ZEELAND Voornaam Provincie draagt bij aan Maintenance Value Park Duizenden gratis ijsjes almanak Inbrekers gepakt 28 en 29 31 Nieuwe verdeling van rijksgeld pakt zeer nadelig uit voor Zeeland. Per saldo leveren de dertien gemeenten 2,2 miljoen euro in. Jonge kunstenaar moet Zeeland uit Terpstra maakt indruk op Vlaamse wegen Het rijk wil het geld dat het via het gemeentefonds uitkeert op een andere manier verdelen. Dit wordt nodig geacht omdat nu on voldoende recht wordt gedaan aan de daadwerkelijke kosten die gemeenten maken. De nieuwe verdeling, die ingaat op januari 2015, pakt zeer ongun stig uit voor Zeeland. Vijf gemeen ten (Tholen, Borsele, Kapelle, Vlis- singen en Schouwen-Duiveland) gaan er weliswaar in meerdere of mindere mate op vooruit, maar de acht andere gemeenten krijgen juist minder. De grootste klap valt in Goes, dat bijna een mil joen euro per jaar inlevert. Ook in met name Sluis (-500.000 euro) en Hulst (-373.000 euro) zijn de druiven zuur. Voor Noord-Beveland gaat het om Hoe Hollands haar voornaam ook mag klinken, mensen die haar min der goed kennen weten die regelma tig te verbasteren tot varianten die haar afgrijzen opwekken als ze die weer eens als aanhef boven een brief of mailtje aantreft. Groot was dan ook haar enthousias me toen ze recentelijk tot de ontdek king kwam dat er in de Belgische provincie Vlaams-Brabant een straat is die haar naam met verve draagt. En wel in de plaats met de tot de verbeelding sprekende naam Steenokkerzeel. Toen ze de mensen op haar werk op getogen deelgenoot maakte van dit feit, plaatste collega Ben dit meteen in een relativerend perspectief. „Ach, in Londen hebben ze de Big Ben." bijna twee ton. Per inwoner is dat net zoveel als in Goes (27 euro). „Dit komt bovenop de bezuinigin gen die we al hadden", zegt de Goese wethouder Loes Meeuwis- se (financiën). „Dat vonden we al een probleem en deze klap komt ook weer relatief hard aan. We moeten het toch weer binnen on ze begroting zien op te lossen." Punt is vooral dat onduidelijk is hoe de bedragen zijn berekend. In elk geval krijgen gemeenten met veel leerlingen in het voortgezet onderwijs en met veel wegen in het buitengebied daarvoor min der geld, maar onduidelijk is in welke mate. „We willen daarom een onderbouwing van deze cij fers", zegt de Veerse burgemees ter Rob van der Zwaag, tevens voorzitter van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten. Van der Zwaag ziet ook een posi tief punt. In eerdere plannen zou geen rekening meer worden ge houden met het aantal recreatie woningen in een gemeente. Dat zou vooral in delen van Zeeland ongunstig uitpakken. Dat crite rium is inmiddels geschrapt. Het kenniscentrum voor onder houd in de procesindustrie komt aan de oostkant van de ingang van de Westerscheldetunnel. Op het park moeten onderhoudsbe drijven een plek krijgen. Dat zijn vooral contractors van Dow, die dan ook een grote trekker van het Maintenance Valuepark is. Een groot aantal onderhoudsbedrij ven is nu nog gevestigd op het Dow-terrein. Dow Terneuzen wil dit gebied vrijmaken voor even tuele nieuwe bedrijfsmatige activi teiten. Als onderhoudsbedrijven zich daadwerkelijk op het park vestigen, draagt de provincie 2,2 miljoen euro bij aan de aanleg van infrastructuur op het terrein. Het park moet in de eerste fase de werklocatie worden voor zo'n dui zend mensen. Het gaat in eerste instantie om het verplaatsen van werkgelegenheid. Op termijn moet het Maintenance Value Park ook extra arbeidsplaatsen opleve ren, zowel in de onderhoudssfeer als in onderzoek en onderwijs. GOES - Twee mannen van 21 en 22 jaar uit Maassluis zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in Goes aangehouden door de politie. Waarschijnlijk was het duo van plan in te breken op de Verrijn Stuartweg. De politie is'de twee op het spoor gekomen na een tip van een beveiliger. In de auto van de 22-jarige lagen inbrekersspul len. Het duo wordt verdacht van meerdere inbraken. DONDERDAG 27 maart 2014 21 Gemeenten fors gekort door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Zeeland springt er negatief uit bij een nieuwe verde ling van het gemeentefonds. Geza menlijk gaan de dertien gemeen ten er 2,2 miljoen euro op achter uit. Grootste slachtoffer is Goes. MIDDELBURG - Het is inmiddels een traditie geworden in Middelburg. Aan het begin van de lente deelt ijs- en broodjeszaak A Domani ijsjes uit aan basisscho lieren. 3500 kinderen hadden een bonnetje gekregen waarmee ze gisteren een Italiaans ijsje konden krijgen op de Markt (foto, met links Zara en rechts Juan) of bij brasserie 't Hoofdkwartier op de Mortiereboulevard, foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl door Frank Balkenende TERNEUZEN - De provincie zet 2,2 miljoen euro opzij voor het Mainte nance Value Park in Terneuzen, dat eind 2015, begin 2016 de poorten zou moeten openen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21