In zevende finale is het Minnaard op ruime raak voor Tencezaman afstand van Mezgec SPORT 39 nent een tik gehad heeft: in de fina le tegen KVS. „Ze hebben maar vier dagen om er weer bovenop te komen, terwijl wij al twee weken alleen maar met deze degradatie- In 't Sportuus van Axel waren de Hulstenaren veel te sterk voor Ba- derie Dam (10-1). Tot aan de rust hielden de Terneuzenaren dank zij een behoudende speelwijze de schade tot 2-0 beperkt. In de twee de helft trok Tencezaman alle re gisters open en was er geen hou den meer aan. Bij een 9-0-achter- stand mocht Erik Loof de eer red den voor Dam. Daarna scoorde wedstrijden bezig zijn", zegt ze. „Als het bij ons goed draait, moet het geen probleem zijn om in de Korfbal League te blijven." En dan is Zuidweg volgend sei- Tencezaman nog één keer. Navi- mar klopte Bakkerij Van de Velde met 7-3 in de bekerfinale van de tweedeklassers. William de Pun- dert reikte namens het bestuur van Futsal Zeeuws-Vlaanderen de bekers uit. zoen normaal gesproken ook weer present in de hoogste klasse. „Ik studeer sowieso nog twee jaar in Utrecht en ik heb het ontzettend naar mijn zin bij OWO. Het is De etappe ging over 168 kilome ter, van Mataró naar Gerona, en werd afgewerkt onder barre om standigheden. Het peloton werd in Catalonië geteisterd door regen en harde wind. De Franse avontu rier Thomas Voeckler probeerde in de finale solo naar de finish te rijden, maar hij werd op vijf kilo meter van de streep ingelopen. In de sprint was Mezgec vervolgens oppermachtig. De Sloveen van Giant-Shimano behield zodoende een leuke groep en ik vind het mooi om op een hoog niveau te korfballen. Natuurlijk mis ik Swift wel, maar ik heb nog geen mo ment spijt gehad van de overstap." ook de leiderstrui. Op gepaste af stand eindigden de Italianen Ro berto Ferrari en Daniel Ratto als tweede en derde. Opvallend genoeg is het de laat ste jaren bijna een traditie in Cata lonië dat de winnaar van de eer ste etappe ook in de tweede toe slaat. Vorig jaar schreef Gianni Meersman uit België de eerste twee ritten op zijn naam, in 2012 deed de Zwitser Michael Albasini dat en nu dus Luka Mezgec. De kanshebbers op de eindzege hielden zich gisteren rustig. Alber to Contador, Chris Froome en Nairo Quintana zaten allemaal in de voorste groep. Ze moeten woensdag voor het eerst serieus aan de bak, in een pittige bergrit over 163 kilometer. In het alge meen klassement is Marco Min naard nu 154e, op 2.49 minuten van Mezgec. Kroatische 'bobo' vier jaar de cel in Een rechter in Kroatië heeft Zeljko Siric veroordeeld tot een celstraf van vier jaar we gens manipulatie. De vroege re vicevoorzitter van de Kroatische voetbalbond zou van voetbalclub Hajduk Split een bedrag van 30.000 euro hebben aangenomen om de aanstelling van scheidsrechters te sturen en tevens hun prestaties te beïnvloeden. Een andere Voetbalbobo' kreeg een voorwaardelijke straf. Poolers Roadies grijpen de winst De wedstrijd in de regionale eerste poolklasse tussen de Roadhouse Rockets en de Roadhouse Roadies eindig de in 1-5. De Roadies waren op bijna alle fronten te sterk. Alleen lohan Braspenning redde de eer. Voor de Roadies haal den Jasper Vantricht, Stefan Hofman, Abel van de Sande, Mark van Wijngarden en Ri- nus Witte de punten bin nen. Bob Gotz in selectie rolstoelhockey Bob Gotz is opgenomen in de nationale selectie voor het WK rolstoelhockey (elec- trisch) in München. De Vlis- singer is lid van SGB Goes. Oranje stuit bij bij de mondi ale titelstrijd in augustus op Zwitserland, Denemarken, België, Finland, Italië, Austra lië en huidig wereldkampi oen Duitsland. In de aanloop naar het toer nooi werkt Oranje in april een driedaagse trainingssta ge afin Eindhoven. Platjouw is het nog niet verleerd De driebanders van Bottles/De Parel speelden in de derde divisie ternauwer nood gelijk tegen van Has selt Autoschade: 4-4. Voor de pauze verloren Car lo van Dam en Peter Snel- ders. Hierna ontbrandde de strijd van de kant van Bott les. Tony Dobbelaere won royaal met een moyenne van 0.813 en Theo Platjouw haalde maar liefst 1.029 ge middeld. Derby driebanden eindigt onbeslist De derby in de derde divisie driebanden tussen Hoon- dert/De Waard en De Stene Brug eindigde in 4-4. Voor de pauze regeerde De Stene Brug. Ad Menheere versloeg Bram de Waard, terwijl Joey de Kok een fraaie zege boek te op routinier Jaap Hame- ling (30-11 en 0.882 gemid deld). Hierna was het woord aan Frans de Koek en Piet Koek die Rob van Linden en Wim de Kok versloegen. WOENSDAG 26 MAART 2014 Naomi Zuidweg wordt gecoacht door Jennifer Tromp in de thuiswedstrijd van OWO tegen LDODK. foto Marco Spelten door Aector Dooms AXEL - De zaalvoetballers van Ten- cezaman hebben na het behalen van het kampioenschap in de eer ste klasse ook de Zeeuws-Vlaamse beker gewonnen. De ploeg uit Hulst won voor de beker voor de eerste keer in zijn bestaan. „We hebben zeven keer in de finale ge staan. Het is eindelijk gelukt", glun derde coach Peter Bouman. Tencezaman speelt op 23 april om het Zeeuws kampioenschap in Terneuzen. Verliezend bekerfina list Baderie Dam komt dezelfde dag voor Zeeuws-Vlaanderen in actie op het Zeeuwse bekertoer nooi, dat ook in Vliegende Vaart wordt gehouden. Tencezaman-Baderie Dam 10-1 (2-0). 17. Davy Kerstens 1-0, 22. Jari Vyaene 2-0, 27. Davy Kerstens 3-0, 35 Angelo Verbraeken 4-0, 39. Ange- lo Verbraeken 5-0, 41. Niek Luime 6-0, 42. Roy Esseling 7-0, 43. Jonas Roels 8-0, 46. Davy Kerstens 9-0, 47. Erik Loof 9-1, 48. Johnny Lensen 10-1. Aantal toeschouwers: 70. GERONA - De Sloveense wielrenner Luka Mezgec heeft gisteren ook de tweede etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. Net als maan dag in de eerste rit was de renner van de Nederlandse ploeg Giant-Shimano de snelste in de massasprint. Marco Minnaard uit Wemeldinge finishte als 164e, op 2.24 minuten van de winnaar. ZAGREB MIDDELBURG MIDDELBURG ZUNDERT KWADENDAMME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 81