Deprez en Azzagari van Kloetinge naar Goes Turn'87 succesvol op de minitrampoline 38 SPORT ZAALSEIZOEN Zuidweg viel weer af bij Oranje Naomi Zuidweg is bezig aan een leerjaar. Met OWO strijdt de Middelburgse vanaf vandaag tegen degradatie. Aanvaller Deprez en aanvallende middenvelder Azzagari verruilen de zaterdagclub voor de tegen de gradatie strijdende zondag-hoofd klasser. Deprez scoorde zaterdag drie keer voor Kloetinge in het met 5-0 gewonnen duel met Hei- nenoord. Hij bracht zijn totaal daarmee op zes treffers en is nu samen met Jason Tjien Fooh top scorer. Azzagari werd de afgelo pen jaren geplaagd door blessu res, speelde zijn wedstrijden voor al in het tweede elftal en wil bij Goes een nieuwe start maken. Eerder legde Goes al de nieuwelin gen Jeremy Hubregtse (Nieuwen- hoorn) en Urvin van Hekelen (Hoek) vast. Van de huidige selec- Bij de jongens pupillen had Stijn Basting prima sprongen met sta biele landingen. Dat leverde hem goud op en een plaats in de finale. Anouk Verstraete werd in de cate gorie pupillen derde en dat bete kende kwalificatie voor de natio nale titelstrijd. Bij de junioren meisjes spitste de strijd om de eerste plaats zich toe tussen Ilse Redeker van Cleton Sport Apeldoorn en Anouk Enge- tie gaven vijf spelers hun ja woord. Door de naam van Dange lo Martien kan volgens hemzelf een streep. „Nu ga ik helemaal weg", brieste de flankspeler gister avond door de telefoon. „Ze zijn voor de tweede keer op rij niet op komen dagen. Ik houd niet van die spelletjes." Frank de Bie, voor zitter van de technische commis sie van Goes, reageerde verbijs terd: „Wij spelen geen spelletjes. Dangelo is zelf twee keer een af spraak 'vergeten'. Vijf minuten la ter stond hij wel gewoon op het trainingsveld. We wilden deze af spraak gewoon verzetten." Vandaag praat Martien voor het eerst met Kloetinge over een mo gelijke overstap naar de zaterdag club. Raymond Wolff zal van avond ook in Kloetinge aanschui ven. Hij had al een eerste gesprek met de technische commissie en trainer Diederik Hiensch. Spits Tom de Bonte deelde de mensen bij Kloetinge maandag mee dat het financiële plaatje niet aantrek kelijk genoeg was voor de spits. Vanavond voert hij in Bergen op Zoom het laatste gesprek met ver tegenwoordigers van Dosko. len uit Oostburg. Dit keer moest Engelen haar concurrente voor la ten gaan met een miniem ver schil. Guitho de Wolff was al ze ker van plaatsing voor de finale bij de mannen senioren en hij pro beerde deze ronde daarom een nieuw element uit. Het was een doorgang met een dubbele salto met een halve draai in, gevolgd door een drievoudige hurksalto uit. Via deze combinatie verhoog de hij de moeilijkheidsgraad met bijna twee punten. Ook Peer van Eenennaam, Sem longman, Lauren Huisman, Kim Kareis en Kirsten Kusters plaats ten zich voor de finale. MIDDELBURG - Rond Kerstmis had Naomi Zuidweg (20) een dipje. Bij de Middelburgse korfbalster van OWO liep het niet zoals het moest. Jennifer Tromp, de coach van de Maarssense Korfbal League club, zette haar meteen terug naar het tweede team. „Dat was achter af wel even goed", zegt de debu tante op het hoogste niveau. „Dan kon ik een paar wedstrijden zon der al te veel druk aan mijn aan- valsspel werken." Niet veel later keerde Zuidweg te rug in de basis. Fris en met her nieuwd vertrouwen was de oud speelster van Swift in het restant van het zaalseizoen weer belang rijk voor OWO. In totaal scoorde ze zestien keer, waarmee ze niet of nauwelijks onderdeed voor de andere vrouwen in het team. „De overgang van de eerste klasse naar de Korfbal League was best groot", vertelt ze. „Korfballen zo als dat op dit niveau hoort, ging bij vlagen goed. Bij Swift was ik degene die veel scoorde. Bij OWO moet ik meer dienend spe len, maar soms vergat ik helemaal voor mijn eigen kansen te gaan. Dat was dus niet goed." De tweedejaars studente sociale geografie en planologie staat in een vak met de spits Gert Vader, de rebounder Henk Fokker en de makkelijk scorende Michelle Brou wer. Het is voor Zuidweg hoofd zaak de ballen zo goed mogelijk bij Vader te krijgen. „Maar in ons vak maken we allemaal doelpun ten", laat ze weten. „Als het bij de spits niet loopt, moet de rest het scoren over kunnen nemen. Ik moet dus goed kijken wat er gevraagd wordt in een wedstrijd: de ene keer is dat dienend spel, de andere keer moet ik me wat meer als schutter laten zien. Het is wel eens lastig de goede balans te vin den." OWO eindigde het reguliere zaal seizoen als negende en voor laatste. Het Groningse Nic. pakte weinig punten en degradeerde rechtstreeks. OWO moet zich nu nog veilig zien te spelen in een se rie wedstrijden tegen KCC uit Ca- Naomi Zuidweg speelde in novem ber 2013 één oefenwedstrijd mee met Oranje onder negentien jaar. Bondscoach Wim Scholtmeijer wilde de speelster over wie hij goede verhalen hoorde wel eens aan het werk zien. In de weken er na mocht de Middelburgse nog een paar keer meetrainen. „Uiteindelijk heeft de coach me ook weer aflaten vallen", vertelt ze. „Maar dat was ook logisch. Hij is met het team in voorbereiding op het EK. Hij neemt vijf of zes meiden mee. Dat zijn allemaal speelsters die er al langer bij zaten. Ik ben blij dat ik zoiets een keer heb mogen meemaken. En mis schien komt mijn tijd nog wel." pelle aan den IJssel. Zuidweg: „Ons doel was om de tiende plaats te vermijden. We wilden er niet direct uitvliegen. Toen bleek dat Nic. niet zo veel punten haal de, hebben we nog geprobeerd achtste te worden. Maar ja, LDODK bleek net iets verder te zijn. Die ploeg heeft al iets meer ervaring in de Korfbal League en speelde in de wedstrijden tegen ons ook net iets beter." Wat OWO gedurende het sei zoen parten speelde, was het hoge aantal blessures. Tromp moest veel improviseren en gebruikte in totaal zeventien spelers. Geen en kele club op het hoogste niveau zette er meer in. „De opstelling kende best veel wisselingen", be vestigt Zuidweg. „Maar dat heeft toch niet de doorslag gegeven. We hadden als ploeg gewoon nog niet genoeg ervaring op dit niveau om ons rechtstreeks te handhaven." De Maarssense club krijgt van avond KCC, de ploeg die de wed strijd tussen de twee kampioenen van de hoofdklasses verloor, op be zoek. Zaterdag is in Capelle aan den IJssel het tweede duel. Als dan niet één van de teams twee maal gewonnen heeft, komt er vol gende week nog een ontmoeting. Die is dan wederom bij KCC. Zuidweg was zaterdagavond met haar teamgenoten in Papendrecht aanwezig bij de hoofdklassefinale KVS-KCC. „Tegen KVS hebben we op het veld gespeeld. Dat is best een stugge ploeg, lastig om te gen te spelen. KCC heeft ook wel een erg goed jaar achter de rug, maar toch hadden we een lichte voorkeur voor die ploeg. We merk ten dat KCC met twee echte spit sen speelt, in elk vak één. Als je die uitschakelt, ben je al een heel eind." OWO is de favoriet. Zuidweg denkt dat de Zuid-Hollandse oppo- Vallen en opstaan in Korfbal League door Mitchell Minnaard GOES - Bart Deprez en Sofyan Azza gari komen volgend seizoen uit voor hoofdklasser Goes. Het twee tal komt over van Kloetinge. Er zijn echter ook wat signalen dat een aantal Goes-spelers de omgekeer de weg wil bewandelen. Zo werden Tom de Bonte, Raymond Wolff, Dangelo Martien en Matthew Len- tink al officieel benaderd. SLIEDRECHT - De gymnastiekvereni ging Turn'87 uit Oostburg behaal de tijdens de derde voorronde van het NK dubbele minitrampoline vier medailles. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot. Derde divisie. Van Has selt Autoschade-Bottles/De Parel 4-4: Hans Snijders-Tony Dobbelasere 22-35, 43; Jef Ja- cobs-Theo Platjouw 25-35, 34; Cees Arn- outs-Peter Snelders 30-26, 76; Cees Marijnis- sen-Carlo van Dam 30-18, 60. Hoondert/De Waard-De Stene Brug 4-4: Frans de Kock-Rob van Linden 35-20, 45; Piet Kock-Wim de Kok 35-26, 39; Jaap Hame- ling-Joey de Kok 11-30, 34; Bram de Waard-Ad Menheere 22-30, 52. Driebanden groot Wereldbekertoernooi Luxor. Pre-kwalificaties: Sylvia Eckel-Hesham Comae (Egy) 20-30, 48; Sylvia Eckel-Amr Saad (Egy) 14-30, 46; Ronald van Geyt-Ra Hee Kim (Kor) 12-30, 28; Ronald van Geyt-Bülent Özdemir (Tur) 30-25, 48. Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Rockets-Roadhouse Roadies 1-5. 8-ball: Jo- han Braspenning-Jasper Vantricht 6-2; Roy Nij- hoff-Abel van de Sande 2-6. 9-ball: Roy Nij- hoff-Jasper Vantricht 3-7; Maarten Gras- hoff-Mark van Wijngaarden 2-7. 10-ball: Johan Braspenning-Stefan Hofman 0-6. Straight: Maarten Grashoff-Rinus Witte 16-75. TURNEN Terneuzen. Zeeuws Vlaamse kampioenschap pen Pre-instap R2/R3,instap R2/R3: 1. Olym pus met 150.200 punten Vanity Kayser, Dena Wauters, Fay, Hemelaar, Caydee de Cock, Diske van Damme. Pre-instap D2, Instap D2, pupil 1 D2, Pupil 2 D2, Jeugdl D2: 1Voorwaarts 2 met 159.750 punten Naomi de Caluwé, Loïs de Doel- der, Laurie Goossen, Senna Lucasse, Emma Oppe neer Pupil 1 R2, Pupil 1 R3, Pupil 2 R2: 1. Olympus 2 met 151.650 punten Fabiënne van Ommen, Emke Broekaart, Emelie Buijsrogge, Sa- bine D'Hont, Annelon van Haren. Jeugd 1 /2 RH, Junior RH, Senior RH: 1. DIO 2 met 128.600 punten Naomi Maas, Manon Heijens, Annelore D'Hont, Samantha Reijnhout, Esther Brakman. Pu pil 1 en 2 D1: 1. Voorwaarts met 157.250 pun ten Lotte Wieland, Sophie Buyck, Sofie Hame link. Pre-instap R1, Instap R1, Pupil 1 R1, Pupil 2 R1: 1. Voorwaarts met 149.900 punten Elle- mijnke aan het rot, Nova Steijaart, Britt de Feij- ter, Liselotte Verhelst, Deborah Arens. Instap N2, PupiH N2/N3, Pupil 2 N2/N3, Jeugd 1 N3/N4: 1. EMM 2 met 146.700 punten Indy Per- sijn, Senna Boxman, Mees de Guchteneire, De- veney vd Hemel, Renske Zijlstra. Jeugd 1 /2 F, Ju nior E, Senior D: 1. EMM met 128.300 punten Marjolein Hamelink, Natasha Smits, Sophie Kie- boom, Helen de Bruijne, Natasha van Gijs. Jeugd 1/2 H, Junior G/H, Senior F/G: 1. EMM 2 met 129.650 punten Lotte Broere, Anne Crom- heecke, Valerie Neirynck, Isabelle de Jongh. Pupil 1 D3, Pupil 2 D3, Jeugd 1 D3: 1 plaats EMM met 157.600 punten Suzanne Atanasov, Anique Cijsouw, Simone Cijsouw, Marit Berendsen. Jeugd 2 E, Junior D, Senior C: 1. EMM met 136.000 punten Kim Jansen, Evelien Ruiter, Ma ria Dalampekis. VECHTSPORTEN Ju-jitsu. Twaalfprovinciëntoernooi Den Haag Resultaten Happyfïtness. Klasse tot 10 jaar -34 kg: 1 Kylian van Huizen. Klasse tot 18 jaar - 50 kg: 2. Joey Huijsman. Klasse tot 18 jaar -73 kg: 3. Marwan Aarab. WIELRENNEN Ronde van Catalonië. Tweede etappe, Mataró- Gerona: 1. Mezgec (Slv) 168 km in 3.57.49, 2. Ferrari (Ita), 3. Ratto (Ita), Alaphilippe (Fra), 15. Kelderman op 0.03,164. Minnaard 2.29. Algemeen klassement: 1. Mezgec 8.06.42, 2. Ferrari 0.14, 3. Howard (Aus), 4. Alaphilippe 0.16,154. Minnaard 2.49. door Roeland van Vliet L_II Jari Vyaene (rechts) duelleert met Yannick Vastenhout (midden). Angelo Verbraeken (links), de routinier van Tence- zaman, is op het verkeerde been gezet, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80