ouderen loopt gevaar Hogazon.nl BINNENLAND 7 Complete schedel vrouw vervangen zwijgt over de verdeeldheid in Ne derland? „Laat ik het zo zeggen: het wekt geen vertrouwen." Een woordvoerder van de Berlijnse Se naat zegt niet te willen specule ren over 'toekomstige interne be slissingen van de deelnemers'. Alliander stelt in een reactie dat de aandeelhouders beslissen of het in Duitsland mag uitbreiden, en waar. Of dat kan betekenen dat Alliander zich binnenkort geheel onverwacht terug moet trekken uit de race in Berlijn, wil de woordvoerster niet zeggen. ALLIANDER: LIANDER EN ENDINET de aandeelhouders de toekomst strategie vast. Aan de hand daar van worden concrete gevallen be oordeeld. Die worden ook aan de Staten voorgelegd." De vraag is of dat allemaal snel genoeg gaat om de be langrijke datum van 7 april te ha len. Ondertussen geldt Alliander in Duitsland nog steeds als be langrijke kanshebber. De Neder landers hebben het beste bod, denkt Kapek (Die Grünen). Wat vindt zij ervan dat het bedrijf Een 22-jarige Nederlandse vrouw die lijdt aan een aan doening waarbij het schedel bot steeds dikker wordt, heeft een volledig nieuwe schedel gekregen. De kunst stofhersenpan werd geïm planteerd tijdens een 23 uur durende operatie in het UMC Utrecht. Het is een we reldprimeur, liet het zieken huis gisteren weten. Vol gens hersenchirurg Bon Ver- weij was het schedelbot van de vrouw bijna 5 centimeter dik, waar het 1 tot 1,5 centi meter behoort te zijn. „Daar door kwamen de hersenen onder grote druk te staan en raakte ze haar gezichtsver mogen kwijt." Andere cru ciale hersenfuncties liepen gevaar en daarmee ook het leven van de patiënt. Ver- weij heeft met kaakchirurg Marvick Muradin en een me disch team bij de jonge vrouw een met behulp van 3D-printtechnologie ontwor pen schedel geïmplanteerd. Persoonsgebonden budget blijft Patiënten met een persoons gebonden budget (pgb) be houden deze manier van zorgfinanciering. Gisteren heeft minister Edith Schip pers dat in een brief aan de Tweede Kamer bevestigd. Aanvankelijk was het de be doeling de pgb's, waarmee patiënten zelf zorg kunnen inkopen, af te schaffen. Ruim 45.000 mensen heb ben er nu recht op. Deen stopt verkoop van paardenvlees Supermarktketen Deen stopt met de verkoop van paardenvlees uit Zuid- en Noord-Amerika. Uit camera beelden van Eyes on Ani mals bleek maandag dat paarden daar voor de slacht slecht behandeld worden. Jumbo, Albert Heijn en snackfabrikant Ad van Gelo ven beloofden gisteren on derzoek te gaan doen bij hun paardleveranciers. de AWBZ naar de Zorgverzeke- ringswet. Het parlement moet er nog over beslissen; het rapport van de Erasmusonderzoekers is derhalve van groot politiek be lang. Volgens de opstellers van het rapport 'Evaluatie zorgstelsel' kleven aan de overheveling nog veel onzekerheden. Zorgverzekeraars lijden nu al ge middeld enkele honderden euro's per jaar per patiënt verlies op de medische zorg aan mensen die ook gebruik maken van AWBZ- voorzieningen. Als de kosten van thuisverpleging straks ook op het bordje van de verzekeraars ko men, betekent dat voor hen een extra post van circa 4 miljard eu ro. Weliswaar worden ze daar voor gecompenseerd, maar de vraag is of die compensatie toerei kend zal zijn. Hierdoor hebben de verzekerings maatschappijen volgens de onder zoekers onvoldoende belang om voor deze mensen goede zorg in te kopen. Want een verzekeraar die voor zorgbehoevende ouderen de beste zorg regelt, snijdt zich- Het gevaar bestaat dat de zorgverzekeraars uit kostenoverwegingen niet de goede zorg inkopen zeifin de vingers omdat verliesge vende klanten worden aangetrok ken. Deze situatie is onwenselijk, stellen de rapporteurs. En het wei geren van deze 'dure' klanten is geen optie, omdat iedereen vrij is een zorgverzekeraar te kiezen en de verzekeraars een acceptatie plicht hebben. Ook andere 'dure' patiëntengroepen (onder anderen chronisch zieken en mensen met zeldzame aandoeningen) zijn ver liesposten. Om de continuïteit en de kwaliteit van zorg veilig te stel len, dienen verzekeraars volgens de onderzoekers beter gecompen seerd te worden. Verzekeraars geven vandaag een reactie op het rapport. KOZIJNEN ZONWERING WOENSDAG 26 MAART 2014 UTRECHT Alliander beheert de gas- en stroomnetten in (delen van) Gel derland, Flevoland, Friesland, Noord- en Zuid-Holland (onder de naam Liander) en de regio Eindho ven (onder de naam Endinet). Het bedrijf is eigendom van provin cies en gemeentes. Grootaandeel houder is Gelderland (45 procent), andere bezitten een kleiner deel. Alliander wil groeien, omdat het veel moet investeren in de netten. Omdat groei in Nederland volgens het bedrijf niet mogelijk is, is de blik op Duitsland gericht. Daar is het al op kleine schaal actief. De aandeelhouders zijn het er niet over eens of verdere uitbreiding wenselijk is. Veel politici prefere ren uitbreiding in Nederland. Ondertussen dingt Alliander volop mee naar de netten in Berlijn. Alliander DEN HAAG UTRECHT President R<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7