Crisis of geen crisis; in Breskens bouwen ze woningen en scholen Dagbladbezorger 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Ofiiciële kick-off Clinge Sportdorp Waterlandkerkje Hoewel hij vorige week liet weten graag een zetel in te nemen in de Sluise gemeenteraad, treedt William Gijsel terug. „Ik vind het nog steeds een beetje kiezersbedrog dat ik met meer stemmen niet in de gemeente raad kom. Maar ik heb er nog een paar nachtjes over geslapen en heb toch maar besloten om mijn zetel aan Marianne te laten. Ik heb begrepen dat zij in zak en as zat toen duidelijk werd dat ze niet was verkozen." Van animositeit met broer Frank Gijsel, die als tweede van de kan didatenlijst in de fractie komt, is geen sprake, benadrukt William. „Toen Frank zich kandidaat stel de, stuurde hij me mailtjes waar in hij schreef dat 'twee broers in de raad moet kunnen'." De fami lierelatie is voor het bestuur van de partij geen reden geweest om William te weren, verklaart voor zitter Vincent Calon van Nieuw Gemeentebelang. Calon onder streepte dinsdag nog eens dat de 71-jarige William Gijsel bij het be gin van de vorige periode zijn ver trek al aankondigde. Vorig jaar herhaalde hij nog eens dat zeven periodes (28 jaar) als gemeente raadslid voldoende was. Gijsel ontkent niet dat hij aanvan kelijk niet van plan was door te gaan. Hij liet zich ook onderaan op de kandidatenlijst plaatsen om nog wat extra stemmen voor zijn partij te sprokkelen. „Maar toen ik weer genoeg stemmen had om in de raad te gaan zitten, begon het te kriebelen. In overleg met mijn gezin wilde ik me toch nog een periode inzetten voor het belang van de burger." Mocht William 'tussen de 400 en 500 stemmen hebben gehaald zo als vorige keren' dan was het be stuur het met hem eens dat hij kiezersbedrog zou plegen door niet in de raad te gaan. Calon: „Maar nu hij slechts negen stem men meer heeft dan Marianne Poissonnier geven we de voor keur aan vernieuwing en verjon ging zoals we van plan waren. Ik ben William dan ook dankbaar dat hij de gemeente heeft laten weten zich terug te trekken." Dat betekent dat William Gijsel ook niet alsnog in de raad komt als Nieuw Gemeentebelang in de coalitie komt en Chris van de Vij ver wethouder wordt. Mèt William Gijsel namen gister avond ook Adri Rosendaal (Nieuw Gemeentebelang), Mar- jon de Wilde (WD), Rinus de Lij- ser (PvdA), Bertha Jansen (Lijst Babijn), Lucien van den Broecke en Hanny Thomaes (beiden Hel der Zeeuws) afscheid van de Slui se raad. De nieuwe raadsleden worden morgen ingezworen tij dens een raadsvergadering, die om 19.30 uur begint in het belfort. CLINGE - Clinge is sinds kort offici eel sportdorp. Onderzoek van Hulst in Beweging heeft uitgewe zen dat de inwoners van dit grens dorp in vergelijking met de ande re Hulster kernen het minst bewe gen. Dankzij een subsidie van Sportimpuls worden twee jaar evenementen en activiteiten opge zet om de inwoners meer en va ker te laten sporten. Zaterdag 29 maart is van 10.00 tot 14.00 uur de officiële kick-off met work shops en clinics op de voetbalvel den, de tennisbanen en in ge meenschapscentrum Malpertuus. Aan bod komen onder meer judo, koersbal, cardio-tennis, boot- camp, badminton, volksdansen, dynamic tennis, mountainbiken, wandelproject Elke Stap Telt en Start to Run. Het Spuiplein kreeg een prachtige metamorfose en een nieuw win- kelcentrumpje. De Visserijbuurt werd opgeknapt en appartemen tencomplex De Remise verrees. In de nieuwbouwwijk Roode Pol der loopt de bouw weliswaar niet zo hard, maar elders in het dorp schieten gebouwen uit de grond. Zo komt aan de rand van Ghistel- kerke, op de plaats van de oude bi bliotheek, een nieuwe brede school. Het casco ziet er al indruk wekkend uit. De basisscholieren zullen er bij het begin van het nieuwe schooljaar nog niet in kunnen, maar na de kerstvakantie begin volgend jaar moeten de nieuwe openbare school en de christelijke Daltonschool in ge bruik zijn. Een kwartaal eerder kunnen oude ren, die nu nog in de tijdelijke Burght wonen, verhuizen naar nieuwe appartementen aan de Burgemeester van Zuijenstraat. Op de plek van het voormalige dienstencentrum Goedertijt ver rijzen 31 (zorg)appartementen, die al dit najaar betrokken moe ten worden door de nog in de Breskense Burght wonende oude ren en nog enkele zelfstandige se nioren. Nog eerder, waarschijnlijk tegen de zomer, is het Wapen van Bres kens aan de Grote Kade klaar. Achttien van de 22 luxe apparte menten zijn al aan de man ge bracht. De vier resterende wonin gen op de eerste verdieping zijn iets minder gewild, omdat de ha ven niet vanuit een zetel te zien is. „Mensen vergeten echter dat de appartementen een groot bal kon aan de achterzijde hebben, vanwaar je een fantastisch uit zicht over de polders hebt. Tij dens een open dag willen we daar de aandacht nog eens op vesti gen", meldt een woordvoerder. OPZOEK Cijsel toch niet in raad William door René Hoonhorst SLUIS - William Cijsel komt toch niet in de fractie van Nieuw Ge meentebelang in de nieuwe ge meenteraad van Sluis. Hoewel hij zelf graag was doorgegaan, acht de partij het beter dat Marianne Pois- sonnier (48) de derde raadszetel in neemt. 28 jaar maakte William Gijsel deel uit van de gemeenteraad. Hij zat eerst in de gemeenteraad van Aardenburg, vervol gens in die van Sluis-Aardenburg en sinds 2003 in die van Sluis. Ook in de Burgemeester van Zuijenstraat in Breskens wordt druk gebouwd op de plek van het oude Goedertijt. Nog dit najaar moeten daar 31 (zorg)appartementen in gebruik worden genomen, foto Mark Neelemans door René Hoonhorst BRESKENS - Van de (bouw)crisis is in Breskens weinig te merken ge weest. Nadat de bewoners eind vo rige eeuw al waren verblijd met drie buitendijkse appartementen complexen en - net vóór de grote veranderingen in de zorg - een aan alle moderne eisen voldoend ver zorgingshuis werd ook in de 21-ste eeuw vrolijk door gebouwd. De eigenaren van een luxe appartement in Het Wapen van Breskens kunnen er nog vóór de zomer in Meer bereiken. Met Wegener WGGGNGR Media Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76