ZEEUWS-VLAANDEREN Ontmaagden Keuken van De Redoute op de schop Jan Smit staat op Vestrock Junior almanak 'Heimelijk ambtelijk plan' zou volgens ZLTO en PvZ doodsteek betekenen voor veel agrarische bedrijven in Zeeland. Vallen en opstaan in Korfbal League MIDDELBURG - Een bemestingsver- bod voor landbouwgrond rond de Zeeuwse Natura-2000 gebieden is voor de agrarische sector vol strekt onbespreekbaar. Dat zegt ZLTO-voorzitter Peter de Koeijer in reactie op plannen van 'een stel ambtenaren op het provincie huis'. De Koeijer herinnert de provincie aan de toezegging dat de aanwij zing van de 16 natuurzones geen 'schaduwwerking' zou hebben op de aangrenzende landbouwperce- len. „Dat gold toen, nu en wat ons betreft over tien jaar nog steeds", aldus de voorzitter van de branche-organisatie. Het bemes tingsverbod zou gaan gelden voor soms kilometer brede stroken rondom de Ooster- en Wester- schelde, Veerse Meer, Grevelin- gen, diverse andere wateren en de grote natuurgebieden. Wordt het plan doorgevoerd, dan betekent dat volgens De Koeijer de dood steek voor de betreffende land bouwbedrijven. „Zonder bemes ting geen landbouw, ook geen bio logische landbouw. De gedachte alleen al gaat ons veel te ver." Die gedachte is volgens hem vol komen uit de lucht komen vallen, zonder enig overleg met de sec tor. „Stikstof vormt elders een pro bleem, hier niet. En omdat er nu een landelijk model is ontwik keld, moet dat ook in Zeeland worden uitgerold. En dan komen ze hier mee! Hebben wij opeens een normoverschrijding, veroor zaakt door een binnendrijvende stikstofdeken uit Vlaanderen..." In de Zeeuwse Natura-2000 gebie den groeit vooral zilte vegetatie. Stikstof heeft daar nauwelijks vat op, aldus De Koeijer, dus heeft een bemestingsverbod ook wei nig zin. Het PvZ-Statenlid Johan Robesin ziet het als een 'move van de groe ne lobby binnen het provincie huis'. Hij heeft Gedeputeerde Sta ten schriftelijk om opheldering ge vraagd. Het stoort Robesin dat de Staten niet zijn geïnformeerd over het plan. „Als blijkt dat dit stiekem is bekokstoofd op het pro vinciehuis, dan is dat een buiten gewoon kwalijke zaak. Daarmee zou met één pennenstreek onge veer de helft van het beschikbare landbouwareaal in Zeeland onge schikt worden gemaakt." Volgens verantwoordelijk gedepu teerde Carla Schönknecht (Na tuur, WD) is er echter nog niets aan de hand en valt er nu niks te zeggen over een mogelijke beper king van landbouwactiviteiten. De nieuwe modellen worden nog doorgerekend. Pas rond juni zal blijken wat voor Zeeland de 'ont wikkelingsruimte is', zegt Schönknecht. Ze kan in dit sta dium evenmin garanderen dat er geen bemestingsverbod komt. HULST - Zanger Jan Smit staat op vrijdag 6 juni op het podium van Vestrock Junior in Hulst. Naast de headliner uit Volendam boekte de organisatie ook boyband B-Bravei en voor allerkleinsten staat er eenl optreden en een meet&greet met| Bob de Bouwer op de rol. Op de Vestrock University kun nen kinderen leren streetdancen. Eerder werd onder anderen Ali B bevestigd. Over het programma van Vestrock, op 7 en 8 juni, wordt binnenkort meer bekend. Daar staan onder meer het Britse White Lies, Di-Rect, Blaudzun, De Staat en De Kraaien. „Ieeeeeeeeeeeeeuwwww", riep haar kroost hartstochtelijk in koor toen tijdens een gezellige familiebijeen komst het onderwerp ontmaagden ter sprake kwam. Dat seksuele voorlichting niet tot de favoriete gespreksmomenten van haar zonen behoorde, had ze al lan ger door en dat begon haar - ze ziet zichzelf graag als moeder waarmee je als kind alles kan bespreken - enigszins te irriteren. Seks is niet per se vies hoor, beet ze haar zonen dan ook geërgerd toe. Die keken haar in opperste verwar ring aan. SeksHV.tV.7. We dachten dat je met ontmaagden bedoelde dat je maag er moet worden uitge haald." WOENSDAG 26 maart 2014 25 bemestingsverbod ZLTO tegen door Marcel Modde SAS VAN GENT - Woonzorgcentrum De Redoute in Sas van Gent zit twee weken zonder keuken, maar bewoners hoeven niet op een houtje te bijten. Een Sas' restaurant verzorgt de warme maaltijden. Stichting Ouderenzorg Ka naalzone (SOKA) laat de keuken compleet vernieuwen, ook al wordt er volop gestudeerd op nieuwbouw voor De Redoute. „Langer wachten kon niet meer vanwege de hy giëne- en veiligheidseisen", laat SOKA-directeur Orvan van Gysel weten. „En we wilden zeker voorkomen dat we de keuken op een ongelukkig moment zouden moeten sluiten." Het is nog niet bekend waar de nieuwbouw voor De Redoute komt en hoe die eruit zal zien. De eind 2012 gesloten katholieke kerk is één van de opties, maar vol gens Gysel wordt ook gekeken naar nieuwbouw op de hui dige plek. „In de loop van dit jaar weten we meer." De nieuwbouw zal niet eerder dan in 2017 klaar zijn, denkt Gysel. „We kunnen in elk geval tot die tijd vooruit met on ze keuken." De opening is 5 april, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71