Milieu-inspecteur RUD mishandeld bij controle in 's-Heerenhoek SABEWA ZEELAAD BEVELANDEN en THOLEN 31 Jan Oudesluijs (PvdA) niet in raad sen. Het schiet gewoon niet op als op elk besluit beroep en bezwaar mogelijk is. Iedereen mag natuur lijk een zienswijze geven maar laat dat dan één keer zijn." Zandee was altijd al geïnteres seerd in politiek. Volgde in de ja ren zestig al de raadsvergaderin gen in zijn toenmalige woon plaats Krabbendijke. Halverwege jaren tachtig werd hij door de Bor- selse SGP gevraagd lid te worden van de steunfractie. In 1994 werd hij raadslid en vanaf 2006 wethou der. Hij volgde Frans Tollenaar op die tussentijds vertrok. „Ik rekende er niet op wethouder te worden. Er werd echter een be roep op me gedaan. Dat ik het ging doen, kwam ook voort uit mijn verantwoordelijkheidsge voel." Zandee kijkt met een goed gevoel terug op zijn bestuursperiode. Hij gaf onder meer handen en voeten aan de duurzaamheidsvisie en liet kerkgebouwen restaureren en hergebruiken zoals De Kleine To ren in Baarland. Als schoolvoor beeld voor zijn manier van wer ken noemt hij het recent vastge stelde gemeentelijk verkeer- en vervoersplan. „We zijn de dorpen in geweest om de mensen hun knelpunten aan te te laten geven. Op basis van de grote inspraak is het plan geschreven. Het is wel jammer dat ik er niet verder ge volg aan kan geven. Ik had graag nog wat meer willen doen om de veiligheid van de fietsers in het buitengebied te verbeteren." Na 48 jaar werken vindt hij het mooi geweest. „Ik neem ook af stand om de jongere generatie een kans te geven. Ik blijf de Bor- selse politiek natuurlijk wel vol gen. Maar dan wel digitaal." Verantwoordelijkheid, respect en rechtvaardigheid waren altijd kernbegrippen van Zandee. Niet opereren vanuit een ivoren toren maar samen met alle betrokkenen invulling geven aan beleid. Dat deed hij ook in gevoelige dos siers, zoals het begrafenisbeleid waar Zandee het behoorlijk voor de kiezen heeft gekregen. Kon best emotioneel worden als een inspreker twijfelde aan zijn recht vaardigheidsgevoel. „Dat burge meester Gelok wel eens ingreep als ik vanuit mijn emotie wilde reageren deed hij denk ik alleen om mij in bescherming te nemen. Besturen heeft wat mij betreft echter ook met gevoel en emotie te maken. Ook dat hoort bij het werk." Jan Zandee leerde te relativeren. „Ik wilde het iedereen naar de zin maken maar dat werkt niet zo. Je moest ook wel eens nee zeggen maar dan wel goed uitleggen waarom het nee is. Dat komt ook voort uit mijn rechtvaardigheids gevoel. Als iemand door bijvoor beeld het begrafenisbeleid in de knel komt, moet ik er voor diege ne zijn. Ik durf echter nog steeds te stellen dat Borsele het beste be grafenisbeleid van Nederland heeft. Wij hanteren bijvoorbeeld een grafrust van veertig tot zestig jaar." Jan Zandee wilde altijd in goed overleg met betrokkenen tot resul taten komen. Maar net zoals ieder mens heeft hij ook zijn grenzen. Greep hard in toen na herhaalde lijk aandringen nog steeds sprake was van illegale bewoning van va kantiehuizen op Stelleplas. „Wat Stelleplas betreft was de maat vol. Ik laat niet met mijn tenen spe len." Het boeken van resultaten ging de bestuurder echter niet altijd hard genoeg. „Ik heb een hekel aan de stroperigheid van proces- Let op uw brievenbus! Op 29 maart valt uw gecombineerde belasting aanslag op de mat. Sabewa Zeeland verstuurt deze namens de acht deelnemende gemeenten en het waterschap. Wilt u meer weten? Kijk dan op www.sabewazeeland.nl. Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen - www.sabewazeeiand.nl THOLEN - De Thoolse wethouder Jan Oudesluijs (PvdA) keert na het verlies van zijn partij niet te rug in de raad. „De uitslag is dui delijk. Daar trek ik mijn conclusie uit." Zijn partij, die de minste stemmen op Tholen vergaarde, 'claimt' geen positie in het colle ge. Alleen als de partij onontbeer lijk blijkt in de collegevorming zou de PvdA in gesprek gaan. „Maar dan moet er een duidelijk verhaal zijn, want je moet dat wel aan kiezers kunnen uitleggen." 'S-HEERENHOEK - Een milieu-in specteur van de Regionale Uitvoe ringsdienst (RUD) Zeeland is maandagmiddag aan de Werri- laan in 's-Heerenhoek mishan deld door een 47-jarige inwoner van de gemeente Borsele. De laat ste is aangehouden. Rond 17.15 uur was de inspecteur samen met een collega van de ge meente Borsele bezig met een mi lieu- en bouwcontrole op een erf. Op enig moment wilde de mi lieu-inspecteur nog wat meer zien en daarbij kwam het tot een meningsverschil, waarbij de ver dachte volgens het slachtoffer zeer agressief werd. Hij zou meer dere keren met een paal hebben geslagen maar de verdachte ont kent dit. „De inspecteur is bij de dokterspost geweest en daar is ge constateerd dat de aanslagen van de paal in de zij, op de schouder en in de nek van de inspecteur goed te zien zijn", zegt voorzitter Willem Ginjaar van het RUD Zee land, de regionale uitvöerings- dienst van de Zeeuwse gemeen ten. Het RUD neemt de mishan deling zeer hoog op. „Dit zullen we nooit, nooit accepteren. Ze moeten met de handen van onze mensen afblijven." Het lukte de controleur en de col lega om het afgesloten hek rond het erf te openen en weg te vluch ten. Korte tijd later deed de in specteur aangifte. In overleg met de officier van justitie werd beslo ten om de verdachte maandaga vond aan te houden. Hij is ingeslo ten in een politiecel in Torentijd in Middelburg. Gisteren is de in spectie afgemaakt onder politiebe geleiding. WOENSDAG 26 MAART 2014 'Ik laat niet met mijn tenen spelen' door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Jan Zandee (SGP/ChristenUnie) was vorige week tijdens de verkiezingsavond in Heinkenszand zonder zijn ver trouwde stropdas en opgerolde mouwen vrijwel onherkenbaar. Dit was echter niet symbolisch voor zijn aanstaande vertrek uit de Bor- selse gemeentepolitiek. Na twintig jaar vindt de wethouder (twee pe riodes) het mooi geweest. I Jan Zandee. foto Mechteld Jansen Verdachte ontkent dat hij de inspecteur meerdere ma len met een paal heeft gesla gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67