Kapelle volgt de trend met een informateur Vita Events hoopt op zes ijsbanen in Zeeland 30 BEVELANDEN en THOLEN Vertrekkende raadsleden onderscheiden Molensteen in grond smederij Oud-Vossemeer Peperdure elektrische fiets op klaarlichte dag gestolen uit garage van Kloetingse Anne-Marie van Keulen. HEINKENSZAND/KAPELLE - Tijdens raadsvergaderingen in Heinkens- zand en Kapelle, waarbij vertrek kende raadsleden werden uitge zwaaid, zijn gisteravond drie ko ninklijke onderscheidingen uitge reikt. Hubert Uitterhoeve uit Heinkens- zand, van 1994 tot 2002 en van 2006 tot 2014 raadslid voor de PvdA in de gemeente Borsele en Ko Mol uit Borssele van 1994 tot 2014 raadslid voor de SGP/CU, werden beiden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Overigens kregen alle vertrekken de Borselse raadsleden bij wijze van verrassing een T-shirt met daarop een op hen gebaseerde Muppet. In het gemeentehuis in Kapelle viel de eer te beurt aan Cees Toorenaar uit Kapelle, die even eens de versierselen kreeg opge speld behorende bij de benoe ming tot Lid in de Orde van Oran je-Nassau. Cees Toorenaar was van 1998 tot 2004 en van 2006 tot 2014 gemeenteraadslid voor het CDA in Kapelle. De afgelopen vier jaar was hij fractievoorzitter. Cees Toorenaar. Ikloetinge - Ze is er nog vol van, lAnne-Marie van Keulen uit Kloe- •tinge. Afgelopen vrijdag werd op klaarlichte dag haar elektrische fiets van 1500 euro uit de garage gestolen, terwijl ze thuis was. „Het is hondsbrutaal, gewoon eng", zegt Van Keulen. De Kloe tingse deed alles op haar fiets en is nu dus onthand. Het rijwiel stond vrijdagmiddag achter in de schuur op te laden. Van Keulen is nog een aantal keer in de garage geweest. Toen ze op een gegeven moment de fiets wil de pakken, kwam ze erachter dat hij weg was. „Ik dacht: ben ik nu gek? Ik stond perplex, hij is met oplader en al meegenomen." Drie andere fietsen werden onge moeid gelaten, wel werden ook nog twee lege bierkratten ont vreemd. En dat in een straat waar ook de school is, dus vrij druk. Maar ook de overbuurvrouw, die die middag in de voortuin aan het werk was, heeft niks gezien. „Het is echt bizar", zegt Van Keu len nog steeds vol ongeloof. Ze heeft geen idee wie er achter de diefstal zit, maar het moet bijna wel iemand zijn geweest die uit was op die specifieke fiets, denkt ze. Een oproep op sociale media heeft vooralsnog niets opgeleverd. De Kloetingse heeft ook nog eens dubbel pech, want omdat de schuur niet was afgesloten, krijgt ze nul op het rekest van de verze kering. „Maar ja, moet je dan maar altijd met alle deuren op slot zitten ook al ben je thuis", vraagt ze zich af. „Kennelijk wel dus, ik wil dan ook dat iedereen in Kloetinge wakker wordt ge schud. Ik moet er niet aan denken dat ze dader of daders wellicht op heterdaad had kunnen betrappen als ik toevallig op dat moment de garage was ingelopen. Ik vind het niet normaal." Het aantal geraffineerde fietsen diefstallen lijkt toe te nemen in Goes, zo zou er sprake zijn van het inladen van fietsen in een bus je bij scholen. Een verhaal dat Van Keulen ook heeft gehoord. Ook bij supermarkten zou dat ge beuren. Een politiewoordvoerder kon dat gisteren niet bevestigen, wel wist hij te melden dat er sinds begin dit jaar al 41 keer aangifte is ge daan van fietsendiefstal. Het wer kelijke aantal kan (veel) hoger zijn, omdat registratie in het fiets- diefstalregister alleen gebeurt als er een framenummer bekend is. Het aanpakken van fietsendiefstal len is ook een prioriteit van het gemeentebestuur. Eind dit jaar moet het aantal met tien procent zijn afgenomen, staat in in het Plan van aanpak fietsdiefstal 2013-2014. In Goes worden zo'n achthonderd fietsen per jaar gesto len, vooral in het stationsgebied en in het uitgaanscentrum. Met de politie en gemeentelijke toe zichthouders is afgesproken dat er extra wordt ingezet op toezicht en controle. Herselman wil andere mogelijkhe den verkennen omdat CDA en SGP hem in de afgelopen raadspe riode enkele malen aanvielen op zijn functioneren en stellingna- me. Hij en collega-wethouder Evert Damen van het CDA kwa men met dezelfde kandidaat, die van oud-Emergis-directeur Thijs Bierens uit Kloetinge. WD (vier zetels), CDA en SGP (elk drie zetels) hebben een meer derheid in de raad die nu zelfs een zetel sterker zou zijn dan voorheen. PvdA en Gemeentebe lang hebben elk twee zetels en de Christenunie één. Kapelle voegt zich met de aanstel ling Thijs Bierens in de Beveland- se en Thoolse trend om informa teurs het pad te laten effenen voor de nieuwe politieke samen werking voor vier jaar. Ook volgt Kapelle het Goese voorbeeld om de verkennede gesprekken deels publiek te laten verlopen. OUD-VOSSEMEER - Bij werkzaamhe den om een traval je ofwel hoefsmid te plaatsen bij de oude smederij het Smidsklokje in Oud-Vossemeer, is onlangs een oude molensteen aangetroffen. De molensteen werd gevonden bij graafwerkzaamheden voor de toekomstige fundering. De molensteen werd waarschijn lijk vroeger gebruikt door de voor malige smederij aan de Raadhuis straat. De initiatiefnemers voor het te rugplaatsen van de traval je bekij ken of de molensteen ook een plekje boven de grond kan krij gen. In Zierikzee en Middelburg keert de baan volgend jaar zeker terug. In Vlissingen en Terneuzen wordt jaarlijks een nieuw besluit genomen. De organisatie hoopt volgend jaar als het even kan uit te breiden van vier naar zes Zeeuwse locaties. Behalve een tweede locatie in Zeeuws-Vlaan deren lonkt Patrick Gabrielse van Vita Events naar de Bevelanden, waar afgelopen winter niet kon worden geschaatst. „Goes ligt daar centraal en is dus het meest logische, maar een andere Beve- landse gemeente zou ook prima zijn." In Middelburg staat de baan er al sinds acht jaar. In Zierikzee en Terneuzen was sprake van een primeur. De plaatselijke ijsbaan ambassadeurs (Kyra Droppers uit Zierikzee, Maren Boender uit Vlis singen en Jimm Vercouteren uit Middelburg) sluiten het seizoen donderdag af met een clinic op de ijsbaan in Nijmegen, verzorgd door Sven Kramer en Ireen Wüst. Hubert Uitterhoeve en Ko Mol. foto's Johan van der Heijden gewoon hondsbrutaal 'Het is door Luc Oggel 41 keer is er tot nu toe dit jaar aangifte van fietsendiefstal gedaan in de ge meente Goes. Dat aantal kan veel ho ger liggen, aangezien niet altijd aangif te wordt of kan worden gedaan. door Claudia Sondervan KAPELLE - Thijs Bierens is maandag avond geaccepteerd als informa teur door de Kapelse raad. Voor de leider van de collegevorming in Ka pelle, wethouder Jon Herselman (WD) is voortzetting van de huidi ge coalitie geen uitgemaakte zaak. MIDDELBURG - Meer dan 25.000 mensen hebben afgelopen winter een rondje getrokken op de ijsbaan van Vita Events die in de Zeeuwse plaatsen Middelburg, Vlissingen, Terneuzen en Zierikzee heeft ge staan. In totaal viel er gedurende 14 weken te schaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66