32 ZEELAND INDIVIDUELE TRAINING Profvoetballer Tom Boere komt één keer per week naar Vlissingen om individueel te trainen met Dennis de Nooijer. Omdat een doorbraak bij Ajax uitbleef en AA Gent hem héél graag wilde heb ben, maakte Tom Boere in januari 2012 de over stap naar de Belgische club. Ruim twee jaar later is hij verhuurd aan Hoogstra ten en is het aantal speelminuten per wedstrijd op twee handen te tellen. Veel geluk heeft de Terneuzenaar de af gelopen jaren niet gehad, maar de 21-ja- rige Boere doet er alles aan om fit en scherp te blijven. Daarom traint hij één keer per week in Vlissingen individueel met oud-spits Dennis de Nooijer. 'Let op die aanname. Ja! Pats, netjes hoor.' Dennis de Nooijer speelt de bal len strak in. Dat kan ook op het kunst gras in Vlissingen. Tom Boere moet steeds even een voorbeweging maken, weg van de bal. En dan in de bal ko men, die met zijn aanname meteen goed leggen en afwerken. Matthew Len- tink, doelman van hoofdklasser Goes, staat deze ochtend onder de lat. „Dat traint veel lekkerder", zegt De Nooijer. „Ik zorg altijd dat er een goede keeper is. Anders sta je op een leeg doel te schieten. Da's niks." Na een paar keer te hebben gedoken heeft Lentink genoeg gezien. „Met zijn traptechniek is weinig mis", zegt hij met een knipoog. De doelman, die een paar dagen later naar Aruba afreist om zich bij de nationale ploeg te melden, heeft dan al wat ballen links en rechts van hem tegen het net zien slaan. Voor die ene bal, stijf in de kruising, had hij bijna geapplaudisseerd. De Nooijer houdt het tempo hoog. In spelen, aannemen, afwerken. En de vol gende. Na een paar series hapt Boere naar adem. „Dit korte werk, dat heb ik de afgelopen anderhalfjaar nauwelijks kunnen doen", zegt de aanvaller. „Een pass over veertig meter en er dan achter aan joggen, dat doen we vaak. Maar dit nooit. Terwijl je dit als spits echt nodig hebt. Ineens krijg je die bal en dan is het kort, kort en afwerken." Tom Boere is een jonge profvoetballer met een prima salaris. Je hoeft geen me delijden met hem te hebben, maar op sportief vlak heeft de Zeeuw nogal wat tegenslagen gehad. Hij vertrok als top scorer van de Nederlandse beloftecom petitie naar België, maar is bij AA Gent nooit een vaste waarde geworden. Niet goed genoeg, is dan vaak het snelle oordeel van buitenstaanders. „Dat is dus onzin", zegt Dennis de Nooijer. „Ik kende Tom niet, maar na de eerste trai ning met hem wist ik genoeg. Ik heb dit seizoen al bij veel wedstrijden in de Ju- piler League op de tribune gezeten, maar Tom is beter dan veel spitsen die ik aan het werk heb gezien." De Nooijer, zelf tijdens zijn carrière goed voor 82 goals in de eredivisie, knijpt Boere deze ochtend behoorlijk af. De oud-spits weet: hoe meer je afziet, hoe meer je er later profijt van hebt. Van alleen maar aaien over de bol is nie mand beter geworden. „Kijk waar de keeper staat. Ja, dit is goed, klasse! Zo krijg je vastigheid", roept de 'coach'. Boere scheldt op zichzelf als hij een bal naast schiet, maar kan even later ook zo maar weer snoeihard raak knallen. „Zul ke trainingen zijn echt belangrijk. Bij Ajax hadden we ook vaak individuele sessies. Van Wim Jonk heb ik geleerd dat je moet versnellen in je schot. Als je gewoon trapt kan een keeper bij wijze van spreken mee tellen. Eén, twee, drie; daar komt die bal. Als je versnelt in je schot wordt het veel moeilijker voor hem." Boere - gekleed in een korte broek van Hoogstraten (gesponsord door bier merk Deugniet), een shirt van Ajax en een trui van AA Gent - maakt het sei zoen af bij Hoogstraten en keert dan te- Hier moet ik toch sterker uitkomen? door Barry van der Hooft l De meester Dennis de Nooijer (links) geeft aanwijzingen, leerling Tom Boere luistert aandachtig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62