Al veertig jaar de man die zorgt voor volle schappen Flinke files in spits door Molensteen in renovatie Ringbrug KwïïïSL SflBEUUfl ZEELflOD SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Swingen op disco uit jaren 80 en 90 RENESSE - Hans Mol werkt al veer tig jaar in de supermarkt in Renes- se. Hij is zo'n vaste waarde. Ieder een kent hem wel, of het nu toe risten zijn of inwoners. „Ik moet me soms echt haasten om goeden dag te zeggen, anders zijn ze mij voor. Hallo Hans, hoe is het, zeg gen ze dan", vertelt Mol. „Ik ken moeders met kinderen die inmid dels ook al weer moeder zijn." Hans Mol is 57 jaar en is na zijn schooltijd begonnen bij de super markt van Krijnse Locker in Ren- esse. „Ik wilde na de lts niet naar een fabriek. Werken bij Smit en Bolnes had ik geen zin in. Ik heb nog wel een jaartje gewerkt bij een installatiebedrijf, maar dat stopte er mee." En omdat Mol toch al als hulp op de zaterdag en in de vakanties werkte bij Krijnse Locker was de keus voor de super markt snel gemaakt. „Je hoefde in die tijd niet te solliciteren en moeilijk te doen. Ze zeiden ge woon: je komt maar." Renesse telde toen (het was 1974) nog drie supermarkten. Allemaal familiezaken. De winkel van Krijnse Locker zat in het pand waar nu de slijterij is gevestigd. „Ik ben begonnen met van alles te doen. Groente was toen nog in de bediening. Ik woog een pondje to maten af en als bij een kropje sla de buitenste bladen lelijk waren kreeg de klant die wat goedkoper en haalde ik de lelijke blaadjes er af. Ik gooide niet veel weg." En - zoals dat destijds ging in een klei ne zaak met weinig personeel - sprong Mol ook regelmatig bij bij de kassa's. „Toen had je nog niet van die scanners, maar moest je al le bedragen zelf intikken", zegt hij, terwijl hij met zijn hand laat zien hoe dat ging. „Ik kende wel 300 prijzen uit mijn hoofd." Maar in zijn lange carrière is hij toch vooral bezig geweest bij de zuivel. „Ik bestelde zelf. Dat ging per tele foon. Dan kreeg ik een oudere Ik kende in die tijd wel 300 prijzen van artikelen uit mijn hoofd man aan de telefoon, met Campi- na Melkunie, zei hij dan en vroeg wat ik wilde hebben. Ik somde dan mijn lijst je op. Zestig halfVol- le melk, 30 karnemelk, drie gort pap. Zo ging dat toen. Ik kreeg op een gegeven moment een vrouw aan de telefoon en die begon te vragen over Renesse. Toen zei ik dat ze maar eens moest komen kij ken. Ze is acht jaar mijn vriendin geweest." Mol heeft altijd het grote verschil in de seizoenen gekend. „In de zo mer werkte ik van zeven uur 's ochtends tot half twaalf 's nachts. Dat was heel hard werken. In de winter waren er wel dagen dat je dacht 'wanneer komt er nu een klant'. In 1998 stopte Krijnse Locker, zijn zoon nam de zaak over maar die koos uiteindelijk voor de slijterij en de C1000 kwam naar Renesse. Mol en twee collega's werden mee overgeno men. Met de komst van de winkel keten werd de zaak groter en steeg de omzet. Mol veranderde mee, maar bleef verantwoordelijk voor de zuivel. Al die jaren hard werken en te weinig aandacht voor zichzelf zijn hem uiteinde lijk opgebroken. Hij moet het te genwoordig noodgedwongen rus tiger aan doen. Zijn lichaam laat hem in de steek en hij is voor 60 procent afgekeurd. „Ik werk nu nog halve dagen. Dat gaat goed." Hij is blij dat hij - na de recente overname en verandering naar Jumbo - mocht blijven. „Maar ik doe nu wel alleen licht werk, zo als chips en koekjes bijvullen", zegt hij. Vandaag is hij exact veer tig jaar in dienst en dat wordt van ochtend gevierd in de zaak. RENESSE - Dansen op discomuziek uit de jaren tachtig en negentig. Dat kan zaterdag 29 maart in het Spaans eetcafé De Taverne op va kantiepark Schouwen aan de Hoo- genboomlaan in Renesse. Tijdens deze Disco Classics party staat André van Leeuwen achter, de knoppen. Een prima gelegenheid voor veertigplussers van Schou- wen-Duiveland om een avondje uit te gaan. De toegang is gratis. De disco classic party begint om 21.00 uur. Dat was voorzien, laat een woord voerster van de gemeente weten. „Maar we kunnen er weinig aan doen, er zijn geen andere omlei dingsroutes." Volgens haar moe ten de mensen er eerst even een paar dagen aan wennen. „Op een gegeven moment gaat het verkeer zich spreiden. We kijken het nu nog even aan, wellicht zullen we er via onze social media-kanalen nog eens extra aandacht voor vra gen." De Ringbrug is de belang rijkste oost-westverbinding voor doorgaand verkeer aan de noord kant van de stad. De Ringbrug is tot en met 14 april afgesloten omdat het kunst werk aan het einde van zijn (tech nische) levensduur is. De klep, slagbomen, leuningen en de elek trotechnische installatie worden volledig vernieuwd. Ook de scheepvaart is gestremd, alleen ko mend weekeinde is er nog door vaart mogelijk. OUD-VOSSEMEER - Bij werkzaamhe den om een traval je ofwel hoefsmid te plaatsen bij de oude smederij het Smidsklokje in Oud-Vossemeer, is onlangs een oude molensteen aangetroffen. De molensteen werd gevonden bij graafwerkzaamheden voor de toekomstige fundering. De molensteen werd waarschijn lijk vroeger gebruikt door de voor malige smederij aan de Raadhuis straat. De initiatiefnemers voor het te rugplaatsen van de travalje bekij ken of de molensteen ook een plekje boven de grond kan krij gen. Let op uw brievenbus! Op 29 maart valt uw gecombineerde belasting aanslag op de mat. Sabewa Zeeland verstuurt deze namens de acht deelnemende gemeenten en het waterschap. Wilt u meer weten? Kijk dan op www.sabewazeeland.nl. WOENSDAG 26 MAART 2014 Jubilaris Hans Mol: „Ik werk nog steeds met heel veel plezier. Ik houd van mijn werk en van de klanten." foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting Hans Mol door Luc Oggel GOES - De grootscheepse renovatie van de Ringbrug in Goes, die afge lopen maandag is begonnen, leidt in de spits tot flinke files in de stad. De omleidingsroutes kunnen het verkeer op drukke tijdstippen amper aan. Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzer» - www.sabewazeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61