Kiek noe! Groenten- en fruitveiling in voormalige school ^cknoeiczêrs Milieu-inspecteur RUD mishandeld Definitief veroordeeld bij controle erf in 's-Heerenhoek voor betasten stagiaire 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Peperdure elektrische fiets op klaarlichte dag gestolen uit garage van Kloetingse Anne-Marie van Keulen. door Luc Oggel KLOETINCE - Ze is er nog vol van, Anne-Marie van Keulen uit Kloe- tinge. Afgelopen vrijdag werd op klaarlichte dag haar elektrische fiets van 1500 euro uit de garage gestolen, terwijl ze thuis was. „Het is hondsbrutaal, gewoon eng", zegt Van Keulen. De Kloe tingse deed alles op haar fiets en is nu dus onthand. Het rijwiel stond vrijdagmiddag achter in de schuur op te laden. Van Keulen is nog een aantal keer in de garage geweest. Toen ze op een gegeven moment de fiets wil de pakken, kwam ze erachter dat hij weg was. „Ik dacht: ben ik nu gek? Ik stond perplex, hij is met oplader en al meegenomen." Drie andere fietsen werden onge moeid gelaten, wel werden ook nog twee lege bierkratten ont vreemd. En dat in een straat waar ook de school is, dus vrij druk. Maar ook de overbuurvrouw, die die middag in de voortuin aan het werk was, heeft niks gezien. „Het is echt bizar", zegt Van Keu len nog steeds vol ongeloof. Ze heeft geen idee wie er achter de diefstal zit, maar het moet bijna wel iemand zijn geweest die uit was op die specifieke fiets, denkt ze. Een oproep op sociale media heeft vooralsnog niets opgeleverd. De Kloetingse heeft ook nog eens dubbel pech, want omdat de schuur niet was afgesloten, krijgt ze nul op het rekest van de verze kering. „Maar ja, moet je dan maar altijd met alle deuren op slot zitten ook al ben je thuis", vraagt ze zich af. „Kennelijk wel dus, ik wil dan ook dat iedereen in Kloetinge wakker wordt ge schud. Ik moet er niet aan denken dat ze dader of daders wellicht op heterdaad had kunnen betrappen als ik toevallig op dat moment de garage was ingelopen. Ik vind het niet normaal." Het aantal geraffineerde fietsen diefstallen lijkt toe te nemen in Goes, zo zou er sprake zijn van het inladen van fietsen in een bus je bij scholen. Een verhaal dat Van Keulen ook heeft gehoord. Ook bij supermarkten zou dat ge beuren. Een politiewoordvoerder kon dat gisteren niet bevestigen, wel wist hij te melden dat er sinds begin dit jaar al 41 keer aangifte is ge daan van fietsendiefstal. Het wer kelijke aantal kan (veel) hoger zijn, omdat registratie in het fiets- diefstalregister alleen gebeurt als er een framenummer bekend is. Het aanpakken van fietsendiefstal len is ook een prioriteit van het gemeentebestuur. Eind dit jaar moet het aantal met tien procent zijn afgenomen, staat in in het Plan ,van aanpak fietsdiefstal 2013-2014. In Goes worden zo'n achthonderd fietsen per jaar gesto len, vooral in het stationsgebied en in het uitgaanscentrum. Met de politie en gemeentelijke toe zichthouders is afgesproken dat er extra wordt ingezet op toezicht en controle. Klassenfoto's van ZIERIKZEE - Op de aflevering van Kieknoe van vorige week kwa men meerdere reacties met één conclusie: dit is niet Kerkwerve maar de lagere school aan de Nieu we Boogerdstraat in Zierikzee. Piet van den Berge herkende zich zelf op de foto en volgens hem is het de derde klas van de openbare lagere school in Zierikzee, om streeks 1944- Esther Goed hart-Schot uit Renesse herkende - net als Henk Kesteloo uit Brou wershaven - Zierikzeese namen. Zoals die van Bientje Schuurbe- que Boeije, de dochter van de toenmalig burgemeester van Zie rikzee. Schot herinnert zich ook dat de ouders van Frieda Anker een garage hadden op het Haven plein en dat de ouders van Netty Hoogerheide naast een Beuze een kruidenierswinkel dreven. Gree- tje Doeleman was een dochter van M. C. Doeleman van Konink lijke Zeelandia. De ouders van Atie den Boer waren de uitbaters van het Huis van Nassau en de pa van Wouta Ribbens verdiende vol gens Schot de kost als beursschip- per. Van den Berge heeft ook nog een aanvulling; T\issen Coen Bal- lentijn en Han Koster zit volgens hem Sikko Aergelo. ZIERIKZEE - Een plaatje dat op het eerste gezicht niets met scholen of onderwijs te maken heeft, maar schijn bedriegt. Deze foto uit 1921 toont de eilandelijke groenten- en fruitveiling, onder gebracht in de voormalige armen school aan de Weversheek in Zie rikzee. Gezien vanaf de Lutherse kerk moet de school volgens ge meentearchivaris Huib Uil aan de linkerzijde ongeveer ter hoogte van de typerende kromming in Ide straat hebben gestaan. Het [schoolgebouw is decennia gele iden gesloopt. In 1921 stond het er echter nog en werd het gebouw zoals aangegeven gebruikt door de eilandelijke veilingvereniging. Deze was opgericht omdat een veiling van groenten en fruit bij wet verplicht was gesteld in 1916. Uit een aantal proefveilingen in Zierikzee bleek er behoefte te zijn aan zo'n veiling. Op de foto v.l.n.r. veilingknecht J. van der Welle, vei- lingmeester J. J. van den Bout, C. Koopman, P. M. Panny, W. den Boer en A. Leeuwe. De eilandelij ke veilingvereniging fuseerde in 1951 met de Coöperatieve Veiling vereniging 'De Zuid-Hollandse Ei landen' te Rotterdam. Wie weet meer van deze bijzondere veiling? Mail naar kieknoe@gmail.com. •S-HEERENHOEK - Een milieu-in- specteur van de Regionale Uitvoe ringsdienst (RUD) Zeeland is maandagmiddag aan de Werri- laan in 's-Heerenhoek mishan deld door een 47-jarige inwoner van de gemeente Borsele. De laat ste is aangehouden. Rond 17.15 uur was de inspecteur samen met een collega van de ge meente Borsele bezig met een mi lieu- en bouwcontrole op een erf. Op enig moment wilde de mi lieu-inspecteur nog wat meer zien en daarbij kwam het tot een meningsverschil, waarbij de ver dachte volgens het slachtoffer zeer agressief werd. Hij zou meer dere keren met een paal hebben geslagen maar de verdachte ont kent dit. „De inspecteur is bij de dokterspost geweest en daar is ge constateerd dat de aanslagen van de paal in de zij, op de schouder en in de nek van de inspecteur goed te zien zijn", zegt voorzitter Willem Ginjaar van het RUD Zee land, de regionale uitvoerings- Verdachte ontkent dat hij de inspecteur meerdere ma len met een paal heeft gesla gen. dienst van de Zeeuwse gemeen ten. Het RUD neemt de mishan deling zeer hoog op. „Dit zullen we nooit, nooit accepteren. Ze moeten met de handen van onze mensen afblijven." Het lukte de controleur en de col lega om het afgesloten hek rond het erf te openen en weg te vluch ten. Korte tijd later deed de in specteur aangifte. In overleg met de officier van justitie werd beslo ten om de verdachte maandag avond aan te houden. Hij is inge sloten in een politiecel in Toren- tijd in Middelburg. Gisteren is de inspectie afgemaakt onder politie begeleiding. DEN HAAG - De Vlissingse onder nemer en oud-raadslid voor de LPV Henrikus van H. is definitief veroordeeld voor het onzedelijk betasten van een stagiaire. De man werd vorig jaar door het gerechtshof in Den Bosch veroor deeld tot een celstraf van drie maanden voorwaardelijk, een proeftijd van twee jaar en een taakstraf van 120 uur waarop hij in cassatie ging bij de Hoge Raad. Dat hoogste rechtscollege besliste echter dat het beroep in cassatie niet-ontvankelijk is. Dat houdt in dat de beslissing van het Bossche gerechtshof onherroepelijk is ge worden en vast staat dat hij in zijn bedrijf een minderjarig meis je onzedelijk heeft betast. De Vlis- singer moet het slachtoffer ook een schadevergoeding betalen van vijfhonderd euro plus de wet telijke rente. De man werd drie jaar geleden tot eenzelfde straf veroordeeld door de Middelburgse rechtbank. Hij ging in hoger beroep omdat hij, zo zei hij destijds, 'recht heeft op vrijspraak'. Volgens hem ging het om een onschuldige aanra king van het meisje. De Vlissinger was na de verkiezin gen van 2010 vijf maanden raads lid. Hij verliet oktober 2010 'we gens medische redenen' de raad. 'Het is gewoon hondsbrutaal' 41 keer is er tot nu toe dit jaar aangifte van fietsendiefstal gedaan in de ge meente Goes. Dat aantal kan veel ho ger liggen, aangezien niet altijd aangif te wordt of kan worden gedaan. door Piet Kleemans I foto Collectie gemeentearchief Schouwen-Duiveland O Meer schoolfoto's, zie pzc.nl/kieknoe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60