Kampioen Zeeuwse vissers bereiken akkoord over gereguleerde aanvoer tong Bief treedt opnieuw op in Ziggo Dome 'Sorry, maar u bent uitbehandeld' ZEELAND 27 commentaar Duizend extra kaarten voor benefiet Racoon GOES - Voor het benefietconcert van Racoon 25 mei op de Grote Markt in Goes, komen 1000 extra kaarten beschikbaar. De 6500 tick ets voor het optreden voor de Stichting Jayden waren afgelopen weekeinde al uitverkocht. De orga nisatie heeft van de gemeente toe stemming om de capaciteit te ver hogen. De kaarten kunnen onder meer worden besteld via de face- bookpagina Racoon and Friends for Jayden. Lezers van de PZC maken tevens kans op een meet greet met Ra coon. Stuur een reactie naar marketing@pzc.nl. Uit de inzen ders wordt een winnaar gekozen. Een brede delegatie van de Neder landse platvisvloot komt vandaag opnieuw bijeen om een voorstel voor gereguleerde aanvoer nader uit te werken. Dat houdt in dat er niet meer tong wordt gevangen dan wat op dat moment de werke lijke vraag is. Volgens de Zeeuwse vissersvoorman Cas Caljouw zal het lastig zijn die zelfdiscipline aan de dag te leggen. „Maar ieder een ziet daar nu denk ik wel de noodzaak van in. Het is zaak een zo breed mogelijk draagvlak bin nen de totale vloot te krijgen." Daarbij wordt met de handelaren ook naar de concurrenten in Bel gië, Frankrijk en Denemarken ge keken, aldus Caljouw. Het akkoord moet de komende weken al in de praktijk worden ge bracht. „Anders heeft het voor ons dit jaar geen zin meer", zegt Caljouw. Een belangrijk deel van de Zeeuwse platvisvloot is dins dagavond alsnog uitgevaren. Daar mee kwam een eind aan een kor te protestactie van de vissers, uit solidariteit met de collega's in Urk. Een aantal kotters bleef even wel achter in de haven van Vlis- singen, omdat het niet meer loont halverwege de week naar zee te gaan. Onder hen de ARM-15 van schipper Jordi Meulmeester. „Wel een beetje zuur ja. We hadden met z'n allen afgesproken de hele week te blijven liggen. Dan kom je hier vanochtend en zijn er toch twee weg", doelt hij op de ARM-7 en ARM-44. „Met die pulskor kan je zo'n reisje nog wel maken." De twee schepen vertrokken na het akkoord dat de Urker vissers maandagavond al bereikten over betere prijzen voor hun schol. Nederland is graag kampioen. Maar niet op elk terrein. Zo is psychiater Rick Mentjox, lid van de raad van bestuur van Emergis, lie ver niet langer 'Europees bed denkampioen' binnen de psy chiatrische zorg. Inmiddels zijn er afspraken gemaakt over beddenreductie. Daarbij snijdt het mes aan twee kanten: pa tiënten worden eerder uitge daagd om buiten de instelling een leven op te bouwen én de kosten blijven binnen de per ken. Om deze operatie moge lijk te maken, is het essentieel dat tal van partijen goed met el kaar samenwerken. En daarin schuilt het risico. Die samen werking moet nog vorm krij gen, maar de beddenreductie is al in gang gezet. Maar het mag geen oefening voor acrobaten zonder vangnet worden. Het is niet uitgesloten dat recente in cidenten in Zeeland te wijten zijn aan haperende zorg. Als dat het geval is, moet tijdpad voor de beddenreductie her zien worden. Zaterdag begint de kaartverkoop voor het concert dat op 13 decem ber plaatsvindt. De dag van de be kendmaking is niet toevallig geko zen. Gisteren werd voor het eerst ook de nieuwe single van Blof op de radio gedraaid: 'Spijt heb je morgen maar'. Vrijdag verschijnt hij officieel. Het is met minder dan drie minu ten de kortste single die Blof ooit heeft gemaakt. „Het nummer gaat over genot zucht. Niet altijd maar wikken en wegen, omdat je dan soms toffe dingen aan je voorbij laat gaan. Soms moet je dingen gewoon doen. Spijt heb je morgen maar", aldus Peter Slager. Op vrijdag 25 april wordt met een concert in Paradiso in Amsterdam het nieuwe Blof-album 'In het midden van alles' gepresenteerd. Dat de publiciteitscampagne vol op draait, blijkt ook vanavond. Dan wordt op Nederland 3 inte graal het eerste concert uitgezon den dat Blof in de Ziggo Dome gaf. Dat was in november 2012, ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de band. Daaraan voorafgaand zendt de Tros de documentaire 'Het ver haal van Blof uit, waarin familie leden, vrienden en kennissen van de band praten over jde popgroep. Zorgcentrum Maria-Oord is een bijzondere plek voor bijzondere mensen. Bewo ners als de 62-jarige Piet, vertelt hoofd zorg, Annet Kroes. Verliefd, verloofd, getrouwd, aan de drank, huwelijk stuk. Gaan zwerven, kin deren willen hem niet meer zien, 'gillende' opnames, iedere keer weer terugvallen in de verslaving. En dan komt het moment dat er gezegd wordt: u bent uitbehan deld. Annet Kroes: „Het komt ge woon niet meer goed, dus. Bij Emergis woonden veel van zulke cliënten in een veilige omgeving; soms al 25 jaar of langer. Die cliën ten kunnen daar niet blijven, nu het aantal bedden wordt afge bouwd. Sommige mensen kun nen naar een normale zorgset- ting, zoals een verpleeghuis. An deren wijken zo af dat dat niet kan, door medicatie of uiterlijk of gedrag. Die gedijen hier heel goed." Maria-Oord herbergt 36 be woners. Een klein deel uit Hans- weert zelf; het merendeel bestaat uit voormalige klanten van Emer gis, met name uit de (oude- ren)psychiatrie. Een uitbreiding met twee kleinschalige woongroe pen komt eraan: voor zes cliënten met verslavingsproblematiek, en voor zes cliënten die met prikkel- arme één op één begeleiding over eind blijven. De vraag dient zich aan of hier niet eenvoudigweg bedden worden verplaatst: van Emergis naar met AWBZ-geld ge financierde instellingen als het voor Zeeland unieke Maria-Oord. Kroes nuanceert: „Deze mensen zijn door hun langdurige verblijf in Emergis gehospitaliseerd. Vroe ger werd alles met een psychia trisch probleem achter een hek ge gooid, zeg maar. Nu houden we ze in de wijk en komen met ge dragstherapie en noem maar op, alles om ze zelfstandig te kunnen laten wonen. Dat is voortschrij dend inzicht, en voor sommige mensen werkt het. Alleen: voor deze mensen niet. En het komt in ieder geval te laat." WOENSDAG 26 MAART 2014 door Marcel Modde VLISSINGEN - De Zeeuwse tongvis sers en de handel hebben dinsdag in IJmuiden een akkoord bereikt over een betere prijs voor de aan gevoerde vis. MIDDELBURG - Blof gaat weer optrek den in de Ziggo Dome in Amster dam. Dat heeft de band gisteren be kendgemaakt. Johanna Hoogenstijn vond na een crisisopname bij Emergis haar plekje in Maria-Oord. Kat Geeltje mocht gewoon mee. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57