colofon inhoudsopgave Zo: de cassette is vol. De vier delen van de Geschiedenis van Zeeland vormen een indrukwekkend pakket. Met de historie die honderdduizenden jaren geleden begint tot de dag van vandaag. Een integrale geschie denis: over de Zeeuwen, hun land, hun poli tiek, hun cultuur, hun wateren, hun gods dienst, hun handelsgeest. Het vierde en laatste deel (1850 tot heden) is de afsluiting van het grootste en duurste (1,1 miljoen euro) geschiedenisproject in Zeeland ooit. Een mijlpaal. Met zo veel beschreven verleden boort de provincie een nieuwe toekomst aan. De complete historie in twintig jaartallen 4 en 5 Geschiedenis heeft een lange adem 6 en 7 Uw mooiste herinnering 8 en 9 Dit project kent alleen winnaars 10 en 11 ZICHT OP ZEELAND 3 De bijlage Zicht op Zeeland ver schijnt ter gelegenheid van de afron ding van het project Geschiedenis van Zeeland, dat zijn neerslag vindt in vier boekwerken. De eerste drie de len verschenen in 2012 en 2013. Het vierde en laatste deel wordt zaterdag 29 maart gepresenteerd in het Industriemuseum in Sas van Gent. Deze bijlage verschijnt in samenwer king met de Provincie Zeeland en Uitgeverij WBOOKS. Coördinatie: Jan van Damme Vormgeving: Donja Odijk WOENSDAG 26 MAART 2014 Antoine Mes: Paneelschildering van de sluiting van het Veerse Gat, 27 april 1961, gemaakt in 1964 voor de veerboot Prinses Margriet van de Provinciale Stoombootdiensten. Verleden brengt toekomst Afbeeldingen voorpagina: Omslagen van de vier delen van de Ge schiedenis van Zeeland. Elk deel heeft op de cover voor en achter portretten uit Zeeuwse families. deel 1 (l.boven): Detail uit Jan Gossart, por tret van een ouder echtpaar, 1525-1530. deel 2 (r.boven): Portret (detail) van de Middelburgse Janneke de Looper (1616- 1665) op 11 -jarige leeftijd in 1627. Portret (detail) van een jongetje uit de Vlissingse familie Lampsins, circa 1630. deel 3 (l.onder): Portretten door J.P. Bour- jé van zijn vader Isaac Bourjé en zijn moe der Johanna Rachel Alffels, eind 18e eeuw. deel 4 (r.onder): 'Oude Zeeuwen', portret van een echtpaar uit Zoutelande door Fer dinand Hart Nibbrig, circa 1911.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47