Opstootje PSVers snel Minnaard op ruime in de kiem gesmoord afstand van Mezgec SPORT 39 nent een tik gehad heeft in de fina le tegen KVS. „Ze hebben maar vier dagen om er weer bovenop te komen, terwijl wij al twee weken alleen maar met deze degradatie wedstrijden bezig zijn", zegt ze. „Als het bij ons goed draait, moet het geen probleem zijn om in de Korfbal League te blijven." En dan is Zuidweg volgend sei zoen normaal gesproken ook weer present in de hoogste klasse. „Ik studeer sowieso nog twee jaar in Utrecht en ik heb het ontzettend naar mijn zin bij OWO. Het is een leuke groep en ik vind het mooi om op een hoog niveau te korfballen. Natuurlijk mis ik Swift wel, maar ik heb nog geen mo ment spijt gehad van de overstap." Brenet trapte Depay een paar keer op de hakken en ging fel een duel om de bal in. De kemphanen vlo gen elkaar vervolgens aan en er volgde wat duw, sla- en trekwerk. Depay was het overduidelijk niet eens met de harde aanpak van Bre net. De hele training stond overi gens bol van de felle duels, het le verde de nodige irritatie op. PSV werkte de oefensessie gisteren op wedstrijdintensiteit af. De camera's van Fox legden het incident haarscherp vast, tiendui zenden mensen hadden gister avond een (kort) filmpje bekeken. Het voedde speculaties over de sfeer in de groep, Depay en Bre net verzekerden de achterban van PSV gisteren dat alles koek en ei is. Trainer Phillip Cocu dacht er het zijne van en brak de training af. Tijdens de lunch spraken Bre net en Depay hun conflict uit, een boete of officiële vermaning volgt niet. Cocu had de selectie tussentijds nog toegesproken. „We zijn hier om elkaar beter te maken", zei hij onder meer. PSV werkt momen teel met een vaste basis, voor de reserves is het lastig om speelmi nuten af te dwingen. De etappe ging over 168 kilome ter, van Mataró naar Gerona, en werd afgewerkt onder barre om standigheden. Het peloton werd in Catalonië geteisterd door regen en harde wind. De Franse avontu rier Thomas Voeckler probeerde in de finale solo naar de finish te rijden, maar hij werd op vijf kilo meter van de streep ingelopen. In de sprint was Mezgec vervolgens oppermachtig. De Sloveen van Giant-Shimano behield zodoende ook de leiderstrui. Op gepaste af stand eindigden de Italianen Ro berto Ferrari en Daniel Ratto als tweede en derde. Opvallend genoeg is het de laat ste jaren bijna een traditie in Cata lonië dat de winnaar van de eer ste etappe ook in de tweede toe slaat. Vorig jaar schreef Gianni Meersman uit België de eerste twee ritten op zijn naam, in 2012 deed de Zwitser Michael Albasini dat en nu dus Luka Mezgec. De kanshebbers op de eindzege hielden zich gisteren rustig. Alber to Contador, Chris Froome en Nairo Quintana zaten allemaal in de voorste groep. Ze moeten woensdag voor het eerst serieus aan de bak, in een pittige bergrit over 163 kilometer. In het alge meen klassement is Marco Min naard nu 154e, op 2.49 minuten van Mezgec. Derby driebanden eindigt onbeslist De derby in de derde divisie driebanden tussen Hoondert/de Waard en De Stene Brug eindigde in 4-4. Voor de pauze regeerde De Stene Brug. Ad Menheere versloeg Bram de Waard, ter wijl Joey de Kok een een fraaie overwinning boekte op routinier Jaap Hameling (30-11 en 0.882 gemiddeld). Hierna was het woord aan Frans de Koek en Piet Koek die Rob van Linden en Wim de Kok versloegen. Poolers Roadies grijpen de winst De wedstrijd in de regionale eerste poolklasse tussen de Roadhouse Rockets en de Roadhouse Roadies eindig de in 1-5. De Roadies waren op bijna alle fronten te sterk. Alleen Johan Braspenning redde de eer. Voor de Roadies haal den Jasper Vantricht, Stefan Hofman, Abel van de Sande, Mark van Wijngarden en Ri- nus Witte de punten bin nen. Bob Gotz in selectie rolstoelhockey Bob Gotz is opgenomen in de nationale selectie voor het WK rolstoelhockey (elec- trisch) in München. De Vlis- singer is lid van SGB Goes. Oranje stuit bij bij de mondi ale titelstrijd in augustus op Zwitserland, Denemarken, België, Finland, Italië, Austra lië en huidig wereldkampi oen Duitsland. In de aanloop naar het toer nooi werkt Oranje in april een driedaagse trainingssta ge afin Eindhoven. Verlies en winst voor Wu Cue Clan De poolbiljarters van Road house Wu Cue Clan moes ten een overwinning en een nederlaag bijschrijven. De thuiswedstrijd tegen It's Co mic ging verloren. Atong Wu, Marco van Tiel en Jo han van Oosrschot wonnen elk een keer. In de uitwed strijd tegen Sonny's Billiard Suplies werd met 4-3 gewon nen dankzij Marco van Tiel (2x), Atong Wu en winst in het dubbel. 't Begin Domburg is klasse apart Het team van 't Begin Dom burg liet er in de elfde race van het ZK indoorkarten in Middelburg geen gras over groeien. De koploper in de ereklasse leidde van begin tot eind. Daarmee werd de eerste positie in het alge meen klassement opnieuw verstevigd. De snelste ronde tijd kwam op naam van Jac- co Hoogesteger. Hij realiseer de een tijd van 43.250 secon den. WOENSDAG 26 MAART 2014 Naomi Zuidweg wordt gecoacht door Jennifer Tromp in de thuiswedstrijd van OWO tegen LDODK. foto Marco Spelten door Rik Elfrink EINDHOVEN - Een opstootje tussen Memphis Depay en Joshua Brenet op de training, beelden van tv-zen- der Fox online en hup, een relletje bij PSV was weer eens geboren. Vooral op sociale media was het gistermiddag spitsuur. De met el kaar slaags geraakte Depay en Bre net werden gekapitteld, beiden hadden via twitter al de wereld in- geslingerd dat het incident al was uitgesproken. GERONA - De Sloveense wielrenner Luka Mezgec heeft gisteren ook de tweede etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. Net als maan dag in de eerste rit was de renner van de Nederlandse ploeg Giant-Shimano de snelste in de massasprint. Marco Minnaard uit Wemeldinge finishte als 164e, op 2.24 minuten van de winnaar. KWADENDAMME MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39