Deprez en Azzagari van Kloetinge naar Goes J tl II 38 SPORT ZAALSEIZOEN Zuidweg viel weer af bij Oranje Naomi Zuidweg is bezig aan een leerjaar. Met O WO strijdt de Middelburgse vanaf vandaag tegen degradatie. Aanvaller Deprez en aanvallende middenvelder Azzagari verruilen de zaterdagclub voor de tegen de gradatie strijdende zondag-hoofd klasser. Deprez scoorde zaterdag drie keer voor Kloetinge in het met 5-0 gewonnen duel met Hei- nenoord. Hij bracht zijn totaal daarmee op zes treffers en is nu samen met Jason Tjien Fooh top scorer. Azzagari werd de afgelo pen jaren geplaagd door blessu res, speelde zijn wedstrijden voor al in het tweede elftal en wil bij Goes een nieuwe start maken. Eerder legde Goes al de nieuwelin gen jeremy Hubregtse (Nieuwen- hoorn) en Urvin van Hekelen (Hoek) vast. Van de huidige selec tie gaven vijf spelers hun ja woord. Door de naam van Dangelo Mar tien kan volgens hemzelf een streep. „Nu ga ik helemaal weg", brieste de flankspeler gisteravond door de telefoon. „Ze zijn voor de tweede keer op rij niet op komen dagen. Ik houd niet van die spelletjes." Frank de Bie, voorzit ter van de technische commissie van Goes, reageerde verbijsterd: „Wij spelen geen spelletjes. Dan gelo is zelf twee keer een afspraak 'vergeten'. Vijf minuten later stond hij wel gewoon op het trai ningsveld. We wilden deze af spraak gewoon verzetten." Martien kon al schermen met in teresse van Kloetinge, dat hem heeft benaderd. Vandaag zal hij daar voor het eerst praten over een mogelijke overstap naar de za terdagclub. Raymond Wolff zal vanavond ook in Kloetinge aan schuiven. Hij had al een eerste ge sprek met een afvaardiging van de technische commissie en trai ner Diederik Hiensch. Spits Tom de Bonte deelde de mensen bij Kloetinge maandag al mee dat het financiële plaatje niet aantrekke lijk genoeg was voor de spits. Van avond voert hij in Bergen op Zoom het laatste gesprek met ver tegenwoordigers van Dosko. Doelman Matthew Lentink flirtte eerder al met zijn oude liefde, maar tot een overstap kwam het niet. Het contract met eerste doel man Jaco van der Schee werd ver lengd bij Kloetinge en het ziet er naar uit dat Lentink bij zijn huidi ge club blijft. MIDDELBURG - Rond Kerstmis had Naomi Zuidweg (20) een dipje. Bij de Middelburgse korfbalster van O WO liep het niet zoals het moest. Jennifer Tromp, de coach van de Maarssense Korfbal League club, zette haar meteen terug naar het tweede team. „Dat was achter af wel even goed", zegt de debu tante op het hoogste niveau. „Dan kon ik een paar wedstrijden zon der al te veel druk aan mijn aan- valsspel werken." Niet veel later keerde Zuidweg te rug in de basis. Fris en met her nieuwd vertrouwen was de oud speelster van Swift in het restant van het zaalseizoen weer belang rijk voor O WO. In totaal scoorde ze zestien keer, waarmee ze niet of nauwelijks onderdeed voor de andere vrouwen in het team. „De overgang van de eerste klasse naar de Korfbal League was best groot", vertelt ze. „Korfballen zo als dat op dit niveau hoort, ging bij vlagen goed. Bij Swift was ik degene die veel scoorde. Bij O WO moet ik meer dienend spe len, maar soms vergat ik helemaal voor mijn eigen kansen te gaan. Dat was dus niet goed." De tweedejaars studente sociale geografie en planologie staat in een vak met de spits Gert Vader, de rebounder Henk Fokker en de makkelijk scorende Michelle Brou wer. Het is voor Zuidweg hoofd zaak de ballen zo goed mogelijk bij Vader te krijgen. „Maar in ons vak maken we allemaal doelpun ten", laat ze weten. „Als het bij de spits niet loopt, moet de rest het scoren over kunnen nemen. Ik moet dus goed kijken wat er gevraagd wordt in een wedstrijd: de ene keer is dat dienend spel, de andere keer moet ik me wat meer als schutter laten zien. Het is wel eens lastig de goede balans te vin den." OWO eindigde het reguliere zaal seizoen als negende en voor laatste. Het Groningse Nic. pakte weinig punten en degradeerde rechtstreeks. OWO moet zich nu nog veilig zien te spelen in een se rie wedstrijden tegen KCC uit Ca- Naomi Zuidweg speelde in novem ber 2013 één oefenwedstrijd mee met Oranje onder negentien jaar. Bondscoach Wim Scholtmeijer wilde de speelster over wie hij goede verhalen hoorde wel eens aan het werk zien. In de weken er na mocht de Middelburgse nog een paar keer meetrainen. „Uiteindelijk heeft de coach me ook weer aflaten vallen", vertelt ze. „Maar dat was ook logisch. Hij is met het team in voorbereiding op het EK. Hij neemt vijf of zes meiden mee. Dat zijn allemaal speelsters die er al langer bij zaten. Ik ben blij dat ik zoiets een keer heb mogen meemaken. En mis schien komt mijn tijd nog wel." pelle aan den IJssel. Zuidweg: „Ons doel was om de tiende plaats te vermijden. We wilden er niet di rect uitvliegen. Toen bleek dat Nic. niet zo veel punten haalde, hebben we nog geprobeerd acht ste te worden. Maar ja, LDODK bleek net iets verder te zijn. Die ploeg heeft al iets meer ervaring in de Korfbal League en speelde in de wedstrijden tegen ons ook net iets beter." Wat OWO gedurende het sei zoen parten speelde, was het hoge aantal blessures. Tromp moest veel improviseren en gebruikte in totaal zeventien spelers. Geen en kele club op het hoogste niveau zette er meer in. „De opstelling kende best veel wisselingen", be vestigt Zuidweg. „Maar dat heeft toch niet de doorslag gegeven. We hadden als ploeg gewoon nog niet genoeg ervaring op dit niveau om ons rechtstreeks te handhaven." De Maarssense club krijgt van avond KCC, de ploeg die de wed strijd tussen de twee kampioenen van de hoofdklasses verloor, op be zoek. Zaterdag is in Capelle aan den IJssel het tweede duel. Als dan niet één van de teams twee maal gewonnen heeft, komt er vol gende week nog een ontmoeting. Die is dan wederom bij KCC. Zuidweg was zaterdagavond met haar teamgenoten in Papendrecht aanwezig bij de hoofdklassefinale KVS-KCC. „Tegen KVS hebben we op het veld gespeeld. Dat is best een stugge ploeg, lastig om te gen te spelen. KCC heeft ook wel een erg goed jaar achter de rug, maar toch hadden we een lichte voorkeur voor die ploeg. We merk ten dat KCC met twee echte spit sen speelt, in elk vak één. Als je die uitschakelt, ben je al een heel eind." OWO is de favoriet. Zuidweg denkt dat de Zuid-Hollandse oppo- door Mitchell Minnaard GOES - Bart Deprez en Sofyan Azza gari komen volgend seizoen uit voor hoofdklasser Goes. Het twee tal komt over van Kloetinge. Er zijn echter ook wat signalen dat een aantal Goes-spelers de omgekeer de weg wil bewandelen. Zo werden Tom de Bonte, Raymond Wolff, Dangelo Martien en Matthew Len- tink al officieel benaderd. Vallen en opstaan 1 in Korfbal League door Roeland van Vliet I Bart Deprez (links) duelleert met Rick de Punder. Komend seizoen zijn de twee ploeggenoten bij Goes, archieffoto Johan van der Heijden UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot Derde divisie. Van Has selt Autoschade-Bottles/De Parel 4-4: Hans Snijders-Tony Dobbelasere 22-35, 43; Jef Ja- cobs-Theo Platjouw 25-35, 34; Cees Arn- outs-Peter Snelders 30-26, 76; Cees Marijnis- sen-Carlo van Dam 30-18, 60. Hoondert/De Waard-De Stene Brug 4-4: Frans de Kock-Rob van Linden 35-20, 45; Piet Kock-Wim de Kok 35-26, 39; Jaap Hame- ling-Joey de Kok 11-30, 34; Bram de Waard-Ad Menheere 22-30, 52. Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Rockets-Roadhouse Roadies 1-5. 8-ball: Jo han Braspenning-Jasper Vantricht 6-2; Roy Nij- hoff-Abel van de Sande 2-6. 9-ball: Roy Nij- hoff-Jasper Vantricht 3-7; Maarten Gras- hoff-Mark van Wijngaarden 2-7. 10-ball: Johan Braspenning-Stefan Hofman 0-6. Straight: Maarten Grashoff-Rinus Witte 16-75. SCHIETINGEN Ovezande Oudelande Wip 1 1e hoofdvogel R. Bouwense (Kloetinge), 2e hoofdvogel E. Maat (El- lewoutsdijk), 1e zijvogel G. Buckens (Oud Gas tel), 1e kal P. Maat ('s-Heer Hendrikskinderen), 2e kal N. Braam (Oudelande), Vliegend vogel H. Groos (Wemeldinge), J. Harinck (Kloetinge). Wip 2: 1e hoofdvogel E. Maat (Ellewoutsdijk), 2e hoofdvogel R. van de Straate ('s-Heer Arendsker- ke), 1e zijvogel C. Harinck (Kloetinge), 2e zijvo gel J. Repkes (Kwadendamme), 3e zijvogel J. Ha rinck (Kloetinge), 4e zijvogel E. Maat (Ellewouts dijk), 1 e kal F. Koens (Ovezande), 2e kal A. Dek ker (Wolphaartsdijk). 's-Heer Abtskerke Wip 1:1e hoofdvogel P. Wa genaar (Kloetinge), 2e hoofdvogel L. Rentmees ter (Ovezande), 1 e zijvogel G. van Garsel ('s-Hee- renhoek), 2e zijvogel R. Bouwense Kloetinge, 3e zijvogel J. Kopmels ('s-Gravenpolder), 4e zijvogel R. de Puyt (Lewedorp), 1e en 3e kal C. Jeremias- se (Ellewoutsdijk), 2e kal R. van de Straate ('s-Heer Arendskerke). Wip 2: 1 e hoofdvogel C. Riemens (Kwadendamme), 2e hoofdvogel P. Wa genaar (Kloetinge), 1e en 4e zijvogel L. de Hond ('s-Heerenhoek), 2e zijvogel J. Raas (Kwadendam me), 3 zijvogel Sj. Raas (Kwadendamme), 1e kal R. van Duijnevelde (Kloetinge), 2e kal R. de Puyt (Lewedorp), 3e kal J. Kopmels ('s-Gravenpolder), 4e kal G. van Garsel ('s-Heerenhoek). Meeste klei ne vogels R. van Duijneveldt (Kloetinge), vliegen de vogel R. van de Straate ('s-Heer Arendskerke), R. van Duijneveldt (Kloetinge). PAARDENSPORT Ouddorp. Springwedstrijd. Klasse B: 1. Joyce de Koeijer (Yerseke), 81 stijlpunten. VECHTSPORTEN Ju-jitsu. Twaalfprovinciëntoernooi Den Haag. Resultaten Happyfitness. Klasse tot 10 jaar -34 kg: 1. Kylian van Huizen. Klasse tot 18 jaar - 50 kg: 2. Joey Huijsman. Klasse tot 18 jaar -73 kg: 3. Marwan Aarab. ZAALVOETBAL Vlissingen. Regionale competitie. Eerste klas se: Engiplast/üiterton-Westkapelle 1-9, Mei veld-Domburg ZV 10-8, VAW-Het Vlot 5-6, FC Logus-Damen/Schelde 3-6, Emte-lntersport 4-3, Geen Idee/Vanuus-SC Baskensburg 5-8. Tweede klasse: WZP-Blauwwit 6-4, Akkerdaas-No Spang 6-7, KWPD-TA Control Systems 3-6, Van Boxtel tglwrk-Geen Idee 2 4-5, Arnemuiden-Groene Ster A1 1-7, FC MBE - Zeeland koeltechnk 5-3. Derde klasse: SC Toma-Gsm4You 4-4, AFC-Dom- burg ZV 2 7-2, Thermo Products-Engiplast/Uitrtn 2 8-10, Jobse timmerwerken-De Buuzen 5-10. Vierde klasse: Meijer montage-Draadkrabbers 5-2, Proceed-Oranjezwart 2-3, MCD Dekker-Don risicobeheer 6-2, Domburg ZV 3-Taxi Centrale 6-4, Roodwit - De Fles 6-5. Joshua Brenet, die hier een tackle van Roda JC-verdediger Henk Dijkhuizen ontwijkt, kreeg het gisteren tijdens de training aan de stok met Memphis Depay. foto Maurice van Steen/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38