66 Kijk waar de keeper staat Ja, dit is goed, klasse! Zo krijg je vastigheid 66 Tom is beter dan veel spitsen die ik dit seizoen in de Jupiler League aan het werk heb gezien 66 Bij Ajax heb ik tijdens individuele sessies van Wim Jonk geleerd datje moet versnellen in je schot ZEELAND 33 rug naar AA Gent. Bij de Belgische club kwam hij begin 2012 binnen op voor spraak van Trond Sollied. De trainer wilde Boere het eerste halfjaar laten wennen en klaarstomen voor het 'grote werk'. „Je moet de overstap niet onder schatten", zei Boere destijds. „Dit is even wat anders dan Jong Ajax." Na slechts twee optredens in de hoofd macht begon Boere scherp aan de voor- bereiding op het seizoen 2012-2013. Dit moest zijn jaar worden. Dat werd het niet. Na een paar trainingen raakte hij geblesseerd aan zijn meniscus, een dag later werd Boere al geo pereerd. Een goede voorbereiding kon hij vergeten, waardoor zijn concurren ten weer een voorsprong hadden. AA Gent presteerde in de eerste maanden van het seizoen ondermaats, waarna Sollied in oktober werd ontslagen. Een week later zat Boere eindelijk weer eens bij de wedstrijdselectie maar speel de hij niet. De volgende dag liep hij tij dens de training een scheurtje in zijn enkelband op en stond weer een maand aan de zijlijn. De spits mocht tij dens de winterstop niet mee op trai ningskamp. Bob Peeters, de opvolger van Sollied, was na twee maanden ook al ontslagen. Diens opvolger, de Span jaard Victor Fernandez, had hem niet nodig. Op de verhalen dat er spelletjes met hem zijn gespeeld, wil Boere niet ingaan. „AA Gent is nog altijd mijn werkgever. Ik wil er deze zomer terug keren en voor mijn kans gaan." Dennis de Nooijer zegt na de training: „Ie moet ook geluk hebben. Een trainer die het in je ziet zitten, of op het juiste moment een paar goals maken. Kijk naar Paul Gladon. Die is door Sparta verhuurd aan FC Dordrecht en heeft er al een stuk of vijftien gemaakt. Terwijl Sparta het ontzettend moeilijk heeft. Nu zijn er vast eredivisiecLubs die Gla don in de gaten houden." Er zijn ook nog altijd clubs die be nieuwd zijn naar de verrichtingen van Tom Boere. Bij Hoogstraten heeft hij dit seizoen vier keer gescoord, maar houdt hij de laatste weken vooral de bank warm. De reden? „We gaan degra deren, dat kan bijna niet anders. Het be stuur wil daarom met jongens spelen die volgend seizoen ook nog een bijdra ge leveren. De huurlingen zoals ik ho ren daar niet bij. Het is vervelend, ik baal ervan, maar het is niet de eerste keer dat het tegenzit. Ik moet hier ster ker uitkomen. Dat kan toch bijna niet anders?" Dennis de Nooijer knikt. „Gewoon doorgaan, vertrouwen in jezelf blijven houden. En lekker bij mij blijven trai nen." WOENSDAG 26 MAART 2014 Tom Boere haalt uit op het door Goes-doelman Matthew Lentink (links) verdedigde doel. De spits uit Terneuzen probeert met extra trainingen in Vlissingen scherp te blijven. foto's Lex de Meester Dennis de Nooijer Dennis de Nooijer Tom Boere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33