Bedenkplek voor bewoners Bad Domburg SflBEWA ZEEM Vita Events hoopt op zes ijsbanen in Zeeland 66 De uitdaging is om samen met de inwoners dingen van de grond te krijgen. WALCHEREN 31 Voorlichting voorkomen inbraken Molensteen in grond smederij Oud-Vossemeer De twee ontwerpers verblijven daar twee weken lang aan een wit te ronde tafel in Galerie Pop aan de Weststraat 9. Ze zamelen er da gelijks ideeën in van Domburgers en andere belangstellenden. Daar bij staat één vraag centraal: wat kan Domburg betekenen voor in woners en bezoekers nu die bad plaats internationaal is erkend als luxe kuur- en wellnessoord. Ze dagen de bewoners uit daar ideeën voor aan te dragen. Dat kan in de vorm van verhalen of simpele suggesties, maar ook met foto's, tekeningen, schetsen of an der beeldmateriaal. Don Monfils (bedenker van strandslaaphuisjes en andere ge bouwen) en Tinka Leene (bedenk ster van het Zeeuwse Knop Bak blik en schrijfster van het Zeeuw se Knop Bakboek) werken de bin nenkomende suggesties verder uit, liefst samen met de beden kers. Ze zien dat als een nieuwe manier van werken. Want wie weet slepen ze daar uiteindelijk ook opdrachten mee binnen. „Bad Domburg is iets vanuit de ondernemers", zegt Don Monfils. „Maar hebben de bewoners er ook wat aan? We zien het als een uitdaging om samen met de inwo ners ook dingen van de grond te krijgen." Sinds maandag hebben ze een speciale Facebookpagina in de lucht, simpelweg 'Bad Dom burg' geheten, waarop al wat voor zetjes staan: een nieuw leven voor badkoetsen, een coöperatief badhuis, een oesterbar, een ver- huurplek voor vliegers, een lovers- box misschien? Of bredere paden in de soms overbevolkte super markt? Maak de stranden beter be reikbaar voor rolstoelen of rolla- tors, is een ander idee. Vrijwel da gelijks vinden rond hun 'dia- loog-tafel' activiteiten plaats. Aan staande vrijdag draaien ze de film Zeeuws Licht, zaterdag komt teke naar Danker Jan Oreel ideeën ver werken tot stripverhalen, en zon dag spelen er muzikanten. Deze week ontvangen ze ook kinderen van de basisschool en ouderen uit zorgcentrum Simnia. Komende week vinden gesprekken plaats met ondernemers. Er zijn ook af spraken met vertegenwoordigers van de provincie en de gemeente. Maar, zegt Tinka Leene, 'we ho pen vooral dat veel inwoners bin nenlopen'. Dat kan dagelijks van 10.30 tot 17.30 uur. Digitale vragen stellen bij DigiDesk Vanaf donderdag kunnen be langstellenden iedere laatste donderdag van de maand te recht bij een gratis digitaal inloopspreekuur in de biblio theek in Vlissingen. Tijdens DigiDesk, zoals deze inloop wordt genoemd, kunnen mensen al hun digitale vra gen stellen: over bijvoor beeld nieuwe media, mobie le telefoons en e-reader. Van 14.00 tot 16.00 uur. Lezing pacifisme bij Study Center Scott Bennett geeft woens dag een lezing over politiek pacifisme en en vredesacti- visme. De lezing in het audi torium van de Abdij is op uitnodiging van het Roose velt Study Center. Bennett is professor geschiedenis aan de Georgian Court Uni versity in de Verenigde Sta ten. De lezing is in het En gels, aanvang 16.00 uur. Aan melden via 0118-631590. Kinderkledingbeurs met nieuwe items Kleine damesmaten én speelgoed zijn de twee nieu we items die te vinden zijn op de kinderkledingbeurs die donderdag, morgen, wordt gehouden. De beurs vindt plaats in de Zuider- kerk aan de Schoutstraat in Middelburg en duurt van 9.00 tot 17.00 uur. Meer info via: kledingbeursmiddel- burgzuid@hotmail.nl. Spreekuur voor herkeuring rijbewijs In woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen wordt donderdag spreekuur gehou den voor senioren (en ande re automobilisten) die ge keurd moeten worden voor verlening van hun rijbewijs. Een afspraak maken kan via het landelijke afsprakenbu- reau van Regel zorg Rijbe- wijskeuringen: 088-2323300. Zelf een datum plannen kan via www.regelzorg.nl. MIDDELBURG - Het Beveiligingscen trum vertelt woensdag 9 april aan bewoners van 't Zand en de Stro- menwijk in Middelburg hoe ze zich beter kunnen beschermen te gen inbrekers. Een adviseur laat zien hoe men met maatregelen die weinig tot niets kosten de kans op een inbraak met de helft kan verkleinen. Daarnaast leert hij babbeltrucs te doorzien. De wijkagent is ook aanwezig. De bij eenkomst is om 19.30 uur in de Vergulde Baars, Baarsjesstraat 42. Let op uw brievenbus! Op 29 maart valt uw gecombineerde belasting aanslag op de mat. Sabewa Zeeland verstuurt deze namens de acht deelnemende gemeenten en het waterschap. Wilt u meer weten? Kijk dan op www.sabewazeeland.nl. In Zierikzee en Middelburg keert de baan volgend jaar zeker terug. In Vlissingen en Terneuzen wordt jaarlijks een nieuw besluit genomen. De organisatie hoopt volgend jaar als het even kan uit te breiden van vier naar zes Zeeuwse locaties. Behalve een tweede locatie in Zeeuws-Vlaan deren lonkt Patrick Gabrielse van Vita Events naar de Bevelanden, waar afgelopen winter niet kon worden geschaatst. „Goes ligt daar centraal en is dus het meest logische, maar een andere Beve- landse gemeente zou ook prima zijn." In Middelburg staat de baan er al sinds acht jaar. In Zierikzee en Terneuzen was sprake van een primeur. De plaatselijke ijsbaan ambassadeurs (Kyra Droppers uit Zierikzee, Maren Boender uit Vlis singen en Jimm Vercouteren uit Middelburg) sluiten het seizoen donderdag af met een clinic op de ijsbaan in Nijmegen, verzorgd door Sven Kramer en Irene Wüst. OUD-VOSSEMEER - Bij werkzaamhe den om een traval je ofwel hoefsmid te plaatsen bij de oude smederij het Smidsklokje in Oud-Vossemeer, is onlangs een oude molensteen aangetroffen. De molensteen werd gevonden bij graafwerkzaamheden voor de toekomstige fundering. De molensteen werd waarschijn lijk vroeger gebruikt door de voor malige smederij aan de Raadhuis straat. De initiatiefnemers voor het te rugplaatsen van de travalje bekij ken of de molensteen ook een plekje boven de grond kan krij gen. WOENSDAG 26 MAART 2014 Don Monfils en Tinka Leene zamelen op hun 'bedenkplek' twee weken ideeën in over de betekenis van Bad Domburg voor de inwoners, foto Lex de Meester door Henk Postma DOMBURG - „Als je hier als Dombur ger spontaan een hapje wil gaan eten moet je reserveren. Dat is jam mer, de spontaniteit is weg." Dat was deze week een van de eerste reacties op de 'POPUP bedenkplek' van de architect Don Monfils en vormgeefster Tinka Leene in het winkelhart van Domburg. Don Monfils, architect VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen - www.sabewazeeland.nl MIDDELBURG - Meer dan 25.000 mensen hebben afgelopen winter een rondje getrokken op de ijsbaan van Vita Events die in de Zeeuwse plaatsen Middelburg, Vlissingen, Terneuzen en Zierikzee heeft ge staan. In totaal viel er gedurende 14 weken te schaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31