Goed overleg, en geen manager in de buurt... Veere helpt dorpen bij aanpassen oude huizen Veere weigert nieuwe kebabzaak Westkapelle Werken in wijkteams: het lijkt lo gisch, maar tot nu toe gebeurde het niet. De hulpverleners die rond de tafel in Souburg zitten hadden elkaar zelfs in veel geval len nog nooit gezien. Natuurlijk overlegden ze wel met andere in stanties, maar altijd vanuit hun ei gen kantoor. Nu delen ze een ruimte en spreken ze onderling over alle mensen die ze helpen. Het Souburgse wijkteam moet al les nog uitpuzzelen: wie moet er eigenlijk allemaal bij het team? De politie? Emergis? Jeugdzorg? „Veel casussen hebben met psy chiatrie te maken", stellen de hulpverleners zelf vast. „Dus dat zou eigenlijk wel moeten." Eén gezin, één plan, is het motto, en één gezin, één sleutelwerker. Dus niet: iemand van jeugdzorg, een maatschappelijk werker én een wijkverpleegkundige over de vloer, maar één van de drie. „We kiezen voor nul tot honderd", ver telt coördinator Wanda Springe- ling. „Voor een brede benadering. Vaak wordt tegen gemeenten ge zegd: regel nou eerst de jeugd- DOMBURG - De gemeente Veere start deze maand in twee dorpen met begeleiding van mensen die hun verouderde huis energiezui nig of levensloopbestendig willen maken. Het gaat om proefprojec ten in Westkapelle en Seroosker- ke. De hulp richt zich op huizenbezit ters die samen met ten minste drie anderen vergelijkbare wonin gen willen aanpassen. Met de proefprojecten wil de gemeente ervaring op te doen in het enthou siasmeren en begeleiden van hui zenbezitters. Die kunnen daar naast bij de gemeente ook goed koop wat geld lenen om de finan ciering gemakkelijker te maken. Voor Serooskerke, dat veel eensge- zins(doorzon)woningen telt uit de jaren zeventig, huurt de ge meente de Stecgroep in. Die moet gegadigden samenbrengen en in formeren. De Stecgroep doet soortgelijk werk in de Achter hoek. In Westkapelle, dat veel kleinere na-oorlogse woningen telt, gaat de gemeente een stapje verder. Daar wordt het bedrijf Bladgroen ingezet om gegadigden ook bij de uitvoering van werkzaamheden bij te staan. zorg, maar kinderen hebben ook ouders en buren. We willen de problemen integraal aanpakken, in een vroeg stadium, om zwaar dere zorg te voorkomen. En het is niet zo dat we alle zorg op ons ne men, mensen moeten zelf ook meehelpen aan een oplossing." Snelheid is hun kracht: wie belt of mailt wordt meestal nog dezelf de dag teruggebeld. Er is geen tele foniste, de melding komt meteen bij de hulpverlener van dienst bin nen. En er is ook geen manager die van alles wil weten of tijd op slokt: de leden van het team gaan er gewoon op af. „Mensen voelen het ook niet als een melding", zegt Marieke Sas. „Het lijkt wel of de drempel lager is hier." De hulpverleners zijn enthou siast. „We mogen out of the box denken", zegt Ted Nijssen van ROAT. „Dat maakt het span nend." Zaak is om dat enthousias me straks over te brengen naar an dere collega's Springling: „We hebben in dit team wel gezorgd voor mensen die het leuk vinden om dit idee te ontwikkelen." westkapelle - Nadat omwonen den bedenkingen uitten, weigert de gemeente Veere vergunning te verlenen voor een kebabzaak in een pand aan de Markt 86 te West kapelle. De initiatiefnemer had het pand al gehuurd en was al met de ver bouwing begonnen na inlichtin gen te hebben ingewonnen bij te gemeente. Hij heeft de verbou wing moeten stilleggen. Veere houdt rekening met een schade claim omdat betrokkene aanvoert op het verkeerde been te zijn ge zet. Het college van B en W besloot gisteren de vergunning te weige ren, en voert daar twee redenen voor aan. Allereerst blijken in Westkapelle al meer horecazaken te zijn gevestigd in panden met een 'gemengde bestemming' dan het toegestane aantal van tien. Daarnaast gaat de gemeente er van uit dat bewoners van aangren zende huizen te veel overlast te verduren krijgen, ofwel dat de leefomstandigheden 'onevenredig worden aangetast'. Dit vanwege de openingstijden (van 14 uur 's middags tot 2 uur 's nachts) en de koppeling van de zaak met een be- zorgservice. Wandelen langs bomen binnenstad Een IVN gids neemt men sen zaterdag mee op een wandeling langs bomen in de binnenstad van Middel burg. De gids vertelt over on der meer de ginkgo, de vleu- gelnoot en tulpenboom. Ver trokken wordt om 13.30 uur vanaf de Markt vóór de Drukkerij. De wandeling duurt bijna twee uur. Circusvoorstelling voor Clinidowns Leerlingen van de Louise de Colignyschool in Vlissingen geven donderdag om 15.30 uur een circusvoorstelling voor ouders; Circus de Loui se. Doel is geld binnen te ha len voor de Cliniclowns. De opbrengst van de kaartver koop gaat naar dat goede doel. Er is twee weken aan de show gewerkt. Chef-kok Meersman bij Parkinson Café De Belgische chef-kok Yves Meersman - die Parkinson heeft - is morgen vanaf 14 uur in het Parkinson Cafe Zeeland in Buitenrust in Middelburg om mensen ken nis te laten maken met zijn kookstijl die is afgestemd op mensen met kauw- en slik- problemen. Zie: www.par- kiskookatelier.nl. Lezing Sakkers in De Boekenmolen In boekhandel De Boeken molen in Meliskerke geeft de Walcherse oorlogskenner Hans Sakkers uit Koudeker- ke donderdagavond een le zing over zijn nieuwe boek 'Strijd om Dishoek' over de strijd die in de Tweede We reldoorlog in de duinen van Dishoek gevoerd is. Aan vang 19.30 uur. Vrienden van Tinca leveren goederen af Een delegatie van 'Vrienden van Tinca' vertrekt zaterdag vanuit Vrouwenpolder voor twee weken naar Roemenië om daar kleding, voedselpak ketten en andere hulpgoede ren uit te delen aan de arm ste gezinnen in Tinca en om geving. Meer informatie is te vinden op de website: www.vriendenvantinca.nl. Gratis lenteijsje voor scholieren A Domani XL deelt vandaag gratis ijs uit aan 3500 basis scholieren op Walcheren. Om te vieren dat het lente is, hebben scholieren een bon gekregen die ze kunnen ruilen voor ijs. Dat kan tus sen 10.00 en 18.00 uur bij a Domani XL op de Markt en bij Brasserie 't Hoofdkan toor bij de Mortiere. WOENSDAG 26 MAART 2014 WALCHEREN 29 Het wijkverpleeggebouwtje aan de Perestraat in Souburg, foto Lex de Meester door Henk Postma door Henk Postma MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG MELISKERKE VROUWENPOLDER MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29