Al maanden de deur niet meer uit ij Kerncentrale Doel plat Wijn atoomtop komt uit Dreischor iiiiii min PZC Zicht op Zeeland Vandaag bij de PZC BUITEN Woningbouwvereniging haalt liften weg uit seniorenflat in Vlissingen en verlaagt de leeftijd voor huurders. Bijna zestig werknemers staan op straat door faillissement Meijers Staalbouw BV in Serooskerke. Bewolkt met wat regen, 10° WOENSDAG 26 maart 2014 Van prehistorie tot heden -Cm, II! Vrij uitzicht zorgt voor vrije geest VLISSINGEN - Wanneer ik voor het laatst buiten was? Dat moet in ok tober geweest zijn", zegt Ko Kroes. „Toen was ik jarig." Meneer Kroes (93) woont in een flatje aan de Korenbloemlaan in Vlissingen, altijd tot zijn volle te vredenheid. Totdat de woning bouwvereniging de traplift eruit schroefde. En nu kan hij niet meer naar beneden. „Vroeger haal de ik zelf mijn krantje, maar dat kan niet meer. Dus nu zit ik bo ven. Het is dat ik zulke goede bu ren heb." Wouter Koelewijn woont onder meneer Kroes. Hij helpt als het no dig is. „Er komt drie keer per dag thuishulp. Mijn vrouw en ik ma ken warm eten voor hem. We wil len hem wel de trap af helpen, maar dat is bijna niet te doen, we zijn de enigen hier die voor hem zorgen. Die lift werkte prima, hij deed het eigenlijk altijd." Alle bewoners van de flat hebben het aanbod gekregen om te verhui zen, voor 5600 euro. Maar meneer Kroes denkt er niet over. „Moet u eens naar buiten kijken!", zegt hij. „Naar dat mooie uitzicht. Straks zit ik in één of ander donker straatje." De buurvrouw van verderop snapt er niets van. „Ze willen dat ouderen langer zelfstandig wo nen, en dan doen ze dit. Die trap pen zijn destijds met overheids subsidie geïnstalleerd, er zijn men sen speciaal hier komen wonen." „Hierboven woonde iemand met longemfyseem, die is intussen ver trokken." En ook bewoners die niets mankeerden zijn met de pre mie verkast, weet de buurvrouw. „We woonden hier altijd prima. Als er ooit mensen weg gingen, dan was het naar het bejaardente huis. En nu is de leeftijd verlaagd. Het zijn ineens veertigplusflats." Meneer Kroes heeft last van zijn rug en van zijn knie. Zelf trappen lopen is uitgesloten. Ze zijn hart stikke gek", concludeert hij. „Zo iets belachelijks verzin je toch niet?" De liften zijn in 1996 geïnstal leerd. Dat kostte destijds 675.000 gulden, waarvan twee ton door het Rijk en 68.000 gulden door de gemeente Vlissingen is betaald. Woningbouwvereniging L'escaut heeft iedereen ruim de tijd gege ven om een verhuizing te overwe gen, zegt een woordvoerster. „De liften zijn verwijderd omdat het onderhoud lastig te organiseren was." SEROOSKERKE - Meijers Staalbouw BV in Serooskerke is failliet. De bijna zestig werknemers komen op straat te staan. Een eventuele doorstart is nog niet in zicht. De rechtbank sprak gisteren rond het middaguur het faillissement uit van het metaalbedrijf, dat een schuld heeft van rond 1,8 miljoen euro. Directeur Pieter van de Kreeke lichtte het personeel gister middag in. Hij was niet bereid tot een reactie op het faillissement. Onder de werknemers heerst zo wel woede als gelatenheid. Vorig jaar verkeerde Meijers Staalbouw al in de problemen. Toen kwam er redding uit 's-Heerenhoek. De Hoondert Groep nam het Seroos- kerkse bedrijf in afgeslankte vorm over. De overname kostte toen ruim een zesde van het personeel zijn baan. Volgens vakbondsbe stuurders Peter Vlaming (CNV Vakmensen) en Koos de Meij (FNV Bondgenoten, metaal) lijkt Hoondert destijds 'een kat in de zak te hebben gekocht'. „Een deel van de orders bleek verliesgevend te zijn. Er is te laag ingeschreven. Ook horen we van werknemers dat er binnen het bedrijf slecht werd gecommuniceerd en dat er vreemde beslissingen werden ge nomen. Zo moest soms duurdere verf worden gebruikt dan nodig zou zijn." Curator Steven van Bo ven kan daar weinig over zeggen, want hij moet nog aan zijn onder zoek beginnen. „Dit soort verha len hoor je altijd na een faillisse ment. Feit is dat de bouw het ge woon heel zwaar heeft gehad e vaak nog heeft." Volgens Van Bo ven zijn er nog geen overnamekan didaten in beeld. DOEL - De kernreactoren Doel 3 en Tihange 2 worden volledig stil gelegd. Dat heeft de Belgische energiemaatschappij Electrabel aangekondigd nadat testen resulta ten opleverden die niet 'conform de verwachtingen waren'. De reac toren worden naar verwachting niet opgestart voor 15 juni. Dat meldde de Belgische krant De Morgen gisteravond op haar websi te. Beide kerncentrales lagen al van de zomer van 2012 tot juni 2013 stil nadat haarscheurtjes wa ren ontdekt in de reactorkuipen. Uit onderzoek bleek toen dat het ging om waterstofvlokken. Met het Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle is na die her start afgesproken regelmatig tests uit te voeren om te kijken hoe de reactorvaten zich zouden houden. Die blijken nu niet het gewenste resultaat op te leveren. Wijnboer Johan van de Velde van De Kleine Schorre leverde voor de lunch tijdens dé slotdag van de topconferentie een zestigtal flessen Auxerrois Pinot Gris. „Ik was er zelf niet bij, maar chef-kok Jonnie Boer, die de lunch mocht verzorgen, vertelde me dat gerechten en wijn in de smaak vielen. Hij vertelde ook dat hij president Obama onze wijn zag drinken", zegt Van de Velde. DESTELLING UW MENING 383 reacties Wie gekozen wordt moet in de raad gaan zitten Word ook abonnee! 7116 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 72 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Staalbedrijf over de kop Ko Kroes zit in zijn stoel in zijn flatje aan de Korenbloemlaan. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder door Frank Balkenende pagina 12 bedrijfsleven positief door Ton van den Nouweland DREISCHOR - De wereldleiders, die deelnamen aan de atoomtop in Den Haag, hebben gisteren bij de lunch genoten van een glas witte wijn uit Dreischor. pagina 2 t/m 5 Rutte en Obama blij: de top was top Truly gezellig' Rutte is door nucleaire top in aanzien gestegen Reageer op pzc.nl ONEENS 9% Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1