Verliefd op de buiten ko. Hiervoor wordt een race buggy klaarge maakt die hij het afgelopen half jaar met twee goede vrienden en een neef aan het opbouwen is. We hebben een grote schuur en daar kunnen ze hun gang gaan. Ook on ze zoon en schoonzoon prepareren hier met hun team hun motoren voor races op het circuit. De rust in de polder wordt zo nu en dan wel verstoord door al die auto's en motoren, maar ach, daar heeft niemand last van. En de buren zijn al die snelheids duivels ondertussen wel gewend. Daar naast vinden we de vrijheid ontzettend be langrijk. We hebben hier verschillende die ren en veel grond. En de enige die hier komt, naast onze vrienden en familie, is de postbode. Deze vrijheid vinden we heer lijk. We wilden echt in de polder gaan wo nen, zodat onze kinderen ook in die vrij heid konden opgroeien. Nu is het alweer de beurt aan de kleinkinderen die, als ze hier op bezoek zijn, ook genieten van de ruimte. Ik heb het idee dat een vrij uitzicht ook letterlijk voor een vrije geest zorgt" Jullie zijn naar Canada vertrokken, maar na een klein jaar weer teruggekomen. Hoe zit dat? „We wilden nóg meer ruimte en zijn naar Canada verhuisd. Onze oudste dochter met haar man en kinderen en onze zoon en zijn vriendin hebben ook een tijd in Cana da gewoond. Onze kleindochter is zelfs in Canada geboren. Door verschillende facto ren zoals het ontbreken van een vaste ver blijfsvergunning, heimwee, onze achterge bleven dochter in Nederland, enzovoorts is het anders gelopen dan we gedacht had den. We zijn allemaal weer teruggegaan naar Breskens. Direct toen we thuis waren, voelde het goed. De ervaring maakt je rij ker en laat je beseffen hoe Nederlands je ei genlijk bent. Breskens is echt onze stek. Hier in de polder zijn we thuis. We heb ben hier zelfs een eigen buurtvereniging: 't Platte Schaap. We zien elkaar weinig, maar als we bij elkaar zijn, is het ontzettend ge zellig. Het is heel bijzonder, want de eerste buren wonen 500 meter verderop, maar we ze zijn er echt voor elkaar. We zijn niet meer van plan hier ooit nog weg te gaan. Welk seizoen het ook is: het is hier altijd mooi. Hier wonen is echt een enorme rijk dom." Een serie verhalen met mensen die met hart en ziel in het buitengebied van Zeeland wonen. Aan het einde van een doodlopende weg, in de polder bij Breskens, wonen Anne en Ans Schol. Ze hebben het boerderijtje in 1992 gekocht en na een korte periode in Canada te hebben gewoond, zijn ze weer teruggekomen naar hun vertrouwde stek. Hun plekje in de buiten, is voor Anne en Ans de ultieme vrijheid. Ans vertelt waarom ze hier wonen en niet van plan zijn hier ooit nog weg te gaan. Waarom zijn jullie hier gaan wonen? „We waren op zoek naar een plekje in de buiten. De eerste keer dat we hier kwa men vond ik het hele maal niks, het was ontzettend mistig en ik wist niet eens waar ik was. Een halfjaar la ter kwamen we terug, de bloemen bloei den en het was mooi weer: toen was ik om! Het was een enorme bouwval, het huis had twee jaar leeggestaan en er was geen toilet, gas of stromend water. We heb ben alles helemaal zelf verbouwd tot wat het nu is en nog steeds zijn we bezig met vernieuwen." Wat trekt jullie zo naar het plekje in de buiten? „Ten eerste de ruimte. Mijn man doet regel matig mee aan autoraces zoals de Dakar Rally. Hij is zich nu bijvoorbeeld aan het voorbereiden op de Libya Rally in Marok- woensdag 26 maart 2014 De Zeeuwse natuur is wilder dan je denkt PAGINA 16 en 17 Anne en Ans Schol voor hun woning in de polder van Breskens. foto Peter Nicolai Een vrij uitzicht zorgt voor een vrije geest door Matthanja Schipper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13