s naar WK in Rio iuiJ BUITENLAND 11 Onvrede leidt vaak tot boycot Peking en Kuala Lumpur maken elkaar verwijten. Premier van Maleisië wordt leugenaar en moordenaar genoemd. gentig dagen via meer dan vijf tien Amerikaanse staten, Mexico en Guatemala richting onder meer Colombia, Peru en Brazilië: in dat laatste land komt de stoet op 14 juni aan in Rio de Janeiro. Als alles goed gaat. Maar daarover maakt Van den Houten zich wei nig druk. „Ik kan wel wakker lig gen over wat er allemaal kan ge beuren, maar wat heb ik daar nou aan?" Ook Frank Tofield (50) uit Rijen is niet iemand die de negatieve as pecten van de reis wil belichten. De arts is met zijn motorfiets met zijspan deels mee om vakantie te vieren, maar ook om medische verzorging te bieden als iemand klachten heeft. Reizigersbuik- griep en ingegroeide teennagels dankzij te strakke motorlaarzen gaat hij behandelen, maar ook biedt Tofield medische ondersteu ning als er ongelukken gebeuren. „Maar vooral is deze reis er om plezier te maken", vindt hij. Een beetje lef moet je daarvoor wel hebben, zeggen Fransje (63) en Peter Commandeur (64) uit IJ- mond die de reis op biogas gaan afleggen. De auto die het eerder begaf, rijdt ondertussen weer netjes in de ka ravaan mee. „Het was inderdaad de accu", zegt de chauffeur. Op Ti mes Square stoppen de auto's voor de foto. Een agent te paard kijkt verbaasd toe. Op alle auto's staan grote stickers met daarop de route van de toer. Erboven staat in grote letters: 'Alleen voor hel den'. Jammer alleen dat die agent dat niet kan lezen. KUALA LUMPUR - De irritatie tus sen China en Maleisië over de ver miste vlucht MH370 loopt op. Chi nese nabestaanden hebben de Ma leisische premier Najib Razak uit gemaakt voor leugenaar en moor denaar. In Kuala Lumpur maakte de mi nister van Transport op een pers conferentie richting een kritische Chinese journalist geïrriteerd dui delijk dat de zoektocht in de twee de week werd afgeleid door foute informatie uit Peking over moge lijke wrakstukken. De woede onder de nabestaanden wordt gevoed door onzekerheid. Nadat premier Razak in een korte verklaring maandagavond zei dat vlucht MH370 in het zuiden van de Indische Oceaan is neergestort en er geen hoop is op overleven den, bleef uitleg over hoe hij dat zo zeker wist uit. Terwijl woedende nabestaanden gisteren protesteerden voor de Ma leisische ambassade in Peking, leek Razak te zijn overgegaan tot de orde van de dag. Hij prees op een internationale olie- en gas- beurs in Kuala Lumpur zijn land aan als vestigingsplaats. Van de 239 mensen aan boord van MH370 waren er 153 Chinees. Pe- Ais Maleisië nog serieus wil worden genomen moet het direct de waarheid gaan vertellen king heeft daarom op hoge toon alle gegevens opgeëist waaruit Ma leisië concludeert dat het vlieg tuig in zee is gestort. Een speciale gezant van president Xi Jinping is naar Kuala Lumpur gestuurd om die eis kracht bij te zetten. Tegelijk is een hoge Malei sische delegatie vanochtend als nog in Peking aangekomen. Deze groep gaat de nabestaanden daar met uitvoerige technische analyse van satellietgegevens uit leggen waarom ze zeker weten dat hun geliefden met de Boeing 777 achttien dagen geleden in de oceaan zijn gestort. De gegevens zijn inmiddels voor iedereen openbaar gemaakt. Waarnemend minister van Trans port Hishammuddin Hussein zei te begrijpen dat het enige wat de familieleden willen horen, is waar het wrakstuk is. „De berus ting die dat zou opleveren, kan ik hen niet geven." De band tussen China en Malei sië loopt intussen schade op. Staatskrant China Daily schreef gisteren dat Maleisië direct duide lijk moet maken waarom het land 'twee weken lang tegenstrijdige informatie heeft gegeven en traag is geweest met het openbaar ma ken van gegevens'. „Als Maleisië nog serieus wil wor den genomen als lid van de inter- Chinezen uiten vaak hun woede met een boycot. Dat lot dreigt nu ook voor Maleisië. De handel tus sen beide landen bedroeg in 2013 ruim 76 miljard euro. In 2008 wei gerden Chinese consumenten Franse producten te kopen na pro testen in Parijs tegen de Olympi sche Spelen van Peking. Sinds 2010 blijven Chinese toeristen nationale gemeenschap moet het land direct de waarheid gaan ver tellen", aldus de krant. In een pei ling op de Chinese website Sina zei driekwart van de tienduizen den respondenten dat ze niet meer naar Maleisië zouden reizen voor een vakantie. Chinezen vor men 12 procent van de buitenland se toeristen in Maleisië. Premier Razak heeft sinds MH370 op 8 maart verdween twee keer een korte verklaring gegeven. Bei de keren weigerde hij vragen te beantwoorden. Gisteren uitte hij zijn medeleven vooral via Twitter. In het parlement zei hij dat het niet de bedoeling is van Maleisië om informatie achter te houden en dat MH370 geen politiek onder werp moet worden. De zoektocht naar wrakstukken in de oceaan, 2500 kilometer ten westen van de Australische stad Perth, heeft gisteren de hele dag stilgelegen wegens slecht weer. Naar verwachting komen zes Chi nese schepen, een Australisch en Amerikaans schip vandaag aan in het zoekgebied. De kans op een snelle vondst van het toestel blijft ook bij beter weer klein. Deze regio van de In dische Oceaan is één van de moei lijkst bereikbare plekken op aar de. „We zoeken naar een speld, maar hebben de hooiberg nog niet eens gevonden", zei een officier van de Australische luchtmacht. Het zoekgebied is 1,6 miljoen vierkan te kilometer groot, ruim 38 keer Nederland. De oceaan kent er mo menteel golven van zes meter en hoger en een sterke stroming. weg uit Noorwegen omdat het land de Nobelprijs voor de Vrede toekende aan de Chinese dissi dent Liu Xiaobo. Vorig jaar wer den de Malediven getroffen, na dat een hotel weigerde waterko kers te geven aan Chinese toeris ten, uit angst dat die oplosnood les zouden gaan eten. Tienduizen den toeristen bleven weg. npnnHilliH9MI 10 dagen Rovinj Istrië 9 10 dagen Porec Istrië f 1 Barcelona en omgeving 10 dagen Istrië Opatija Toscane Umbrië Spanje Spa?ns.e.kust 15 dagen Klassiek nje Spaanse I en Andalusië WOENSDAG 26 MAART 2014 Chinezen steeds bozer op Maleisië foto Maartje van Hoek door onze correspondent Remko Tanis China Daily Vertrekdata: 14, 21, 28april/5,12,19,26 mei 2,9.16, 23,30juni /etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Diverse vertrekdata: 14, 28 april 12, 26 mei 9.23 juni/etc. Vertrekdata: 14. 21, 28 april/5,12,19, 26 mei 2,9,16,23,30juni /etc. Vertrekdata: 14, 28 april 12, 26 mei 9,23 juni/etc. Vertrekdata: 14, 21 april/5.12, 26 mei/ 16 juni etc. Rerun zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half pension, comfortdass touringcar en af scheidsbuffet nwwpHH I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11