Obama ontmoet eesters Boete Dow Terneuzen Vissers varen weer Mysterie Boeing opgelost PZC Morgen bij de krant de bijlage: Zicht op Zeeland 6 en 7 Vliegtuig Malaysia Airlines is volgens regering Maleisië en vliegmaatschappij neergestort in Indische Oceaan. Jongeren beginnen klooster in Bijlmerflat Word ook abonnee! "Het bezoek van Obama^ aan het Rijksmuseum is de best denkbare reclame" "Dit is zonder discussie de mooiste achtergrond ooit van een van mijn persconferenties" EENS 5?% pekinc - De familieleden van de Chinese inzittenden van de Boeing 777 die op 8 maart ver dween tijdens een vlucht van Kua la Lumpur naar Peking, zijn ver bijsterd door het bericht dat het toestel is neergestort en dat alle 239 inzittenden zijn omgekomen. Sommigen schreeuwden luid of huilden, nadat zij gisteren waren ingelicht. Anderen vielen flauw en werden met ziekenwagens weggebracht van het hotel in de Chinese hoofdstad waar zij bijeen waren. Enkele woedende familie leden gingen de journalisten te lijf die bij de zaal stonden waar zij bijeenwaren. Voordat de Malei sische premier Najib Razak en de luchtvaartmaatschappij Malaysia Airlines de pers lieten weten dat zij ervan overtuigd zijn dat het toestel in de Indische Oceaan is neergestort, waren de famileden in het hotel daarover ingelicht. Ongeveer twee derde van de inzit tenden van vlucht MH370 was Chinees. De rechtbank achtte bewezen dat bij Dow Terneuzen milieuregels heeft overtreden, maar hield er re kening mee dat het lang heeft ge duurd voordat vervolging is inge steld. Het bedrijf zou in al die ja ren imagoschade hebben geleden. Volgens de rechtbank was er spra ke van ernstige incidenten, maar niet van 'een gebrekkige Veilig heidscultuur', zoals officier van justitie Ingeborg Koopmans eer der stelde. „Ik weet niet waarop de officier die conclusie baseerde", aldus rechtbankvoorzitter Daniel van Kralingen. Ze hebben afgesproken de komen de zes weken voorstellen uit te werken om te komen tot een ren dabelere situatie in de hele be drijfstak. Het akkoord betekent dat de Urker vissers weer naar zee gaan, nadat ze vorige week maan dag besloten niet uit te varen van wege de in hun ogen te lage vis- prijzen. Het was gisteravond niet duide lijk welke gevolgen de overeen komst op Urk heeft voor de Zeeuwse vissers die maandag uit solidariteit met hun Urker colle ga's niet zijn uitgevaren. Woord voerder Cas Caljouw liet gisteren overdag weten dat de Zeeuwse vissers vandaag, dinsdag, naar II- muiden gaan om met de handel te praten. DINSDAG 25 maart 2014 DE STELLING UW MENING 354 reacties teer over de nucleaire top in Den Haag ie pagina's 2,3,4,5,32 en 38 MIDDELBURG - Het project Geschie denis van Zeeland is rond. Zater dag 29 maart wordt in Sas van Gent het vierde tevens laatste deel van de geschiedschrijving ge presenteerd. Ter gelegenheid van de afronding van dat voor Zee land grootste geschiedenisproject ooit verschijnt morgen bij deze krant de bijlage Zicht op Zee land. Daarin is er aandacht voor deel 4, dat de periode van 1850 tot nu beslaat. Ook is er ruimte voor verhalen van lezers en er zijn drie cassettes met de Geschiedenis van Zeeland te winnen. Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 71 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Atoomtop zet Nederland op de kaart ONEENS 43% Zon en buien, 11 O pagina 10: MH370 is in zee gestort TERNEUZEN - Chemiebedrijf Dow in Terneuzen is gisteren voor zeven milieu-incidenten in de jaren 2005 tot 2008 veroordeeld tot een boe te van 1,8 miljoen euro. De eis van het Openbaar Ministerie was vijf miljoen euro. pagina 25: Rechtbank niet mals voor Dow Terneuzen VLISSINGEN - Vissers en vishandela ren op Urk hebben gisteravond een akkoord bereikt. pagina 26 en 27: Tijd voor een likje verf Wie gekozen wordt moet in de raad gaan zitten zie pag. 25 en 26 Reageer op pzc.nl Hoofddirecteur Wim Pijbes van het Rijksmuseum VS-president Barack Obama staand voor de Nachtwacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1