De Bruinvis sterkste in Zeeuwse derby Titelkansen Scheldesport stijgen na uitspraak van basketbalbond Ongeïnspireerd Zaamslag moeiteloos naar de winst 36 SPORT VIJFDE KLASSE ZONDAG IJzendijke heeft geen moeite met het Brabantse Vivoo en kan op 6 april tegen Kwadendamme kampioen worden. De Schelde-Aquamigos 9-7: De Schelde kwam tijdens een man- meersituatie een op i-o-voor- sprong aan het einde van de eer ste periode. Er volgde een aardige tweede periode, waarin De Schel de uitliep naar 4-1. Maar vlak voor tijd kwam Aquamigos nog wel op 4-2. Toen het in de derde periode snel 5-2 werd, leek de wedstrijd gespeeld, maar Aquamigos kwam terug tot 5-4. Nadat De Schelde de marge weer op twee bracht, werd het snel 8-4. Daarna hield In de thuiswedstrijd van Schelde sport op 15 maart tegen BC Vlis singen 2 deden bij de Walcherse ploeg twee speelsters mee die niet gerechtigd waren om voor die ploeg uit te komen. Zij zijn ba sisspeelsters in het eerste team van BC Vlissingen, dat in de hoofdklasse uitkomt. Hun namen werden gewoon op het wedstrijd- formulier genoteerd. „De basketbalbond heeft het wed strijdformulier gelukkig goed na- de Terneuzense ploeg een veilige marge. De Bruinvis-DZK 3 6-5: De Bruinvis had een bliksemstart, want het Sasse team stond al na drie seconden voor. Daarna kwam DZK 3 beter in het spel. Het gevolg was een 2-1-voor- sprong voor de Walchenaren. Hal verwege stond het weer gelijk: 3-3. De Bruinvis had een 5-4-voor- sprong bij het ingaan van de laat ste periode, waarin DZK opnieuw gelijkmaakte. In de laatste minuut benutte De Bruinvis een man- meersituatie: 6-5. DZK-De Warande 2 7-2: De vrou wen van DZK hadden een moeiza me start. De Warande nam in de tweede periode tot tweemaal toe een voorsprong: 1-2. Daarna ging DZK beter spelen. Via een 4-2- voorsprong, liep het team in de laatste periode uit naar een over tuigende 7-2-zege. gekeken en het onreglementair opstellen van de speelsters niet over het hoofd gezien", aldus coach Martin van Ham van Schel desport, die wel gezien had dat BC Vlissingen met twee speel sters van het eerste speelde, maar daar geen protest tegen aanteken de. BC Vlissingen had het duel in Ter- neuzen met 52-42 gewonnen. Om dat, de wedstrijd nu in een 2-0- winst is omgezet voor Schelde sport, stijgen ook de titelkansen. De Terneuzense vrouwen staan tweede in de stand en hebben vier punten achterstand op koplo per JRC 2, maar hebben ook twee wedstrijden minder gespeeld. Er staan voor Scheldesport nog zes wedstrijden op het program ma. MIDDELBURG - IJzendijke had in de vijfde klasse A van het zondag voetbal geen enkele moeite om in zijn achttiende wedstrijd zijn achttiende zege van dit seizoen te boeken. In Huijbergen werd het tegen Vivoo na een 3-0-ruststand een alleszeggende 6-0. De achter stand van eerste achtervolger Hul- sterloo bleef negen punten, om dat de nummer twee in eigen huis Volharding met 5-1 ruim schoots de baas was. Mede dank zij drie doelpunten van Koen Quaak won Sluis met 4-1 van Ter hole. Vivoo-IJzendijke 0-6: Het veldspel van IJzendijke laat de laat ste weken wat te wensen over, maar de overmacht van de koplo per is zo groot dat er toch wel ge wonnen wordt. Tegen het Bra bantse Vivoo werd het een eenzij dig duel, dat voor rust al beslist was door doelpunten van Lode- wijk van Keeken, Job Wiersum en Dwight van Hulle. Nadat Bas Wiersum de score naar 0-4 had opgevoerd, waren Van Keeken en Van Hulle nog eens trefzeker. IJzendijke heeft nog één zege no dig voor de titel. Hulsterloo-Volharding 5-1: Hul- sterloo had weinig te vrezen van Volharding, dat er op uit was om de nederlaag binnen de perken te houden. Alexander Praet opende na tien minuten de score, waarna Dim de Waal en Christof Praet voor een 3-0-ruststand zorgden. Nadat Christof Praet en Dim de Waal in de tweede helft nog eens gescoord hadden, geloofde de thuisclub het verder wel. Via Ke vin van Ierssel werd het uiteinde lijk 5-1. SDO'63-Hoofdplaat 2-2: SDO'63 was voetballend de bovenliggen de partij, maar Hoofdplaat was aanvallend gevaarlijker. Op de 2-2-eindstand viel dan ook weinig af te dingen. De thuisclub kwam door Youssouf Touré kort voor de rust op 1-0, maar in de tweede helft maakte Niels Pielaet uit een strafschop gelijk. Daarna werd maakte Hoofdplaat 1-2 via Mare Boekhout. Met een zondagsschot bepaalde Ruud van Driessche de eindstand in de 82e minuut op 2-2. Collin Dieleman van SDO'63 was in de slotminuut nog wel dicht bij de winnende treffer. Corn Boys-Graauw 1-0: Corn Boys boekte een magere, maar op zich niet onterechte 1-0-overwin- ning. De Sassenaren hadden een veldoverwicht, maar waren aan vallend minder op dreef dan eer der dit seizoen het geval was. Halverwege de eerste helft scoor de Mohammed Kilic 1-0 en die treffer bleek achteraf beslissend. In de tweede helft drong Graauw weliswaar steeds meer aan, maar tot de gelijkmaker leidde dat niet: 1-0. Sluis-Terhole 4-1: Sluis kwam voor de rust op 2-0 door doelpun ten van Byron Bentley (uit een strafschop) en Koen Quaak en ver zekerde zich daarmee al vroeg in de eenzijdige wedstrijd van drie punten. Nadat Koen Quaak in de tweede helft voor 3-0 had ge zorgd, kwam Terhole via Tho- maes Maes nog wel terug tot 3-1, maar het was Quaak die met zijn derde treffer van de dag verant woordelijk voor de 4-1-eindstand was. Kwadendamme-Hansweertse Boys 2-0: Kwadendamme was de hele wedstrijd de bovenliggende partij en kwam na een kwartier voetballen terecht op een i-o-voorsprong door een doeltref fende kopbal van Dennis Bek. Na dat diezelfde Bek in het zestien metergebied onderuit was ge haald, was het Adrie de Kort die de strafschop benutte en er 2-0 van maakte. In de tweede helft kreeg Kwadendamme in deze Be- velandse derby nog tal van kan sen om de score uit te breiden, maar het vizier stond toen kenne lijk niet meer op scherp. Scheldevogels-Zaamslag 6-12: Een week na het debacle van de beslissingswedstrijd in de zaal in spireerde de kille vlakte in Bergen op Zoom Zaamslag niet om het slechte gevoel van zich af te spe len. Scheldevogels dwong de be zoekers niet bepaald tot een uiter ste krachtsinspanning, Zaamslag vond het wel best en nam genoe gen met een marge van zes. Het verschil was al vroeg in de wedstrijd gemaakt. Eén Brabants vak sputterde nog even tegen, maar toen ook dat wegviel werd het eenrichtingsverkeer. Sfeerloze entourage of niet, in de eerste out- doorwedstrijd van 2014 kwam de ongeslagen status van de Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser geen moment in gevaar. Met de wedstrijd tegen Volhar ding op komst, eigenlijk de enige tegenstander waarvan Zaamslag echte tegenstand verwacht, blikt coach Carlo de Waele al voorzich tig vooruit naar het opzichtig lon kende kampioenschap in de vier de klasse: „Als we van Volharding winnen staan we volgens mij met anderhalf been in de derde klas se." Quaak schiet tegen Terhole drie keer raak voor Sluis door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Schelde wonnen zaterdag ver diend de thuiswedstrijd tegen Aquamigos met 9-7 en doen daar door nog mee om plaats vijf in de eerste klasse district De Bruinvis won de Zeeuwse derby van DZK 3 met 6-5. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het vrouwenteam van basketbalclub Scheldesport heeft er in de eerste klasse rayon zuid zonder te spelen twee winstpunten bij gekregen. BC Vlissingen 2 raak te er juist twee kwijt. door Eddy van der Hooft 18 IJzendijke is in de vijfde klasse van het zondagvoetbal nog steeds zonder pun tenverlies. De ploeg won alle achttien wedstrijden en heeft nog één overwin ning nodig voor de titel. O pagina 43: Kwadendamme stapt over naar zaterdagvoetbal door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag begonnen de veldcompe- titie met een weinigzeggende 6-12-overwinning bij Scheldevo- gels. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 6, Erwin Verhelst 2, Debby Cerpentier, Marjan Verhage, Marjolein Verpoorte en Marco van Reeuwijk allen 1. TOP 4-Luctor 1: 8-7. Scores Luctor: Eline Jansen 3, Karlijn den Hollander 2, Peter Durink en Antonie van der Olympia-speler Tim Boerbooms (links) in actie tegen Prinsenbeek, foto Mark Neelemans Velden 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70