Terneuzen verliest en staat nu voorlaatste aan zwak Jong Ambon Eerste nederlaag voor lamlendig Vlissingen SPORT 33 \[2iuji yjTin RCS mocht voor het eerst sinds 15 december nog eens drie punten aan zijn totaal toevoegen. In de uitwedstrijd tegen Sarto boekte het een overwinning met ruim verschil: 1-5. Zeelandia Middel burg zag zijn zegereeks van na de winterstop onderbroken in de thuiswedstrijd tegen Jeka. De te genstander uit Breda hield de Mid delburgers op 1-1. Madese Boys-Terneuzen 4-1: Ma dese Boys begon overtuigend aan de wedstrijd en kwam al na tien minuten spelen op 1-0 toen Björn de Bruijn de bal uit een corner binnenkopte. Hoewel het veldspel er niet beter op werd, bleef de thuisclub daarna de bovenliggen de partij. Kort na de hervatting werd het opnieuw uit een hoek schop 2-0 door Jacco van Laarho ven, waarna Dennis Marijnissen een enigszins makkelijk toegeken de strafschop in 3-0 omzette. Ter- neuzen kreeg weer hoop toen Jo ris Corijn een kwartier voor tijd voor 3-1 zorgde, maar die hoop werd in de tachtigste minuut door Frank Phennikx de grond in geboord: 4-1. Zeelandia Middelburg-Jeka 1-1: Het duel met Jeka kon maar moei lijk boeien, omdat goed voetbal op het slechte veld nauwelijks mo gelijk was. Niels Luteijn was in de eerste helft nog het dichtst bij de openingstreffer, maar zijn inzet belandde op de paal. Juist toen de thuisclub na de hervatting aanzet te voor een offensief, sloegen de bezoekers uit een tegenaanval toe. Koen van Haaren zorgde na een uur spelen voor 0-1. Omdat die stand lang gehand haafd bleef schakelde Zeelandia in de slotfase over op 3-3-4. Drie minuten voor tijd resulteerde de aanvallende speelwijze in de ge lijkmaker. Sander Ouwerkerk werd in het strafschopgebied on deruit gehaald, Jerfy Booy benut te de strafschop: 1-1. Sarto-RCS 1-5: RCS was voor het eerst in ruim drie maanden nog eens goed voor een overwinning. Het vreemde was dat de thuisclub het meest in de aanval was, maar RCS profiteerde opti maal van de zwakke verdediging van de tegenstander en sloeg uit de tegenaanval vijf keer doeltref fend toe. Via Morad Bobouh en Len Eversdijk kwam RCS op 0-2, Mark de Reuver bepaalde de rust stand op 1-2. Via Bobouh, Geraldi Geerman en opnieuw Bobouh liep RCS na rust uit naar een rui me zege: 1-5. Steen-Sluiskil 0-2: Een fel gestart Sluiskil werd tegen een met vijf A-junioren spelende thuisploeg in het zadel geholpen door een vroege treffer van Tim van Herre- weghe: 0-1. Vooral direct na de thee probeerde Steen, zonder veel succes, de bezoekers meer onder druk te zetten. Toen Shegbert van Uytrecht er in de zestigste mi nuut 0-2 van maakte, was de wed strijd dan ook beslist. Patrijzen-Schoondijke 2-3: Het eerste kwartier werd afgesloten met een 2-2-stand via treffers van Yassine Benali (0-1), Richard Har- denbol (1-1), Angelo Jansen (2-1) en Arek Nikolajczyk. Het was daarna lang wachten op de volgen de treffer, maar in de 88e minuut kwam deze er alsnog. Yassine Be nali was opnieuw koelbloedig en bezorgde hiermee zijn ploeg de zesde zege van het seizoen: 2-3. Biervliet-Breskens 2-2: Een goe de doelman David Mullaert voor kwam lang dat de bezoekers de score openden. Aan de andere kant was Gokhan Ersahin in de veertigste minuut wel trefzeker: 1-0. Na rood voor Shurandell van Uytrecht, profiteerde Ned de Looze halverwege de tweede helft van de overtalsituatie: 1-1. Aan voerder Erik Adam krulde kort voor tijd de bal uit een vrije trap in de kruising (2-1) maar opnieuw maakte Ned de Looze gelijk: 2-2. Ook de bezoekers eindigden deze derby met tien man, na rood voor Tim van Hasselt. Koewacht-Zeeland Sport 2-3: Na de 1-0 van Robin Mariman in de tiende minuut was het beste eraf bij de thuisploeg. Ondanks een prima doelman Jelle Bonte bogen de Vlissingers de achterstand nog voor rust om in 1-2, door Jeroen Bosgra en Wouter van Belzen. Met de tweede treffer van Van Bel zen een kwartier na rust (1-3) leek de wedstrijd beslist, maar na de 2-3 van Jeffrey Kokx werd het nog even spannend. VLISSINGEN - Het zijn sterke be nen die de weelde kunnen dra gen. VC Vlissingen wierp zich de afgelopen weken op als dé titel kandidaat in de eerste klasse C van het zondagvoetbal en leek on genaakbaar. Gistermiddag, in de twintigste competitiewedstrijd, voelden de ledematen echter plots zwaar aan en leed de Wal- cherse ploeg de eerste nederlaag. Naaste concurrent OSS'20 lichtte Vlissingen op een hobbelige ak ker beentje: 0-1. „Natuurlijk is deze nederlaag een tik, maar het is geen groep die in paniek raakt", zei trainer Ruud Pennings. „Dinsdag komen we op de training nog even kort op de wedstrijd terug en halen we de leermomenten eruit. We moeten er ook weer niet te dramatisch over doen. We zijn nog steeds koploper. Het gaat op de laatste vijf wedstrijden aan komen, maar dat is niks nieuws. Dat heb ik een aantal weken geleden ook al geroe pen." Niettemin had Vlissingen gister middag een belangrijke slag kun nen slaan in de titelrace. De mis sie mislukte echter. Op de derde dag van de astronomische lente had de ploeg last van voor jaarsmoeheid. Het was tam en af wachtend en de kansen waren op de vingers van één hand te tellen. Het belabberde veld was ook niet in het voordeel van de aanvallend ingestelde thuisploeg. En zo kon het zomaar gebeuren dat Vlissin gen onderuitging. De enige tref fer kwam op naam van Irey Sadal, die doelman Joan van Belzen in de 32e minuut bij een vrije trap in de korte hoek verraste: 0-1. gen WC'68 verstek liet gaan van wege een vrijgezellenfeest, begon op de bank. Van Keulen: „Ik kan mijn keuzes altijd uitleggen." Terneuzense Boys had na de win terstop als nummer twee in de stand nog een straatlengte voor sprong op de andere ploegen, maar is inmiddels bijgehaald door SSV65. Duiveland blijft degrada tiekandidaat. Zaterdag leken de rollen omgedraaid. De ploeg van trainer André Maas legde binnen zes minuten de zwakke plekken bij de thuisclub bloot. In dat tijd bestek vielen alle drie de doelpun ten. In de wetenschap dat de Ter- neuzenaren na MZVC en Zwalu- we met 24 treffers de minst sco rende ploeg hebben kon André Maas daarna rustig achterover leu nen. „We hadden niets te verlie zen. We lieten Terneuzense Boys niet in hun spel komen, door ze meteen onder druk te zetten en snel om te schakelen naar de aan val", zei de winnende trainer. Het eerste halfuur liet Duiveland zien waarom de ploeg onterecht op een degradatieplaats staat. De thuisclub kreeg geen vat op de vlotte combinaties onder aanvoe ring van Barry Steenpoorte, Leen IJzelenberg en Dennie le Comte. Duiveland kwam op voorsprong door een vrije trap van Thijs Ren tier. Hoogesteger miste de kans op de gelijkmaker en in dezelfde minuut maakte Robbert de Brui ne de 2-0. Uit een voorzet van Wouter de Jonge kopte Le Comte de stand vervolgens naar 3-0. Na 35 minuten werden Van Ham en Jordi Maas geslachtofferd voor Van Opdorp en Peric, maar ook zij konden het duel geen wen ding geven. „Ik heb spijt van één wissel. Nee, ik zeg zijn naam niet. Dat zou niet netjes zijn", vond Van Keulen. Assistent-trainer Jeroen van den Broeke viel de tweede helft in voor de geblesseer de Hoogesteger. Duiveland bleef gemakkelijk overeind. In de slot minuut werd een doelpunt van De Booij nog afgekeurd. MAANDAG 24 MAART 2014 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De vooruitzichten worden in de tweede klasse van het zondagvoetbal voor Terneuzen steeds somberder. De ploeg van trainer Henk Ottens ging gisteren met 4-1 onderuit tegen Madese Boys en staat nu, met nog vijf wed strijden te spelen, voorlaatste. Die positie houdt aan het eind van het seizoen directe degradatie in. Terneuzen verliest met 4-1 van Madese Boys. De ploeg van Henk Ottens staat nu op een degradatieplek. door Jan Dagevos Dennis van den Broeke wordt opgejaagd door de Duiveland-spelers Leen IJzelenberg (links) en Marcel Zwager (rechts). Verdediger Van den Broeke speelt komend seizoen voor zaterdag-derdeklasser FC Axel. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67