Sober Goes koestert punt Leider HW24 ziet Cluzona naderen ria W. heeft geen kind 32 SPORT TWEEDE KLASSE ZATERDAG Trainer Van Keulen wil na nederlaag tegen laaggeklasseerd Duiveland (0-3) niets van vormcrisis weten. „Nu kan ik zeker niet naar Rio", bedacht Raymond Wolff zich di rect na de wedstrijd. „We moeten nu nacompetitie zien te halen, dus ik kan komende zomer niet naar Brazilië voor het WK. Al was het al twijfelachtig of ik zou gaan, want het kost bijna achtduizend euro om in een hotel te verblij ven. Dan kan ik wel naar een fave- la gaan, maar met een vriendin met blond haar en blauwe ogen lijkt me dat niet zo'n slim idee", dwaalde de middenvelder af, maar hervond hij al snel na de wedstrijd zijn goede humeur en humor. Want de wedstrijd was er niet eentje om blij van te worden en de resultaten op andere velden evenmin. Dosko won thuis van Quick en Nieuwenhoorn snoepte drie punten van hekkensluiter KARAKTERISTIEK Boshuizen af. Nummer dertien RKAW verloor weliswaar, maar directe handhaving voor Goes lijkt er niet meer in te zitten. „Wij moeten alleen nog maar naar beneden kijken", was Gérard de Nooijer realistisch. „Zo eerlijk moet je zijn." Na 75 minuten kwam het duel pas een beetje op gang. „Nu alsje blieft geen ballen meer terug of breed!", vertolkte Hollandia-trai- ner Ron van der Gracht een kwar tier voor tijd de stem van het pu bliek. De Nooijer: „We hebben geen doelpunt tegen gehad, ston den verdedigend sterk en ieder een wilde werken voor elkaar. Qua voetbal was het matig, maar wij creëerden meer kansen." Goes speelde dit keer in een 4-4-2-systeem, omdat er geen bui tenspelers beschikbaar waren. De Bevelandse ploeg moest dit keer andere kanalen zoeken om spits Tom de Bonte in stelling te breng en en dat lukte aardig. De Braban der kreeg zelfs nog drie honderd- procentkansen. Oog in oog met Nick van Santen kwam deze doel man steeds als overwinnaar uit de strijd. Aan de andere kant werd de thuisploeg gevaarlijk via rechtsback Thomas de Jong (paal) en spits Diovaris Balantina (naast). „Zij waren vooral gevaar lijk in de counter", constateerde Wolff, die als een van de weinige spelers voetballend overeind bleef op het belabberde veld. „We heb ben het zelf aanvallend laten lig gen door besluiteloosheid. Dan mag je dus aan het eind van de dag weer met maar één punt te rug de bus in voor een reis van tweeënhalf uur." De uitspraken 'Het is steeds net niet', 'We krijgen te veel doelpun ten tegen' en 'We scoren te wei nig' zijn bij Goes inmiddels aan inflatie onderhevig. Toch koester de De Nooijer het puntje, na een roerige week. „Vorige week was het echt heel erg slecht. Ze moe ten voor elkaar willen werken. Vandaag zag ik wel beleving, maar er zat niet meer in dan een gelijkspel." TERNEUZEN - Trainer Alexander van Keulen van Terneuzense Boys wilde zaterdag na de 3-0-ne- derjaag tegen degradatiekandi daat Duiveland het woord vorm crisis niet in de mond nemen. Feit is dat zijn ploeg voor de vijf de keer op rij verloor. Opvallend detail is verder dat in die vijf wed- KARAKTERIST! EK strijden niet werd gescoord. „Dat zegt genoeg over de tweede klas se." Het collectief falen van zijn ploeg was volgens Van Keulen te wijten aan het ontbreken van de echte winnaarsmentaliteit en het niet nakomen van vooraf gemaakte af spraken. „Dat is iets ongrijpbaars. Ik heb met grote letters op het bord geschreven dat de (derde) doelman van Duiveland de achil leshiel is, maar hij heeft geen schot tussen de palen gehad. Ik re ken het ook mezelf aan. Vijf keer achter elkaar verliezen is een bla mage." Bij Terneuzense Boys, dat al een periodetitel op zak heeft, wordt hun beste speler Tim Faassen (voetblessure) al zes weken ge mist. Verliezen is niet leuk, maar de sfeer zou er binnen de selectie niet onder lijden. Althans dat stel den Dennis van den Broeke en Mi chel Romeijnsen na afloop. „De relatie met de trainer is goed. We moeten naar onszelf kijken. We zijn niet scherp genoeg", vond Van den Broeke. Romeijnsen, die dit seizoen door brak, was het eens met zijn team genoot. De verdedigende midden velder moest te veel uit positie lo pen. „De wisselwerking met Marthijn van Ham en Ruud Hoo gesteger liep niet goed." Ook achterin had de anders zo so lide verdediging zijn handen vol aan de beweeglijke spitsen en op komende middenvelders van de tegenstander. Zelf kon Terneuzen se Boys aanvallend via Ruben de Haas, Jordi Maas en Niels de Booij weinig uitrichten. De Booij was verkozen boven Miroslav Peric, omdat de negentienjarige spits in aanloop naar het thuisduel niet had getraind. Ook Evert-Jan van Opdorp, die te- Kruisland-HW'24 2-0: Door een misverstand tussen doelman Jens Verstraeten en Robin McTaggert kwam Kruisland op voorsprong. De twee begrepen elkaar ver keerd, waardoor McTaggert de bal te kort terugkopte. Salim Boutagh- mass profiteerde van dit buiten kansje: 1-0. In de 55e minuut kop te Thomas de Keizer raak uit een hoekschop, waardoor het 2-0 werd. HVV'24 ging op zoek naar de aansluitingstreffer maar kon geen potten breken. Alliance-Philippine 2-1: Laagvlie ger Alliance was met 2-1 te sterk voor Philippine. Faysal Bensiali schoot in de 33e minuut van 25 meter raak. De thuisploeg kreeg twee mogelijkheden om de score voor rust verder uit te breiden, maar deze werden niet benut. Ook na de pauze had Alliance de beste kansen. Daniel Dekker zorg de voor de 2-0. Uit het niets bracht Ruben van der Meulen vijf minuten voor tijd de spanning te rug in de wedstrijd (2-1). De ge lijkmaker bleef vervolgens uit voor een aandringend Philippine. Unitas'30-Luctof88 4-0: De thuisploeg kreeg tal van kansen, terwijl de bezoekers nauwelijks iets creëerden. De ruststand bleef beperkt tot 1-0 door Joris van der Lande. Diezelfde Van der Lande scoorde na rust nog tweemaal. Jor- dy Bollaart zorgde in de 66e mi nuut voor het slotakkoord: 4-0. Daarna haalde de thuisploeg de voet van het gaspedaal. Hontenisse-Hoeven 1-5: Door de ruime nederlaag zakte Hontenis se naar de voorlaatste plaats. Na de 1-0 bracht Pim van Jole Honte nisse in de eerste helft nog langs zij, maar in de tweede helft had de thuisploeg niets meer in te brengen. Falco Breedt (3x), Erwin Roks en Mike Rensen vonden voor Hoeven het net: 1-5. Aardenburg-Internos 2-3: In een wedstrijd die gedomineerd werd door zeven gele kaarten en een ro de kaart (Steven de Croock) trok Internos uiteindelijk aan het lang ste eind. In de blessuretijd zorgde Jim Franssen voor de 2-3. Franssen had zijn ploeg in de eer ste helft uit een strafschop op voorsprong gezet. Steven de Croo ck schoot uit een vrije trap de ge lijkmaker binnen. Na de pauze bracht Patrick Schalk Internos weer op voorsprong, maar Thijs Ringoot schoot Aardenburg weer langszij. In blessuretijd ging het alsnog mis voor de thuisploeg. Vogelwaarde-Clinge 0-2: Na een aarzelend begin opende Domeni- que de Burger in de 33e minuut de score (0-1), waarna Davy van Puijvelde op slag van rust de mar ge verdubbelde: 0-2. In het begin van de tweede helft probeerde Vo gelwaarde nog wel de bakens te verzetten, maar Clinge wist de voorsprong vast te houden. Groede-Oostburg 1-3: Na herstel van de vooraf uitgegraven straf schop- en middenstip, zorgde Ar jen Versluijs al snel voor de 0-1. De thuisploeg toonde veerkracht en kwam na een half uur langszij door Sven Verploeg (1-1). Mede dankzij een prima doelman Ricky Verkruijsse hing een stunt in de lucht, maar tien minuten voor tijd maakte Versluijs de 1-2, al dan niet na hands. Justin Malcorps be paalde in blessuretijd de eind stand in de derby op 1-3. RIA W.-Jong Ambon 8-0: Bij een 2-0-stand halverwege via Yannick Vanhijfte en Can Kiran was er het besef dat de derde thuiszege op rij met grote cijfers er inzat. Nadat Kiran er 3-0 van had gemaakt, liep de teller snel op. Het werd 8-0 door treffers van Jorden Takid- dine en Diego van Wingen (bei den 2x) en een eigen doelpunt. door Mitchell Minnaard HOORN - „Je mag affluiten, hoor", weerklonk de smeekbede van Gé- rard de Nooijer na een kleine ne gentig minuten over het Juliana- park en het IJsselmeer. De Goes- trainer was niet de enige in het Noord-Hollandse Hoorn die snakte naar het eindsignaal, want het veld(spel) was niet bijzonder goed te noemen. In het laatste kwartier van de wedstrijd werd het nog een beetje spannend, maar het duel tus sen de Bevelandse zondagclub en Hollandia eindigde in een doelpunt loos gelijkspel. Hollandia - Goes 0-0 (0-0). Scheids rechter P.N. van der Burg (Den Haag). Gele kaart: Nick de Wit (Hollandia) en Trung Tran (Goes). Aantal toeschouwers: 160. Goes: Bart van Wuyckhuyse; Trung Tran, Shannon Braafhart jr., Rick de Punder (52. Steven Fitsch), Roycel James; Ray Kroon, Sherief Tawfik, Frits Paap, Ray mond Wolff; Tom de Bonte en Si- nan Coban (87. Dangelo Martien). Tern. Boys opnieuw onderuit door Aector Dooms Terneuzense Boys-Duiveland 0-3 (0-3). 17. Thijs Rentier 0-2, 20. Robbert de Bruine 0-2, 23. Dennie Ie Comte 0-3. Scheidsrechten J. Ngoumout ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Dennis van den Broeke (Ter neuzense Boys). Aantal toeschou wers: 150. Terneuzense Boys: Dennis Rijn berg; Robert Rijnberg, Dennis van den Broeke, Kees Duitemeijer, Niels Breijaert; Ruud Hoogesteger (46. Jeroen van den Broeke), Mi chel Romeijnsen, Marthijn van Ham (35. Evert-Jan van Opdorp), Ruben de Haas; Jordi Maas (35. Mi- roslav Peric) en Niels de Booij. door Len Wolters MIDDELBURG - Koploper HW24 zag in de derde klasse A van het zondagvoetbal de voorsprong op achtervolger Cluzona slinken tot één punt. Op bezoek bij Kruisland verloren de Hulstenaren met 2-0. Philippine verslikte zich in Alliance (2-1-verlies). Hontenisse (1-5) en Luctor'88 (4-0) liepen tegen een forse nederlaag aan. MIDDELBURG - Oostburg hield in de vierde klasse A dankzij een 3-1-ze- ge in de derby tegen Groede de druk op Clinge. De koploper won zelf met 2-0 van Vogelwaarde. De nummer drie op de ranglijst, RIA W., boekte een monsterzege (8-0) op Jong Ambon. Onderin pakten Sluiskil (2-0 bij Steen) en Schoon- dijke (2-3 bij Patrijzen) belangrijke punten in de strijd om lijfsbehoud. RIA W. scoorde in de laatste drie competitie wedstrijden liefst vijf tien keer. Het won met 8-0,1-0 en 6-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66