FC Axel subtop Sterkmakers Zaamslag geven niet thuis Voetbalsters IJzendijke profiteren van puntenverlies titelconcurrent SPORT 31 Veere-Spui 3-3: Okan Baskos hielp Veere binnen zestien minu ten aan een 2-o-voorsprong, maar via Mark Otterloo werd het al snel 2-1. In de 31e minuut zorgde Arjan Kalisvaart voor de 2-2. Twee minuten na rust scoorde Remco Hamelink de 2-3. Kalisvaart schoot daarna op de eigen lat en in de 89e minuut scoorde Veere-invaller Youssef El Khann- ouch de verdiende 3-3. FC Axel-Oostkapelle 1-2: Oostka- pelle won de meeste duels en kwam via Arjen Pattenier na ruim een kwartier op voorsprong. Vlak voor de pauze schoot Maik de Wolf raak uit een vrije trap. Na rust legde Oostkapelle FC Axel zijn wil op. In de 67e minuut maakte Pattenier de winnende treffer. In blessuretijd was Bart Rijckaert met een bal op de lat nog dicht bij de gelijkmaker. Arnemuiden-De Noormannen 3-1 (1-1). Dylan Maljers 0-1, Jannick Scha- ier 1-1, Thijs Roovers 2-1, Bastiaan Grootjans 3-1 ke kopbal van Bart van Muyen (78e minuut) werd door twee goals van de Belg weggepoetst. „Die tegengoal was eigenlijk ons geluk", zei Kenny Verhoene. „We moesten reageren en pakten met een het initiatief." De trainer ge noot extra, omdat de twee Hoek- treffers beide keren over links werden gecreëerd. Eerst door een actie van Nick de Groote, bij de tweede goal door Martens en Pot- tie. „Daar lag de ruimte, daar la gen mogelijkheden. Vraag het maar na, daar hebben we in de rust op gecoacht." Uiteindelijk werd Clinckemaillie na de enerverende Slotfase het stralende middelpunt van feesten de spelers en fans. De aanvaller maakte in Hendrik-Ido-Ambacht zijn negende en tiende goal van het seizoen en is nu topscorer van Hoek. Toch is hij één van de wei nige spelers die nog niet heeft bij getekend. Verhoene: „Hij weet dat er later met hem gesproken zal worden. Eerst moet hij nog een paar wedstrijden zo blijven preste ren." Clinckemaillie: „Dat ik nog geen gesprek heb gehad, is niet erg. Het heeft me op scherp gezet. Ik wil graag blijven en moet het laten zien. Niet alleen vandaag, maar ook in de komende wedstrij den. We willen die titel pakken." Het duel was voor rust in even wicht. Zaamslag kreeg mogelijk heden via Peter Dieleman, maar de aanvaller werd bij de eerste kans door twee verdedigers te zwaar gehinderd om de bal goed te raken en daarna resulteerde een hakballetje van Dieleman bijna in de gelijkmaker. De aanvaller werd ook een keer te ruggefloten door scheidsrechter Freek van Herk, die het dubieuze vlagsignaal van de assistent van Alblasserdam overnam. Daarmee waren de aanvallende impulsen van de ploeg van trainer Hubert van den Hemel voorbij. In de tweede helft kon Zaamslag, dat Jo ris Rademakers miste vanwege een schorsing, geen vuist maken. „Onze dragende spelers Mario de Fouw, Jordy Bakker en Peter Diele man gaven niet thuis. Het geloof in een goed resultaat was er niet meer. De inzet was er wel, maar dat was niet voldoende", zei Van den Hemel later. Van den Berg scoorde na rust de 2-0 en de 3-0. Zaamslag krijgt nu twee thuis duels, met VVGZ en Klundert. Alblasserdam-Zaamslag 3-0 (1-0). 2. Richard van den Berg 1 -0, 54. Richard van den Berg 2-0, 60. Richard van den Berg 3-0. Scheidsrechter. F. van Herk (Breda). Gele kaart: Sonny Schouten (Alblasserdam), Maikel Krans, Peter Doens (beiden Zaamslag). Aantal toe schouwers: 200. In de vijfde klasse won IJzendijke 2 in de promotiepoule met 4-0 van Nieuwdorp/Patrijzen. Koe wacht verloor met 3-1 uit van Ka- pelle. Zaamslag klopte, dankzij vier treffers van Karin Schelle- kens, met 5-3 SVD. IJzendijke-Barendrecht 2 5-1: Een moeizame eerste helft. IJzen dijke kwam via een treffer van Rosanne Lammers op voor sprong, maar nog voor de rust maakte Barendrecht uit een straf schop gelijk. In de tweede helft werden de Zeeuws-Vlamingen sterker en liepen verder weg dank zij een fraai schot van Carmen Foks in de bovenhoek. Een kopbal van Maud Kuijpers uit een vrije trap van Lammers, nogmaals Foks en Thea de Blaeij uit de rebound na een afstandsschot van Kelly van Leeuwen zorgden voor de 5-1. Vijfde klasse, promotiepoule. IJzen dijke 2-Nieuwdorp/Patrijzen 4-0 (2-0). Brigitte de Waele 1 -0, Marieke Scha- watz 2-0, Marieke Ulijn 3-0, De Waele 4-0. Kapelle-Koewacht 3-1 (0-1). Jori- na Mulder 0-1Vijfde klasse. De voetbalsters van Terneu- zen komen niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen con current Viola. Derde klasse. Terneuzen-Viola 1-1: De vrouwen van Terneuzen hadden vanaf het begin het beste van het spel, maar kwamen na 28 minuten onverdiend op achter stand. De jacht op de gelijkmaker resulteerde een kwartier na de rust in een treffer van Sibel Asanov, die van een meter of zes tien fraai raak schoot. Hoewel Ter- neuzen ook daarna aandrong, gaf Viola geen krimp meer. MAANDAG 24 MAART 2014 dwingt geluk zelf af Srr door Klaas Verspoor Heinkenszand-Domburg 0-3 (0-0). Jos de Nooijer 0-1, Chiel Maranus 0-2 en 0-3. MZC11-VCK 3-1 (2-0). Ramon Jan- son 1 -0, Corné Schilperoort 2-0, Mar- tijn van Grunsven 3-0, Luc Martens 3-1. Nieuwdorp-DFS 4-0 (1-0). Ruud la Grand 1 -0 en 4-0, Teun Rentmeester 2-0, Stefan van de Klooster 3-0. Nieuwland-Walcheren 3-3 (2-2). Roy van Sluis 1 -0, Steve Schalkwijk 1 -1 en 2-2, André Goedhart 2-1 en 3-2, Mark van der Eijk 3-3. MIDDELBURG - Arjen Pattenier zorg de met twee goals voor een 2-1-ze ge van zijn Oostkapelle bij FC Axel in de derde klasse A van het zater dagvoetbal. Spui verraste met een 3-3-gelijkspel bij Veere. Arnemui- den blijft door een 3-1 -zege op De Noormannen op titelkoers. Ook de achtervolgers MZC11 en Nieuw- dorp wonnen. m Vreugde bij spelers en supporters direct na de winnende treffer van Guillaume Clinckemaillie (midden). Rechts van de topscorer Reguillo Vandepitte, Fabi an Wilson en Birgen Martens (met masker), foto Martin Hulsman/VI Images door Aector Dooms ALBLASSERDAM - Zaamslag verloor zaterdag met kansloze 3-0-cijfers bij Alblasserdam in de eerste klas se C. De Zeeuws-Vlamingen keken na twee minuten al tegen een 1-0- achterstand aan door een doelpunt van Richard van den Berg. D 3D n door Eddy van der Hooft en Aector Dooms MIDDELBURG - De voetbalsters van IJzendijke deden uitstekende zaken in de tweede klasse B van het zater dagvoetbal. Zelf won de ploeg van trainer Ronny van Poucke met 5-1 van Barendrecht, terwijl concur rent RCL 2 punten morste (0-0). SVD-Zaamslag 3-5 (1-0). Fleur Rade makers 1-1, Karin Schellekens 1-2, 3-3, 3-4, 3-5. Vierde klasse, promotiepoule. Hon- tenisse-NSV 2-0 (1-0). Katrien de Vis ser 1 -0, Fanny Kool 2-0. Vierde klas se, degradatiepoule. Baronie 3-Axel 1 -1 (0-0). Alicia Huijsman 0-1Vijfde klasse, promotiepoule. WW'67-Hul- sterloo 2-2 (0-1Debbie Robbrecht 0-1 en 0-2. MOC'17-Vogelwaarde 2-0 (1-0). 3D nfiV H33 ÜI HqOCi J31fT 76b g£l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65