'Seroos' figureert bij kampioensduel o Hattrick neemt twijfels van Bart Deprez weg 30 SPORT TITELRACE Guillaume Clinckemaillie wordt door twee late doelpunten goudhaantje tegen ASWH (2-1-overwinning). Dinteloord-Serooskerke 6-0: Serooskerke kon Dinteloord geen enkel moment pijn doen. De Wal- cherse formatie speelde na negen minuten, door tegentreffers van Wessel Verschuren, al een verlo ren partij. In de 42e en 44e mi nuut tilden Jorik Mijnhijmer en Nazir Mekkaoui de stand al naar 4-0. Via Verschuren kwam Dinte loord in de 76e minuut op 5-0 en Mijnhijmer maakte er in de 81e minuut 6-0 van. Bruse Boys-SSV65 1-3: Bruse Boys eindigde het duel op eigen veld met negen man. Bruse Boys kreeg via Domenique van den Berge de eerste goede kans en via Gerard Vogel rook de thuisploeg daarna nog een keer aan een voor sprong. In de 36e minuut zorgde Richard Schouten met een af standsschot voor de 0-1. Vlak daar voor kreeg Bruse Boys-speler Tho mas Groeneveld een eerste gele kaart en drie minuten na de 0-1 kon Groeneveld na zijn tweede geel vertrekken. In de 54e minuut zorgde Schouten uit een counter voor de 0-2. Schouten liet het daarna na om de 0-3 te maken, waarna Bruse Boys via invaller Tommy Pronk terugkwam tot 1-2. Na een tweede rode kaart aan Bru se zijde (voor Marco Ketting) hielp Michiel van der Weele SSV'65 in blessuretijd aan de 1-3. Zwaluwe-Dauwendaele 1-0: Dau- wendaele deed zichzelf in Lage Zwaluwe tekort. In de eerste helft, die evenwichtig verliep, werd er niet gescoord. Vooral na rust speelden.de Middelburgers erg sterk. Kansen voor Mart de Kroo, Jair Tomasoa, twee keer laap de Kroo en Timme Kwast le verden echter geen doelpunten op voor de ploeg. Tot overmaat van ramp voor Dauwendaele kwam Zwaluwe drie minuten voor tijd door een uitval via Gijs van der Maden nog aan de win nende treffer ook. GPC Vlissingen-WC'68 2-0: GPC leverde wederom veel strijd en boekte een dikverdiende zege. Na de hervatting opende de sterk spelende centrumspits Davy van Geersdaele de score. Via Matthijs Lugtenburg, Jesper de Vlieger en Siem Gans (vlak voor rust) had GPC daarna verder afstand moe ten nemen van VVC'68. Na een overtreding op Ricardo de Nooijer kreeg de thuisploeg in de slotfase nog een strafschop, waar uit Gans 2-0 maakte. De Meeuwen-MZVC 4-1: De Meeuwen-speler Martijn Houter man was met drie goals en een as- sist overduidelijk de man van de wedstrijd. Na zeven minuten schoot hij op fraaie wijze de 1-0 binnen en in de 27e minuut tikte hij een voorzet van Kevin Janse binnen. In de 37e minuut vervol maakte hij zijn hattrick en daar mee was het duel beslist. MZVC speelde in de tweede helft met de wind in de rug. De ploeg kwam twee minuten na rust via Jeremy van Aalst terug tot 3-1, maar het slotakkoord was weer voor De Meeuwen. Menno de Nooijer zorgde op aangeven van Houter man voor de 4-1. De Fendert-Tholense Boys 1-2: Na een diepe bal van Auke Boven berg zette Koen Nieuwkoop Tho lense Boys op 0-1. Matthijs van Stee zorgde daarna met een voor hem typische goal, op snelheid al leen op de doelman af, voor de 0-2. Na de pauze verzuimde Van Stee om het duel voortijdig op slot te gooien. Via een afstands schot van Sander Looij kwam De Fendert terug tot 1-2, maar de Thoolse zege kwam niet meer in gevaar. HENDRIK-IDO-AMBACHT- De vijf woorden kwamen na de vijftien de overwinning van Hoek meer dere keren voorbij. Dit was wat ze 'het geluk van een kampioen' noe men, klonk het op en rond het veld van ASWH. Maar geluk moet je vaak wel zelf afdwingen en dat was wat Hoek zaterdag deed. Na zijn gelijkmaker dook Guillaume Clinckemaillie achter de bal aan het doel in, om zo snel mogelijk op zoek te gaan naar de winnen de. En die kwam er vervolgens ook nog. Dat doelpunt was niet het gevolg van geluk, maar kwam voort uit voetballende klasse. Te beginnen bij Birgen Martens, die de bal op eigen helft oppikte, meteen ver snelde en stijlvol een tackle ont week. Daarna bediende hij Gilles Pottie, wiens lage voorzet via de voet van Nick de Groote voor de KARAKTERISTIEK rechter van Clinckemaillie viel. De getergde aanvaller rondde de volledig Belgische aanval af met een schuiver (1-2) en dook op nieuw vooruit. Alleen nu in de ar men van de Hoek-supporters ach ter het doel. Voor de vierde keer in de laatste vijf wedstrijd won Hoek met één doelpunt verschil. Toch vindt nie mand in Hoek dat zorgwekkend. ASWH werd definitief geschrapt als concurrent en als het arbitrale trio wat scherper was geweest had Hoek misschien wel een zege met andere cijfers geboekt. Want de Zeeuws-Vlaamse ploeg leek al na tien minuten op voorsprong te komen, toen Kyle Doesburg een vloeiende aanval afrondde. Het doelpunt werd vanwege buiten spel afgekeurd. „Dat was het echt niet", zei Doesburg. „Ik kwam van achter mijn man." Bij het schot met rechts voelde Doesburg wel weer de pijn in zijn hamstring schieten. De sterke spits - die vorige week ook al door die blessure ontbrak - kon niet meer versnellen en moest zich laten wisselen. Birgen Mar tens, die een wit masker droeg omdat hij een week eerder zijn neus had gebroken, was zijn ver vanger. Omdat de middenvelder binnen de lijnen kwam, moest er wat ge schoven worden in de formatie. Toeval of niet, zonder Doesburg raakte Hoek de grip een beetje kwijt. De koploper was niet meer de bovenliggende partij, maar kan dan altijd nog terugvallen op snel le counters. Clinckemaillie leek daarbij twee keer de verkeerde keuze te maken. Eerst schoot hij zelf uit de draai, terwijl De Groote er beter voor stond. En vlak voor rust schoot hij weer zelf, waar De Groote opnieuw vrij stond. „Ik kon niet anders bij die laatste bal", zei Clinckemaillie. „Het was te laat om 'm nog breed te leggen. Ik had die bal wel moe ten maken." Het werd hem vergeven, omdat Clinckemaillie met twee goals als nog het goudhaantje van Hoek werd. De achterstand door een ra- KARAKTERISTIEK Tegen Oranje Wit (3-0-zege) deel de Deprez al ir. de productie, een week later verdrievoudigde hij zijn aandeel. En dat kon hij wel ge bruiken. „Voor de winterstop ging het minder. Na de wedstrijd tegen 's-Gravenzande kreeg ik een dipje en moest ook met het tweede mee. Het geldt voor elke spits: als je niet scoort, ga je twij felen voor de goal." Aan zijn technische vaardigheden lag dat niet. Deprez is één van de balvaardigste spelers van Kloetin- ge. „Sinds de winterstop gaat het voetballend ook lekker, alleen gin gen ze er nog niet in." Zaterdag gingen 'ze' er wél in. Met zijn mas saproductie verdubbelde hij zijn seizoenstotaal naar zes goals, waarmee hij in één klap clubtop scorer is met Jason Tjien Fooh. Deprez verwees nadrukkelijk naar de entree in het elftal van Wouter de Craene. Vorige week tegen Oranje Wit kreeg De Crae ne zijn eerste basisbeurt en zater dag stond hij weer achter de spit sen. „Met hem komen we meer aan voetballen toe", vond Deprez. „Jason, Mark (Schuit) en ik zijn aanvallers die de bal graag in de voeten krijgen en Wouter kan daarvoor zorgen." In dat verband sprak de totstand koming van de doelpunten zater dag boekdelen. Kloetinge heeft de reputatie dat het zijn goals vooral uit standaardsituaties creëert. Te gen Heinenoord werden echter vier 'voetbaldoelpunten' gemaakt, na uitgespeelde kansen. Alleen de tweede niet. Dat was een straf schop van Ruben Hollemans, ver diend door Deprez. Kloetinge had een halfuur nodig om zijn draai te vinden tegen de Zuid-Hollandse nummer voor laatst van de hoofdklasse B. Maar toen het antwoord op de lange ballen van Heinenoord eenmaal was gevonden, had Kloetinge niks meer te duchten. De ploeg van trainer Diederik Hiensch liet zelfs uitgelezen kansen op nog meer goals liggen. De eerste klap kwam van De Crae ne. Na 29 minuten kroop hij ach ter het centrale verdedigingsduo van Heinenoord vandaan en rond de een knappe steekbal van Rem- co van Tiggele via de keeper af: 1-0. Een paar minuten later claim de Tjien Fooh een strafschop. De scheidsrechter wees eerst naar de stip, maar oordeelde vervolgens dat Tjien Fooh aan het fopduiken was en gaf hem geel. Kort voor rust kreeg Bart Deprez wel een strafschop, terwijl hij deze niet verdiende. Op snelheid klopte hij zijn direc te bewaker, maar die trok hem buiten de zestien onderuit. De scheidsrechter legde de bal toch op de stip. Ruben Hollemans pak te dit cadeautje uit: 2-0. Na de rust ging Heinenoord va banque spelen en mede daardoor kon Deprez, die nog niet weet of hij volgend seizoen bij Kloetinge blijft, zijn marktwaarde opkrik ken. 56 tellen na rust rondde hij een diepe bal van Aart Veldhof doeltreffend af, na 65 minuten bracht Daan Esser hem in stelling en in de 82e minuut wipte hij een verkeerde terugspeelbal over de doelman. De winst was binnen en Kloetin ge koesterde de punten in de strijd voor lijfsbehoud. Voor het eerst sinds twee maanden staat Kloetinge nu boven de degradatie- streep. „Het vertrouwen groeit", aldus Deprez. „Maar we moeten niet vergeten dat dit ploegen wa ren die onder ons stonden. We moeten nu punten pakken van de ploegen boven ons." door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Dinteloord werd za terdag door een 6-0-zege op Serooskerke en het thuisverlies van Terneuzense Boys tegen Duive- land, zes duels voor het einde van het seizoen kampioen van de twee de klasse E. Onderin roerden, op MZVC na, de staartploegen zich. Zowel Duiveland, Tholense Boys als Zwaluwe pakte drie punten. Koploper Hoek pagina 32 en 33: Terneuzense Boys weer onderuit door Barry van der Hooft ASWH-Hoek 1-2 (0-0). 78. Bart van Muyen 1-0, 83. Guillaume Clin ckemaillie 1-1, 90+2. Guillaume Clinckemaillie 1-2. Scheidsrechten L.J. Duarte (Schiedam). Gele kaart: Thomas van den Houten (Hoek). Aantal toeschouwers: 650. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld, Thomas van den Houten (79. Thomas van Renterghem); Gert-Jan van Leiden, Gilles Pottie (90+4. Ibrahim Eryürük), Reguiilo Vandepitte; Guillaume Clinckemail lie, Kyle Doesburg (18. Birgen Mar tens) en Nick de Groote. door Rudy Boogert KLOETINGE - Met een biertje in de hand stond Bart Deprez bij te ko men van een enerverende voetbal middag. Met een loepzuivere hat trick en een assist speelde de 21-ja rige aanvaller zaterdag een hoofd rol in de 5-0-overwinning van Kloe- tinge op Heinenoord. Door de tweede zege in acht dagen staat de Bevelandse club nu boven de rode streep in de hoofdklasse. Kloetinge-Heinenoord 5-0 (2-0). 29. Wouter de Craene 1-0, 42. Ru ben Hollemans 2-0 (strafschop), 46. Bart Deprez 3-0, 65. Bart De prez 4-0, 82. Bart Deprez 5-0. Scheidsrechter M.A. Roeleveld (Vinkeveen). Gele kaart: Jaap Es ser, Jason Tjien Fooh, Maarten van Rosevelt (allen Kloetinge), Toine van den Berg, Jeremy Hensen, An dy Bouterse, Edwin Petersen, Michiel Boer (allen Heinenoord). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (48. Timo Jansen), Jaap Esser (63. Michel Maaskant), Ruben Hollemans, Maarten van Rosevelt; Aart Veldhof, Remco van Tiggele; Bart Deprez, Wouter de Craene, Jason Tjien Fooh (76. Mark Schuit); Daan Esser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64