ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Keaton en Pevis naar finale van Steenworp Collecteweek 23-29 maart ZOA& www.zoa.nl Nieuwsgierige autoliefhebbers kunnen hun geluk niet op. Ze worden verwend met Ferrari's, Lamborghini's en Lotussen. De auto's zijn een uurtje te bewonde ren voordat ze vertrekken voor een rondrit door Zeeuws-Vlaande ren en België: de Borderrun 2014. „Wat is dat voor merk, joh!", roept een jongen als er een zwar te klassieker voorbij rijdt. Veel maakt het hem niet uit, de auto oogt duur dus maakt hij er maar een foto van. De Vlaamse Maxi me Pareit heeft er duidelijk meer verstand van. Ze is één van de weinige vrouwen op het evene ment die daadwerkelijk geïnteres seerd is in auto's. „Ik ga veel naar dit soort events om te fotografe ren, met als hoogtepunt de For mule 1 in Monaco." De mooiste auto hier vindt ze die van haar va der Eddy, een Mercedes-Benz G63 6x6. Om in de gigantische grijze bak met zes wielen te mogen rij den, heb je een vrachtwagenrijbe wijs nodig. Eddy begrijpt de lief de van zijn dochters voor auto's maar al te goed. „Ik heb meer dan twaalfduizend foto's van verschil lende nummerplaten van Ferra ri's van over de hele wereld," ver telt hij. „Mijn camera gaat overal mee naartoe, voor het geval ik een bijzonder exemplaar tegen kom." Een ander pronkstuk is de Aston Martin V12 van Amsterdammer Alwin Hoogerdijk. Er rijden maar 101 exemplaren van deze exclusie ve wagen op de wereld rond. „Ik heb hem gisteren speciaal voor de rit nog even laten schoonmaken", aldus de eigenaar. De auto trekt veel bekijks, maar de aanwezig heid van een oranje Lamborghini SV maakt de dag voor organisato ren Thomas Doolaege en Robin Vastenhout, pas echt compleet. „Het is een geweldige sportwagen waarvan er maar twee zijn in Ne derland," vertelt Thomas trots. Nadat alle auto's het verzamel punt hebben verlaten voor de rondrit richting Terneuzen, kun nen de twee terugkijken op een geslaagde eerste deel van de dag. Robin: „Al die auto's hier samen zien is natuurlijk geweldig. Maar dat ze hier zijn gekomen voor óns evenement is gewoonweg kick en!" AARDENBURG Lezing over keuken van de 19e eeuw Christianne Muusers geeft zaterdag een lezing over de keuken van de 19e eeuw. Daarna kunnen bezoekers vier gerechten proeven. De bijeenkomst is in In- hetherenhuis aan de Sassen- straat en begint om 14.30 uur. Wie vóór 25 maart reser veert, betaalt 10 euro, anders 12 euro. Reserveren: 0117 785034. Infobijeenkomst over zonnepanelen Zeeuwind de Zeeuwse Mi lieufederatie houden mor gen in het Ledeltheater in Oostburg een informatie avond over zonnepanelen De organisaties werken sa men in het project Zon Ef fect, waarbij ze zo goedkoop mogelijk panelen aan de man proberen te brengen. Aanvang is om 20.00 uur. Muziekavond van Rock on the Kiosk Rock on the Kiosk houdt op zaterdag 3 mei een muzikale avond voor sponsors en vrij willigers. Er zijn ook enkele tientallen tickets voor 'bui tenstaanders'. Die zijn te koop voor 7 euro bij De Zwaan. Tijdens de muzieka vond, die om 20.00 uur be gint, treden B&S en Henk Peter op. Verwendag voor borstkankerpatiënt De afdeling Zeeuws-Vlaan deren van de Borstkanker- vereniging Nederland houdt woensdag bij De Haarzaak in Koewacht een verwen middag voor borstkankerpa- tiënten. Die duurt van 14.00 uur tot 16.00 uur. Reserveren en meer informatie via 0115 451981. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Gebiedsgerichte Aanpak G C A West Zeeuwsch-Vlaanderen W«sf /.teuwich Vlaanderen IJZENDIJKE - De rockband Keaton heeft zaterdag de laatste voorron de van Steenworp gewonnen. Ca fé La Porte d 'Or in IJzendijke was het podium voor de vierde ronde van deze Zeeuws-Vlaamse band jes- en muzikantenwedstrijd. Keaton versloeg de bands Giant Diamond Sea Türtle, Soul Novo, Whitfield en A Gift from Casano va en pakte daarmee een plek in de finale. Eerder plaatsten Clear Clamour, Red Star Line en Be hind the Mirror zich daar al voor. Daar komt de band Pevis nog bij: die won de publieksprijs uit alle vier de voorronden tezamen. De finale is op zaterdag 19 april in podium De Pit in Terneuzen. De winnaar krijgt workshops, studio- tijd en optredens op onder andere Vestrock, Weitjerock en the Road to Graauwrock. MAANDAG 24 MAART 2014 Als ik later groot ben...foto Mark Neelemans Joh, wat is dat nou voor merk? door Karlijn de Splenter SLUIS - De ronkende motoren en knallende uitlaten zijn zondagmor gen in Sluis van grote afstand te ho ren. De geluiden komen van het Walplein waar de ene na de andere dure sportwagen arriveert. OOSTBURG PHILIPPINE KOEWACHT De Gebiedscommissie Natuurlijk Vitaal vergadert op woensdag 26 maart 2014 vanaf 09.00 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij het Klanten Contact Centrum van de gemeente Sluis, Nieuwstraat 22 te Oostburg en in de ppenbare bibliotheek te Oostburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. U dient zich hiervoor van tevoren aan te melden bij het secretariaat. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl 1 ~i HULP HOOP HERSTEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57