Hopperzuiger brengt zand voor Waterdunen Zeeuws-Vlaamse carnavalswagens volgend jaar in Brabant en België Zeeuwse vissers maken een vuist KEUKEN OUTLET WINKEL 16 ZEEUWS-VLAANDEREN CDA Sluis wil snelheid in coalitievorming Rabobank geeft bijdrage aan drie projecten Keramiek en foto's in belfort Roompot mag beginnen met park Nieuwvliet Bibliotheek Axel gaat verhuizen De Breughel kwam verschillende keren richting de kust bij Groede, om een paar honderd meter on der de kust aan te leggen. Met deels drijvende, rubberen buizen werd het zand met kracht op het strand gespoten, waar het door kranen en bulldozers verspreid werd. Het leverde spectaculaire plaatjes op. Het zand wordt vanaf vandaag naar het gebied Waterdunen, ver voerd. Daar dient het als basis voor bouwwegen, waarover de vrachtwagens gaan rijden die grond dat in Waterdunen ontgra ven wordt, af te voeren. Dus: zand erbij om grond weg te kunnen ha len. Verder wordt de dijk bij de Pa- noramaweg de komende weken versterkt. De nieuwe vogeltelpost daar vlakbij is zo goed als klaar en wordt op 5 april geopend. Bij 't Killetje werkt het water schap nog steeds hard aan de reali satie van een getijdenduiker in de dijk. Die zorgt straks voor eb en vloed in Waterdunen. De provin cie heeft er een webcam laten plaatsen, die elk uur een foto door stuurt. Die is te vinden op www.waterdunen.com. SLUIS - CD A-lijsttrekker Peter Ploegaert wil nog deze week flin ke stappen zetten in de coalitie vorming in de gemeente Sluis. Ploegaert ontving zaterdag alle an dere partijen en bespreekt van avond binnen het CDA wat de vol gende stap is. Er zijn twee mogelijkheden, geeft Ploegaert aan. „Het zou kunnen dat we een formateur van buiten af vragen. Maar ik denk dat er meer kans is dat we de formatie zelf blijven doen. De andere par tijen gaven aan dat wij daar mans genoeg voor zijn. Ze wijzen erop dat wij de winnaar van de verkie zingen zijn, en dus het voortouw moeten nemen. In dat geval spreek ik iedereen woensdag avond weer." Volgens Ploegaert, die vier jaar ge leden in hetzelfde schuitje zat en toen Ron Barbé als formateur vroeg, is de situatie anders dan destijds. „Er is veel meer begrip en vertrouwen. Die vechtstem- ming van destijds zijn we geluk kig helemaal kwijt." GROEDE - Stichting Groede krijgt 15.750 euro uit het Stimulerings fonds van de Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen. De stichting, die het museum straatje 'het Vlaemsche Erfgoed' exploiteert, kan daarmee de en tree verbeteren. Daarmee moet duidelijker worden dat bezoekers een museum betreden, en wordt het voor de stichting gemakkelij ker om kaartjes te verkopen. Uit het fonds gaat verder 15.000 euro naar de Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen voor het project 'lite raire residentie Sluis'. Daarin ont vangt Sluis regelmatig dichters en schrijvers uit Amsterdam, waar mee de gemeente een stedenband heeft. Die kunnen in de streek in spiratie opdoen voor hun werk. Stichting De Grens krijgt 5000 eu ro voor het organiseren van het evenement Proef de Grens. Daar in werken vier horecazaken uit Sint Anna ter Muiden samen om hun dorp op culinair gebied op de kaart te zetten. HULST - Wat doe je als wagenbou wersclub met je creatie na het leutfeest? Carnavalswagenbou- wersvereniging Magdalenastraat gaf zaterdag tijdens de zeventien de Zeeuwse leutmarkt clubs de gelegenheid om wagens, attribu ten en kleding te kopen of te ver kopen. De negentien verenigingen die hier jaarlijks hun creaties in el kaar timmeren, pakten gezamen lijk de organisatie op. Daarnaast zetten ze hun eigen praalwagen in volle glorie in de picture. Ruim dertig aanwezige verenigingen uit Brabant en België boden hun wa gen via een foto op een bord te koop aan. „Van de prijzen schrik je soms", zegt Mischa Ouweneel van de Zuipcilinders. „Wij zijn al overgeschakeld van dure polyes- terbouw naar het oude vertrouw de papier maché. Veel goedkoper en goed te bewerken." Cas Caljouw (55) uit Arnemuiden is woordvoerder van de Zeeuwse vissers. Hij is eigenaar van de ARM 25 Deo Volente en zou zijn zoons, die nu al met hem meeva ren, graag een bedrijf met toe komstperspectief willen nalaten. En dat is precies waar het aan ont breekt. De Zeeuwse vloot is de af gelopen tien jaar al gehalveerd. Voornaamste probleem is volgens Caljouw dat er een te groot gat zit tussen de prijs die de vissers krij gen en de prijs die de consument in de winkel moet betalen. Afgelo pen jaar kregen de vissers voor een kilo tong gemiddeld een rui me 6 euro. In de viswinkel werd 19 euro gevraagd. Caljouw: „De prijs staat permanent onder druk. Als we niets doen volgen er bin nenkort koude saneringen." Invoer van buitenlandse kweek- vis en te grote winstmarges in de tussenhandel drukken de prijzen. De visstand is door vangstbeper king helemaal hersteld, dus wat dat betreft is er reden positief te zijn. Alleen: de prijs! Caljouw vormt met vier Zeeuwse vissers een comité dat vandaag vergadert over mogelijke maatregelen, om de visserij rendabel te houden. SLUIS - Fotograaf Peete van Span keren en kermiste Mieke Selle- slagh exposeren tot en met 1 juni in de raadskelder van het belfort in Sluis. Van Spankeren fotografeert stille vens, naar schilderijen uit de 17e eeuw. Selleslagh exposeert scha len en dekselpotten, gemaakt met een oude Japanse techniek. Executieverkoop NIEUWVLIET-BAD - 'Roompot mag beginnen met de aanleg van de ontsluitingsweg van het nieuwe vakantiepark bij Nieuwvliet-Bad. Dat vindt de Raad van State. Roompot breidt, in de Nieuwen- hovepolder, de parken Pannen- schuur, Hof ter Wilgen en De Bos- hoeve fors uit. Er zijn meerdere bezwaren ingediend tegen dat plan. Die zaak dient later dit jaar. Bewoners van het naastgelegen park Het Gemaal vroegen om een voorlopige voorziening. Dat zou betekenen dat Roompot niet mag bouwen voordat alle bezwaren be handeld zijn. De Raad van State wijst dat nu af. De aanleg van de weg, die Roompot eerst als bouw- weg wil gebruiken, levert geen ge vaar en of onomkeerbare situaties op, meent de Raad. Roompot is in middels begonnen met de aanleg. axel - De bibliotheek aan het Szydlowskiplein gaat vanaf woensdag dicht. Dan volgt de ver huizing naar het voormalige ge meentehuis aan de Markt, waar de nieuwe vestiging op woensdag 9 april de deuren opent. Klanten kunnen in de tussentijd bij ande re bibliotheken boeken lenen, maar ook inleveren. Goedkoper kan niet... leuker wel! door Martijn de Koning CROEDE - Het strand bij 't Killetje, bij het toekomstige Waterdunen bij Groede, is tijdelijk 45.000 kuub zand rijker. De sleephopperzuiger Breughel van het Vlaamse bagger bedrijf Deme bezorgde dat zand af gelopen weekend. Enkele Zeeuws-Vlaamse wagens werden verkocht: die zijn volgend jaar in Brabant en België te be- Carnavalsspullen werden zowel 'in het echt' (achtergrond) als op een prik- wonderen. bord (voorgrond) aangeboden, foto Mark Neelemans door Jan van Damme VLISSINGEN - In navolging van de Urker vissers vorige keer varen van daag ook tien kotters uit Arnemui- den, drie uit Vlissingen, twee uit Yerseke, één uit Tholen en één uit Breskens niet uit. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie uiu>uj.feeufeenoutletujinfeeI.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56