ZEEUWS-VLAANDEREN Instructies Vrijwilligers overal in actie Oorzaak fatale brand ongewis almanak Consument Fase 2 van wijk in IJzendijke in de verkoop; mix van starterswoningen en bungalows voor senioren. De regenjas van nu is hip en heerlijk om te dragen NL DOET Mijnders en cello zijn één Fase 2 omvat 43 woningen in vier types. Tien huizen zijn specifiek bedoeld voor starters: die kosten 159.000 euro. Maar het idee om in de wijk puur voor jongeren te bouwen, is losgelaten, verklaart Schanssema. „Er komt ook een aantal bungalows. We verwach ten dat die in trek zijn bij oude ren, want ook voor die doelgroep wordt, los van appartementen, momenteel niet veel gebouwd." Om de woningen betaalbaar te houden, zijn met name aan de starterswoningen kleine wijzigin gen toegepast ten opzichte van die in de eerste fase. „Het gaat dan vooral om details aan de bui tenkant", zegt Schanssema, die be nadrukt dat de historische bouw stijl niet in het geding is. „De wo ningen uit fase 2 passen prima bij die uit het eerste deel." Fase 2 wordt tegen de huidige wijk gebouwd: die eindigt nu nog al abrupt tegen een braakliggend terrein. Volgens Schanssema wil Van der Poel zo snel mogelijk be ginnen met de bouw. Sterker nog: „Als de verkoop goed loopt, komt fase 3 er mogelijk direct achter aan." Daarmee zou de hele wijk, met zo'n honderd huizen, com pleet zijn. Naast de nieuwbouwwijk krijgt ook het gedeelte met vrije kavels langzaam vorm. Langs de N61 gooide Van der Poel vijf jaar gele den 41 kavels in de verkoop. Pak weg de helft is inmiddels ver kocht en bebouwd met veelal rui me, vrijstaande woningen. Van der Poel is bezig met een flink aantal klussen in de regio. Onlangs werden appartementen complexen De Burght (Oost burg), Maxima (Terneuzen), De Blide (Terneuzen) en -samen met Compagnie Het Zoute- Duinhof (Cadzand-Bad) opgeleverd. Het bedrijf werkt momenteel onder meer aan een mfc in Breskens en de appartementengebouwen Wa pen van Breskens, Het Pakhuis (Hulst) en De Zaete (Yerseke). Ko mende maand begint Van der Poel met de bouw van een groot zorgcomplex in de wijk Duinen water in Knokke. Daar komen zo'n 125 plekken voor senioren. IJZENDIJKE - Nieuwbouw van een complete wijk: het komt momen teel niet erg veel voor, zéker niet in krimpgebied Zeeuws-Vlaande ren. Tegen die trend in begon za terdag de verkoop van de tweede fase van wijk Groote Jonkvrouw in IJzendijke. Daaruit bleek dat er veel belangstelling voor bestaat, vooral van jongeren uit de streek. Van der Poel realiseerde in 2009 het eerste deel van de nieuwe wijk aan de oostkant van IJzendij ke. De 38 woningen waren in trek, maar de bouw van de twee de fase liet jaren op zich wachten. Veranderingen in de markt waren daar debet aan, legt projectleider Remco Schanssema uit. „We heb ben nu gekozen voor wat meer goedkopere woningen, en de duurste uit het plan gehaald." terneuzen - De man die in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven kwam bij een wo ningbrand in de Axelsestraat in Terneuzen, is inderdaad de bewo ner van het huis. Dat leek vrijdag al duidelijk, en werd zaterdag offi cieel door de politie bevestigd. Het gaat om een 69-jarige man. Hoewel omwonenden erop we zen dat de bewoner, die afgeslo ten was van water, gas en elek trisch, door het stoken van pallets warm probeerde te blijven, is de oorzaak van de brand volgens de politie niet te achterhalen. Vierjarige Keet luisterde aandachtig naar de instructies over watje moest doen als er problemen waren met het vliegtuig. Ze was aan boord van een Boeing 737-800 op weg naar Griekenland. Toen het toestel zich van de start baan had losgemaakt en al enkele minuten aan het klimmen was, ver klaarde ze plotseling: „Nu mag 'ie neerstorten!". Een mevrouw in de stoel achter haar reageerde geschrokken op deze ontboezeming en sprak: „Maar meis je toch, dat mag je toch niet zeg gen!!" Keet keek verwonderd op en sprak: „Maar ik wil zo graag in de glij baan!" MAANDAG 24 maart 2014 Groote Jonkvrouw groeit door door Martijn de Koning Tip? redactie@pzc.nl SAS VAN CENT - Enkele tientallen nieuwe inwoners van Sas van Gent maakten zaterdag, op initiatief van de stads raad, kennis met hun nieuwe woonplaats, 's Middags kre gen ze een rondleiding door Sas, en de dag begon met het planten van vier elzen op een veldje aan het Suiker plein, pal tegen het spoor. Ann-Marie Wiesnekker van de stadsraad gaf, samen met ahdere bestuursleden en vrijwil ligers, het goede voorbeeld (foto). De bomen werden ge plant in het kader van NL Doet, de vrijwilligersactie van het Oranjefonds. Alleen al in Zeeuws-Vlaanderen deden tientallen clubs, instellingen en particulieren mee aan dat initiatief, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53