Veerse Slag opent sloeproeiseizoen Kapelle vergadert in het openbaar over de vorming van een college I I KEUKEN OUTLET WINKEL 1 I I 16 BEVELANDEN en THOLEN REÜNIE Willy the Poet naar finale Spectra Eerst was het alleen voor leerlingen die schoolgingen op de basisschool. Maar de ouderen kwamen ook. BEtrokken Noord-Beveland krijgt geen onafhankelijk informateur F De Veerse Slag heette tot voor kort de Stortemelkrace. Het is een roeiwedstrijd voor sloepen over een afstand van 12,1 kilometer. De roeiers moeten drie eilanden ron den: de Schutteplaat, de Mossel plaat en de Haringvreter. De Veerse Slag geldt als aftrap van het sloeproeiseizoen en kan gezien worden als warming-up, vertelt Ron Nijs van het organise rende de Zeeuwse Deernen. „Het is een test voor de teams om te zien of alles klaar is voor het sei zoen." Vorig jaar waren de weersomstan digheden zo bar dat burgemeester Rob van der Zwaag het niet ver antwoord vond om de wedstrijd door te laten gaan. Het sneeuwde toen zelfs. Vanonder het poortje bij de Campveerse Toren hielden zater dag de fanatiekste toeschouwers de race in de gaten. Zij zagen de Mercator uit Rotterdam als eerste over de streep komen. Dat wilde niet zeggen dat Merca tor ook de winnaar was. Het ging er namelijk niet om wie er als eer ste terug is, maar wie het par cours van 12,1 kilometer het snel ste af wist te leggen, afgezet tegen de zwaarte van de boot. Lichte, polyester boten hebben daarom een grotere handicap dan die van ijzer en hout. Die hebben meer weerstand en zullen langzamer over het water glijden. Kaapse Pracht uit Ritthem werd bij de vrouwen tweede. Bij de mannen was Seahorse uit Kortge- ne de beste Zeeuwse ploeg (4) OVEZANDE - Tijdens de laatste voorronde van Spectra, vrijdag in Ovezande, is de Middelburgse rap per Willy the Poet winnaar gewor den. Hij mag naar de finale van Spectra die dit jaar voor het eerst in een speciale Spectratent op Klomppop wordt gehouden. Dat gebeurt op Hemelvaartsdag, 29 mei. De Zeeuws-Vlaamse rock band Giant Diamond Sea TXirtle veroverde een wildcard. KATTENDIJKE - De garderobe is he lemaal achterin de kleedkamers van de gymzaal. Daar zitten de ha ken aan de muur, die nog tot juli door de schoolkinderen gebruikt zullen worden. Nu loopt iedereen die binnen komt er meteen heen. Maar er weer wegkomen is niet zo gemakkelijk. Want terwijl Jan Jansen zijn jas ophangt en die van zijn zuster Lina, komt Jaap van Kleunen binnen en daar heb je Jan Spruit, En is dat waarachtig Marina de Visser? Nog voordat de klok drie uur slaat, de aanvang van de reünie, staan ze elkaar ver halen te vertellen. Het toeval wil dat het hele clubje 'van de Monni- kendijk' is en van de generatie die in de oorlog schoolging. Je hoeft niet lang te luisteren om te weten dat elk van hen nog weieens te rugverlangt naar de tijd dat ze al spelende enkele kilometers naar school in Kattendijke liepen. Het is voor het eerst dat ze in de Kattenschulp komen, het school tje dat gaat sluiten. Zij zaten in de twee lokalen van de oude school, al bracht Jan Jansen zijn eerste leerjaar door in de consistorie van de hervormde kerk. „De Duitsers hadden onze school ingepikt, de kleintjes zaten dus in de consisto rie en de groten in de kerk. Na de bevrijding konden we terug in de school. Canadezen zetten een gro te tent op. We kregen soms oud geroosterd brood met jam erop. Dat was een luxe tot en met. Wij waren thuis met zeven kinderen en we hadden niks." „Hoewel, niks, dat is niet waar. Het terrein dat wij tot onze be schikking hadden om te spelen: de Deese Watergang, de dijk, de schorren en een enorm stuk riet land dat overbleef van het opge ruimde spoortje Wemeldin- ge-Goes. Het was een paradijs!" Op school, dat spreekt vanzelf, wa ren er regels. Jan Jansen: Soms was het moeilijk je daaraan te houden. Juffrouw Meijaart, van de eerste klassen, had een bijzon der effectieve manier van straffen. Wie iets mispeuterd had, moest in het speelkwartier aan haar hand over het dorp lopen. Alle jongens lachten je uit." Veel van de oude garde heeft op de openbare lagere school in Kat tendijke de zevende en de achtste klas gedaan. Bij meester Louwer- se, die streng was en helemaal niet populair, maar bij wie ze ach teraf erg veel blijken te hebben ge leerd. Als Herman Timmerman, Corrie Jansen, Ruurd Wartena en Adrie de Boe, ook allemaal 'Munniken- diekers', zich bij het gezelschap hebben gevoegd, bespreken ze de oude foto's die vergroot zijn opge hangen. En zoals dat gaat bij een reünie: 'die is dood, die ook en die is nog maar pas overleden.' Maar al snel gaat het weer over het plezier dat ze vroeger samen hadden. De commissie die de reünie heeft opgezet, richtte zich aanvankelijk op leerlingen die in het nieuwe gebouwtje schoolgingen. Die zijn er ook genoeg. Meer dan honderd mensen staan te kletsen in de lo kalen. Gerard Mol, die 26 jaar gele den als lid van de ouderraad De Kattenschulp opende, opent nu de reünie en dat is het enige offi ciële aan de hele gebeurtenis. Het organiserend comité heeft feilloos aangevoeld dat niemand zou ko men om toespraken aan te horen. Ze willen foto's kijken, filmpjes zien en een blik werpen in de oude schoolkranten, die nog die vreemde lucht van het 'stencilma- chien' verspreiden. En verhalen vertellen, natuurlijk, met steeds hier en daar een opge wonden gilletje van hervonden herinnering: een goede reünie. KAPELLE - De nieuwe raadsleden die woensdag zijn gekozen door de keizers van Kapelle, gaan van avond bij elkaar zitten in wat een 'openbare werkvergadering' heet. Het doel is om tot een college te komen. „Net als in Goes, willen we ons in het openbaar oriënte ren om in elk geval alle schijn van achterkamertjesgekonkel te voor komen", zegt Jon Herselman, lijst trekker van de WD en winnaar van de verkiezingen. De WD won een zetel en is nu de groot ste fractie met vier zetels. „Het is vooral de bedoeling om de procedure zo open mogelijk te ma ken en een pad te kiezen waar langs dat moet. We moeten een informateur hebben, de vraag is of dat iemand van buiten moet zijn of dat ik dat zelf doe." Herselman gaf in deze krant al een schot voor de boeg door te stellen dat een voortzetting van de zittende coalitie, WD, CDA en SGP, geen vanzelfsprekend heid is, al zijn CDA en SGP de eni ge fracties met drie zetels. PvdA en Gemeentebelang hebben er elk twee en de Christenunie één. Herselman betrok daarbij de pro blemen die in de afgelopen raads periode rond zijn functioneren als wethouder hebben gespeeld. „Voortzetting van dit college is niet bij voorbaat de eerste optie. Partijen probeerden mij te bescha digen. Het CDA betichtte mij van onacceptabel gedrag en de SGP haalde oude koeien uit de sloot. Nu ben ik aan de bal", zei hij. Dat dat wel heel erg riekt naar per soonlijke motieven, geeft Hersel man desgevraagd toe, maar hij zegt het niet zo te hebben be- at doeld. „Wat ik wil zeggen is dat aan het einde van zo'n periode za ken niet uitgesproken zijn. Ik vind dat dat wel moet gebeuren." Dus toch alle fracties aan de bal? „Jazeker." Hoe Herselman een andere colle gesamenstelling dan de huidige ziet, is de volgende vraag. Getals matig zou WD, Gemeentebelang en PvdA een mogelijkheid zijn. Of WD met een van de zittende partijen plus Gemeentebelang, PvdA of CU. „Wij sluiten nie mand uit", zegt Herselman diplo matiek, maar ook hij weet dat an dere partijen dat wel doen. „Omdat alles nog open moet lig gen, heb ik het over de theorie. Ik weet best dat het in de praktijk misschien niet mee zal vallen. Maar ik wil niet de indruk wek ken dat de pap gestort is." De ver gadering begint om 19.30 uur. WISSENKERKE - Een afvaardiging van alle gekozen raadsleden voor de gemeenteraad van Noord-Beve land is zaterdag niet akkoord ge gaan met een voorstel om een on afhankelijk informateur aan te stellen. Het voorstel kwam van Mark Faas- se, lijstrekker van BEtrokken Noord-Beveland (BEN), die zijn partij afgelopen woensdag de Executieverkoop grootste zag worden. De overige partijen, WD, PvdA, NBB en SGP zijn ervan overtuigd dat de geko zen vertegenwoordigers het on derling wel kunnen opknappen. De fracties kwamen wel overeen dat dinsdagavond opnieuw een vergadering zal worden gehou den, deze keer met alle raadsle den. De vergaderingen zijn niet openbaar. Goedkoper ban niet... leuker wel! F Een groot deel van de wedstrijd voltrok zich in de regen en zelfs hagel. foto Ruben Oreel Veel verhalen, foto's en een hoop nostalgie door Michiel Bouwman VEERE - De sloeproeisters van 8 Beaufort uit Bruinisse hebben afge lopen zaterdag de Veerse Slag op het Veerse Meer gewonnen. Bij de mannen won Antony van Hoboken uit Rotterdam. door Mieke van der Jagt door Mieke van der Jagt Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Selasf/ngd/ensf I Spoorstraat 18c 4431 NK 's-GrauenpoIder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie «ninB-keukenoutietiwinkelnl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50