Wedstrijd Souburg gestaakt Ook Kwadendamme stapt over van zondag- naar zaterdagvoetbal SPORT 43 Nieuwe sponsor (A.E.J.) opent deur voor Dick Jaspers en Eddy Merckx naar Zeeuws team. Hulstenaar Jean Paul de Bruijn blijft. Brian van Goethem boekt eerste zege in Huijbergen SLUISKIL - Sluiskil wordt een topat- J, tractie rijker. Volgend seizoen spe len de wereldkampioenen van de afgelopen drie jaren in het plaatse lijke driebandenteam. Frédéric Caudron (wereldkampioen van 2013) speelde er al en hij krijgt nu gezelschap van de Belg Eddy Mer ckx (wereldkampioen 2012) en Dick Jaspers (wereldkampioen 2011). Jean Paul de Bruijn uit Hulst completeert dit wereld team, dat in Hotel Dallinga zijn thuisduels zal spelen. Deze nieuwe samenstelling vloeit voort uit de overeenkomst van het Belgische elektrobedrijf A.E.J. dat volgend seizoen de nieuwe hoofdsponsor wordt van het team dat nu als Dallinga/Frans Bevers in de eredivisie uitkomt. Kort na de bekendmaking dat de huidige hoofdsponsor Frans Bevers zou stoppen, heeft A.E.J. contact opge nomen met de Stichting Drieban denpromotie Zeeland (SDZ). Het topkwartet zal volgend seizoen eveneens in de Belgische eredivi sie uitkomen. Daarin zullen ze res taurant Salpho in Malle als thuis basis hebben. Van de huidige spelers van Dallinga/Frans Bevers heeft Glenn Hofman een aanbod afge slagen om in het nieuwe Zeeuwse team te gaan spelen. Hij gaat ver moedelijk bij de Haagse eredivi- sionist Jorissen spelen. Van de diensten van de Belg Eddy Lep- pens zal A.E.J. geen gebruik meer maken. Hij kan op zoek naar een nieuwe club. De overige plaatsen in het team (reserves) worden op een later tijdstip ingevuld. Sluiskil krijgt een waar sterrenen gen geluiden op dat de eerste se lectie het reizen beu raakte. Een aantal andere bestuursleden en ik zijn toen gaan informeren bij de spelers." Uit de rondgang werd het vermoe den van het bestuur bevestigd. Tij dens een informatieavond op 24 februari werd de vereniging offici eel op de hoogte gebracht. „Nie mand had bezwaar tegen een mo gelijke overstap", stelt Driedijk. „We zijn toen gaan kijken welke seniorenteams interesse hadden om op zaterdag te voetballen. Al leen het eerste elftal zag de over stap zitten. Vervolgens hebben we aan de spelers gevraagd of zij het konden regelen met werk en andere verplichtingen." Op 17 maart werd de knoop door- semble binnen zijn poorten. Caudron, Merckx en Jaspers delen samen zeven wereldtitels in het driebanden. De twee Belgen wer den elk tweemaal kampioen, Jas pers was zelfs drie keer 's werelds beste. Vierde man De Bruijn haal de in 2005 de WK-finale, maar verloor deze van Daniel Sanchez. Hij is wel wereldkampioen in het bandstoten (2007) en zesvoudig Europees kampioen in deze disci pline. gehakt. „De eerste selectie nam unaniem het besluit om over te stappen naar het zaterdagvoet bal", vertelt Driedijk. „Het is posi tief voor de club dat het eerste dichter bij huis gaat voetballen. De reisafstand is een kostenpost en de kantine-inkomsten blijven. Ik denk dat de ploegen uit de buurt wat langer in de kantine zullen blijven." De koers van de vereniging blijft volgens de voorzitter hetzelfde. „We blijven het met de eigen jon gens doen. Er zullen nu niet op eens spelers van buitenaf ko men." Eerder werd al bekend dat Hansweertse Boys volgend sei zoen uitkomt in het zaterdagvoet bal. Jong Ambon en RCS overwe gen de overstap. A.E.J. is ook hoofdsponsor van het WK onder 21 dat in september in Sluiskil wordt georganiseerd. SDZ heeft al jarenlang de doelstelling top- en jeugdbiljarten te promo ten en het Belgische bedrijf in elektriciteitswerken wil daar graag een bijdrage aan leveren. Dallinga/Frans Bevers is de rege rend landskampioen in Neder land en staat momenteel ook weer op poleposition in de eredi visie. SLUISKIL - Brian van Goethem heeft zijn eerste koers van dit sei zoen gewonnen. De wielrenner uit Sluiskil kwam gisteren solo over de finish in de Ronde van Huijbergen. Metec-renner Van Goethem reed lange tijd aan kop van de koers over honderd kilometer. In de be ginfase ontsnapte hij, maar werd na zo'n veertig kilometer terugge pakt. Twintig kilometer voor de fi nish ondernam hij een nieuwe po ging. Hij kreeg twee man mee, maar die liet hij niet veel verder ter plaatse. Het jagende peloton bleef hij zo'n veertig seconden voor. Achter hem sprintten zijn ploeggenoten Jelle Wolsing en Sjoerd van Ginneken naar de tweede en derde plaats. Mannen. Binnenland-BC Vlissin gen 89-55: BC Vlissingen nam het op tegen koploper Binnen land, dat in Vlissingen slechts met vier punten verschil had ge wonnen. Ook nu leek het een ge lijk opgaande wedstrijd te wor den, want het eerste kwart werd afgesloten met 15-16. In het tweede kwart scherpte de ploeg uit Barendrecht de verdedi ging aan. Dit leverde veel vrije worpen op, maar die werden door de Vlissingers matig verzilverd, waardoor de ruststand 41-25 werd. Na de pauze bleef deze mar ge gehandhaafd tot 57-42. Daarna zakte BC Vlissingen ver weg. Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 16, Sjors van de Poel 10, Dylan Hofmann 6, Erwin Hilbert 6, Ste fan Schrier 5, Raylin Jimenez 5, Emilio Jangbahadoer 3, Abdul Zombra 2 en Amar van Sluijs 2. BC Vlissingen 2-Springfield 2 64-72: In het begin had BC Vlis singen het beste van het spel en nam een 32-14-voorsprong. Daar na liet BC Vlissingen zich provoce ren door het geroutineerde Springfield. Na de rust draaide de Vlissingse aanval steeds moeiza mer, maar tot 60-54 bleef de voor sprong gehandhaafd. In de slotfa se kwam de thuisploeg er niet meer aan te pas. Scores BC Vlissingen: Dylan Hof mann 18, Tom Rottier 9, Ronny de Troije 8, Niek Damen 8, Amar van Sluijs 7, Rajan Dielbandhoesing 6, Ben jamin Risakotta 4 en Myron Roelofs 4. Vrouwen. BC Vlissingen-Tanta- lus 55-42: BC Vlissingen had erg veel moeite om een voorsprong te nemen tegen Tantalus, dat nog niet veilig staat. In het tweede kwart sloeg het team van coach Tom Joziasse een gaatje, maar bij rust was de voorsprong slechts 26-22. Een prima start van de tweede helft leverde een 38-27-voorsprong op. De Eindho- vense studentes gaven zich echter niet gewonnen en bleven aanha ken tot 44-38. Vervolgens drukte BC Vlissingen door. Almonte 2-BV Souburg 47-26 (ge staakt in derde kwart): BV Sou burg beschikte over slechts zeven speelsters, waarvan er maar vijf fit waren. Daardoor kon het team geen vuist maken tegen koploper Almonte, dat in het eerste kwart uitliep naar 27-5. Bij de stand 47-26 in het derde kwart kwam Kim Rijnberg ongelukkig neer en bleef geblesseerd liggen. Zij werd per ambulance naar het zieken huis gebracht, waar een spier- scheuring werd geconstateerd. Beide teams besloten de wed strijd niet meer te hervatten. Scores BV Souburg: Annemarie van der Kaaden 13, Kim Rijnberg 9 en An- negret Scheers 4. Kwadendamme komt nu nog uit in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal. De Bevelandse club treft daarin vooral Zeeuws-Vlaam se tegenstanders. „Er werd al wat langer gesproken over een mogelij ke overstap naar de zaterdag, maar in de winterstop werd het serieus", vertelt Driedijk. „We vin- MAANDAG 24 MAART 2014 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing Wereldkampioenen komen samen in Sluiskil door Joop van den Oudenhoven I Dick Jaspers speelt volgend seizoen in Zeeuwse dienst. De drievoudig wereldkampioen driebanden zal uitkomen in het team van A.E.J., de opvolger van Dallinga/Frans Bevers, foto PZC De entree van hoofdspon sor A.E.J. maakt de komst van Dick Jaspers en Eddy Merckx mogelijk. door Len Wolters KWADENDAMME - Het eerste elftal van Kwadendamme maakt met in gang van volgend seizoen de over stap van het zondag- naar het zater dagvoetbal. Volgens voorzitter Dies Driedijk is de reisafstand de voornaamste reden van de switch. De overige seniorenteams blijven we! op zondag actief. MIDDELBURG - In de basketbalcom- petitie waren de vrouwen van BC Vlissingen opnieuw succesvol. Door de zege op Tantalus stegen zij naar de vijfde plaats in de hoofd klasse. De mannenteams van BC Vlissingen bleven met lege handen. Het duel van de vrouwen van BV Souburg tegen Almonte 2 werd na een ernstige blessure gestaakt. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 15, Yolanda Joosse 15, Nanon Doeland 9, Sheri Bos 7, Anouk van Pelt 4, Lisa Kuiper 3 en Dorien de Wit te 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43