Hagelbui decimeert het mannenpeloton Zware nederlaag voor Delta Sport Cass 38 SPORT WIELRENNEN Thalita de Jong wint de Ronde van Oud-Vossemeer. Ze rondt het ploegenspel van Rabobank knap af. „Het deed echt ontzettend zeer, ik heb er bloeduitstortinkjes van op m'n benen", zei Raoul Poort vliet na afloop. De renner uit 's-Heerenhoek begon voortva rend aan het Thoolse criterium, maar kneep een paar ronden na de hagelbui de remmen dicht. „Ik had het zo ontzettend koud en morgen (zondag) wil ik ook weer koersen, dit leek me echt het ver standigst." Zo beroofde de hagel Oud-Vosse meer van een Zeeuwse podium kandidaat, want zoals gezegd was het begin veelbelovend. Kort na de start trok Poortvliet samen met Jelmer Asjes ten strijde en met zijn tweeën pakten zij een voorsprong. Kort nadat zij door het peloton bijgehaald werden, gooiden de weergoden roet in het eten. Net als Raoul Poortvliet hielden een heleboel renners het tijdens en na de bui voor gezien. Met als gevolg dat er slechts 32 van de ge starte tachtig wielrenners finish ten. Inmiddels was er een kopgroep van tien man ontstaan, waarvan er in de laatste tien rondes vier overbleven. Van het kwartet won Rabo-renner Merijn Korevaar uit Groot-Ammers de sprint. „Ik ben normaal niet zo van de sprint, maar ik had goeie benen", aldus de winnaar van de 66e editie van de Ronde van Oud-Vossemeer. Tweede werd Twan Castelijns. De Brabander vond de omstandighe den wel prettig: „Hoe zwaarder hoe beter. Voor een beetje regen ga ik niet stoppen." Patrick Bos uit Amstelveen maakte het po dium compleet. Beste Zeeuw werd Eloy Raas uit 's-Heer Hen drikskinderen. Hij werd twintig ste. Thijs de Lange uit Kattendijke werd 25e. Wie ook de finish haalde was de winnaar van vorig jaar, Ronald Roos. De inmiddels 48-jarige Roos sleurde de hele wedstrijd aan kop van het peloton achter de tien koplopers aan. Uiteindelijk fi nishte hij als 24e. Daar zal de in België woonachtige Nederlander waarschijnlijk niet om treuren. Volgens de speaker had hij vijf we ken geleden een nieuwe heup ge kregen. Een bijna niet te geloven medisch wonder, zo leek het. Roos' zoon Biekie gaf de juiste in formatie: „Dat klopt niet hoor, het is al twaalf weken geleden dat hij geopereerd is." Ook Roos had last gehad van de ha gel. „Ik zat te rillen op mijn fiets. Ik kon een tijd niet eens meer scha kelen." Maar toch haalde hij de fi nish. Met een nieuwe heup. Direct achter de duinen van de Noordzee vind je Restaurant 'Zeeuws Verlangen'. Kom de heerlijke gerechten proeven. Van Tournedos tot gebakken tongfilet. Door Zoover.nl beoor deeld met maar liefst een 8,3. Dat is pas a la carte genieten! Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl fel ©sweetdealzeeind f facebook.com sweetdeal.zeeland App Store OUD-VOSSEMEER - Met het podium was de organisatie van de Ronde van Oud-Vossemeer na afloop on getwijfeld tevreden. Naast winna res Thalita de Jong mochten ook Amy Pieters (tweede) en Iris Slap- pendel (derde) het ereschavot be treden. Dat zijn zeker niet de min ste rensters. Ze horen bij de top van Nederland. „Ik hoop dat ik dit niveau het hele FEÏTENKADER seizoen haal", zei de nog maar twintigjarige De Jong direct na haar overwinning. „Momenteel verkeren veel meer meiden al in goeden doen. De concurrentie groot." De Jong mikt dit jaar op het Euro pees kampioenschap van midden juli in Nyon. „Dat is mijn doel, vooral in de tijdrit wil ik me to nen. Een ander hoofddoel van de nummer acht op het wereld kampioenschap veldrijden in Hoo- gerheide is het WK tijdrijden voor ploegen. Rabobank moest vo rig jaar genoegen nemen met zil ver. „Dit jaar willen we écht goud", vezekerde De Jong zater dag nadat ze de bloemen in ont vangst had genomen. Om kwart over één vertrokken 85 rensters voor het zestig kilometer lange criterium. Al na twee ron den reed een zestal weg, dat het peloton pas na de finish weer te rug zou zien. De kopgroep be stond uit het Rabobanktrio Lucin- da Brand, Iris Slappendel en Thali ta de Jong. Zij kregen Amy Pieters (Giant-Shimano), Vera Koedood- er (Bigla Cycling Team) en de on bekende Kirsten Coppens (Fu- Thalita de Jong had nog even moeite om zich bij de koploop- sters te voegen. „Ik startte achter aan dus het was een hele klus om bij de kop te komen. Op de dijk Westlandia-Delta Sport 38-18: Dat de ploeg uit Zierikzee ten on der ging tegen de koploper was niet zo verwonderlijk. Trainer Peter Bos miste vijf veldspelers en twee keepers. Dat werd opgevuld met B- en A-junioren, die zich kranig weerden in het Westland. Fysiek kon Delta Sport het de te genstander niet lastig maken, maar technisch gezien kon de ploeg goed mee. Peter Bos was dan ook tevreden met de manier waarop de handbaltoekomst van Delta Sport zich op het hoofdklas setoneel toonde. gimi Dioj/i rri&v/X aöonoq sdtid Dani van CrasbeekJordy van Cras- beek en Aron Groenendijk allen 1. Orion-Apollo 32-27: Vooral in de tweede helft kwam Orion geen moment in problemen. Voor de pauze was dat wel anders, want toen waren de beide ploegen aan elkaar gewaagd. De thuisclub ging zelfs met een 13-14-achterstand de rust in. Na wat tactische omzettingen van coach Jaap Sinke werd die achter stand snel tenietgedaan. De ploeg ging fysieker spelen en de tegen stander kwam er geen moment meer aan te pas. Blauw Wit 2-EMM 9-21: In de eer ste helft ging het nog gelijkop, maar na de pauze was het ver schil snel gemaakt. Via een M Hl "ioov gfiw rooiq rm ïoaauo ril 11-6-ruststand liepen de Middel burgers uit naar een 21-9-overwin- ning. Coach Elian Minnaert was opgetogen. „We wilden het man nenhandbal in Middelburg op de kaart zetten en dat is gelukt." Scores EMM: Kevin Meulmeester 6, Mayron Bouwmeester 5, Thijs de Vos en Wally Houtepen en Prosper Min- naard allen 2, Niels Wagenaar, Harold van Zwieten, Jordy Loo, Mark Dinge- manse allen 1. Vrouwen. EMM-De Sprint 13-18: De Sprint won weliswaar - waar door de ploeg kampioen in de eer ste klasse werd - maar EMM kwam meer dan behoorlijk voor de dag. Na een ruststand van 6-8, kwam de ploeg zelfs terug tot een verschil van één punt. Daarna bleek de ploeg uit Deurne toch over de langste adem te beschik ken. door Willem Adriaansens OUD VOSSEMEER - Het begon alle maal onder een stralend blauwe he mel. Maar al snel volgde voor de elite-mannen tijdens de Ronde van Oud-Vossemeer een koude douche. Een koude hageldouche om precies te zijn. Verkrijgbaar in de De Jong verzilvert overmacht door Arwin Willemsen De overwinning in Oud-Vosse meer betekende de 22e zege op de weg in het bestaan van de twin- tigsjarige De Jong. Achter het geweld voorin finishte Femke van Kessel als zesde. Kir- sten Coppens, Olga de Boer, Hen- riette Woering en Nina Kessler maakten de top tien compleet. Nummer drie Iris Slappendel was vooraf de enige deelneemster die zich al eens winnares mocht noe men in Oud-Vossemeer. Zowel in 2007 als 2009 was ze de beste. iui uuiMxup.my mei zien mee. „Het was niet per se het plan om vroeg weg te rijden", legde De Jong na afloop uit. „Maar toen Koedooder aanzette, vonden we dat we meteen meemoesten. En toen we weg waren, wisten we al snel dat het goed zat." door Bob Maes .f 09116 JD90nl99ü IJH9Y ,219rf)f9ti MIDDELBURG - De handballers van EMM verzekerden zich gisteren van de titel in de vierde klasse. De Middelburgers speelden zeker niet hun beste wedstrijd, maar een 21-O-overwinning bij Blauw Wit 2 voldeed. Hoofdklasser Delta Sport verloor bij Westlandia. Scores Delta Sport: Koen de Bruijn 4, Ruben Bos, Denzei Bos en Tim Vleeshouwer 3, Thijs van Splunder 2, Scores Orion: Guy Peters 10, Ron van Dalen 9, Arno Riemens 8, Michiel Schuijs 4, Frank van de Vijver en Jordy Simonis beiden 1. Scores EMM: Marieke Riemens 7, Pe- tula Brasser 2, Martje Huijben, Lisan- ne Heijens, Nona van der Wielen, Kim- berly Loo allen 1. Yr 3fTI£g H99g KinqC 3U HSgSJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38