Tjoba en Swift zien concurrenten verliezen 101 Zege voor Walcheren 36 SPORT KORFBAL Arnemuidse overgangsklasser begint rusteloos aan duel met Rust Roest, maar wordt daarna geduldiger. Belangrijk punt Oostkapelle Tjoba-Telstar 13-8: De kou en de neerslag zaten Tjoba dwars. Zon der groots te spelen kende het team, onder impuls van Niels Westmaas, na rust een productief kwartier. Daarin kreeg de thuis ploeg Telstar op de knieën. Scores Tjoba: Niels Westmaas 4, Es- mee Walraven, Sharon Coedegebure, Dirk-Jan Westmaas 2, Demi Mondeel, Manon Braam en Robin Harinck 1. Swift-Maassluis 22-9: Met het ge willige slachtoffer Maassluis maak te eersteklasser Swift korte met ten. In notime stond het 6-0 en daarna bleven de Middelburgers makkelijk scoren. Opgeteld bij het verlies van concurrent Pernix, ko mende zaterdag de tegenstander, was het een prettige herstart van het veldseizoen voor de koploper. Scores Swift* Vera Kuiper, Kris Huis man en Lennart Hoogenboom 4, Mi- rella Pouwer 3, Matthijs Pouwer en Ri chard Celdof 2, Aisja Zuidweg, Niek Francke en Dylan Gillissen 1 Valto-Fortis 5-10: De gure wind hield Fortis van een hogere score af in De Lier. De Souburgse ploeg voerde wel voortdurend de regie. Fortis klom naar de gedeelde der de plaats. Togo-GKV 9-10: Tweedeklasser To go frustreerde zichzelf door twee handen vol aan open kansen niet te benutten. De Goesenaren rie pen daardoor het onheil over zich af. Scores Togo: Mijke Tahapary, Jan-Wil lem Nieuwenhuijze, Wietse de Munck Niek Meerman 2, Marten Postema 1. Ondo-Seolto 8-7: Ook in Sint Lau rens zorgde de wind voor een be perkte speelruimte en een mager aantal doelpunten. De eindstand was twaalf minuten voor tijd al be reikt. Doordat derdeklasser Ondo niet kon doordrukken, bleef het spannend. Scores Seolto: Timme Provoost en Mariëlle Francke 2, Rowena de Pagter, Ralf Dourlein en Wouter Harthoorn 1. Ventura Sport-Atlas 13-2: Misère alom voor Atlas in Strijen. Met on zorgvuldig spel, gemiste kansen en gekwetste spelers wilde het niet lukken bij de Ritthemse ploeg. Stormvogels-KVK 10-10: In een uiterst moeizame tweede helft sloeg KVK, dat vooral voor rust (7-8) vlotter combineerde, een gaatje. Zes minuten voor tijd leid den de Kapellenaars met 7-10, maar het werd nog een remise. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Niek Peene 3, Angela Matthijsse, Fran- cky Koole en Sander Verrijzer 1 Blauw Wit-Melmac 6-6: Doordat het Kloetingse Blauw Wit zich geen raad wist met de extreem ver dedigend ingestelde Tilburgse stu denten werd het een draak van een wedstrijd. De gifbeker was leeg toen Melmac in de slotfase de gelijkmaker scoorde. ARNEMUIDEN - Peter Crucq, één van de coaches van TOP Arnemui- den, kwam zaterdag tot de consta tering dat veldkorfbal voor over gangsklassen een totaal andere sport is dan zaalkorfbal. „In de zaal moet je haast maken vanwege de schotklok. In de aanloop naar een doelpoging verplaats je hoog uit zes keer de bal", zei hij na de 15-12-overwinning op Rust Roest. „Maar op het veld is juist geduld een vereiste. Er is geen tijdsdruk en dus is het beter om te wachten op een goede kans." TOP sloot pas op 8 maart het zaal seizoen af. In de twee weken daar na slaagde de Arnemuidse forma tie er niet in het veldspel zich al helemaal opnieuw eigen te ma ken. Tegen Rust Roest begon men namelijk veel te gehaast. Bij elke aanval ging de bal slechts een paar keer van hand tot hand voordat er een schot werd gelost. En dat ter wijl er vanwege de weersomstan digheden veel bedachtzamer ge korfbald moest worden. Crucq: „Er werd in de eerste helft onvol doende geïnvesteerd in een goede kans. In de zaal kon dat ook niet en hoefde het ook niet per se, maar op het veld moet je je kan sen uitstellen." Pas in de laatste tien minuten van de eerste helft viel het kwartje bij het achttal. Fraai was de 4-3 van Jeanine Marijs. Zij kreeg de bal in scoringspositie, maar legde hem toch af op Nelleke van Belzen. Die zag echter dat Marijs ondertussen op een betere plek was komen te staan en passte de bal weer terug. Toen twijfelde de aanvoerster niet meer en schoot ze raak. Na rust (7-7) werd er bijna de hele tijd zo gedecideerd gekorfbald. TOP combineerde beter en maak te gebruik van het hele vak, iets dat bij harde wind een grote opga ve is. En pas toen iedereen z'n posi tie goed had ingenomen, werd er over het komen tot een schot nage dacht. „We hebben wat aanvallen gezien om van te smullen", liet Erik Maljers, de andere coach van TOP, weten. „Je zag dat het geduld beloond werd met mooie doelpun ten." Rust Roest, een hoofdklasser in de zaal, maakte gedurende de eerste veldwedstrijd van 2014 de omscha keling niet. De Eindhovense ploeg bleef zeventig minuten lang korf ballen in de zaalmodus. De ploeg begon met rusteloos aanvallen en eindigde ermee. Dat had natuurlijk ook te maken met het defensieve werk van TOP. De Arnemuidse ploeg hield - op een paar onachtzame momenten aan het einde van de eerste helft na - de pot goed dicht. Jordi Meulmeester, voor vele on zichtbaar omdat hij bijna nooit scoort, vervulde een hoofdrol daar bij. De 'plakker' legde één van de Brabantse topschutters aan ban den. „Je kunt zo iemand nooit he lemaal van scoren afhouden", zei hij. „Maar als ze er normaal zes of zeven maken en tegen ons maar twee of drie, dan heb ik m'n doel bereikt en is de kans groter dat we winnen. Want zo klein zijn de ver schillen op dit niveau." Meulmeester kreeg zaterdag maar twee treffers tegen. Hij werd na af loop gecomplimenteerd door zijn coaches. „lordi kan goed een jon gen uitschakelen. Dat bewijst hij elke week", zei Crucq. „Maar hij wordt daar wel bij ondersteund door zijn vakgenoten. Die zorgen er ook voor dat de aanvoer naar de spits verstoord wordt. Vandaag was dat in de eerste helft even niet op orde en toen zag je meteen dat lordi het zwaar kreeg. Daarna ging het weer beter. Overigens zat het niet alleen in zijn vak goed dicht, maar in het andere vak ook. Het was echt klasse hoe er vandaag ver dedigd werd." Bij TOP was men maar wat blij met de overwinning. De ploeg die aast op de titel - het gat met koplo per SDO is nog altijd maar twee punten - moest er niet aan denken dat de tweede helft van de veld competitie met een nederlaag be gonnen zou zijn. Crucq: „Dan had den we zes wedstrijden moeten spelen zonder nog ergens voor te kunnen gaan. Nu doen we nog vol op mee." zorgde ervoor dat de thuisploeg tot de slotfase in een positief re sultaat kon blijven geloven. Die in stelling werd beloond, want twee minuten voor het einde scoorde Adriënne Krijnen de gelijkmaker. Mannen. Walcheren-Dordrecht 2-1: Na de zeperd van vorige week tegen Evergreen was Walcheren er op gebrand een goed resultaat neer te zetten. Uit een strafcorner scoorde Niels Govaert met een sleeppush de 1-0. In de slotfase van de eerste helft kwam een steeds meer druk kend Dordrecht langszij. De be zoekers hadden na de rust even eens een overwicht en kregen kansen, maar een hardwerkend Walcheren en de goed acterende doelman Pepijn van der Zanden hielden stand. Tien minuten voor tijd kreeg Niels Govaert voordeel bij een goed opgezette actie van Boude- wijn Jagers en kon vrij simpel de 2-1 scoren. MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle pakten in de hoofd klasse een punt bij Ter Leede 2. Ter Leede 2-Oostkapelle 1-1: Bir- git Bijleveld opende na drie minu ten de score en op slag van rust viel de gelijkmaker. „We hebben punten nodig om in de hoofdklas se te blijven", aldus coach Irma de Witte. Smerdiek-Berkel 4-1: Anna Hage opende het bal. Berkel maakte uit een vrije trap 1-1, waarna de thuis ploeg na rust via Lenny Stoutjes- dijk (drie keer uit een vrije trap) keihard toesloeg: 4-1. MZC'ii-Brielle 1-3: De eerste kans was voor de thuisploeg, die werd gemist. Aan de andere kant vloog de bal er wel in. Bianca van der Helm maakte 1-1. MZC'11 ging in op zoek naar een tweede tref fer. Dat lukte bij Brielle wel en tot tweemaal toe. Het goede voetbal van de thuisploeg leverde op nieuw geen punten op. Vrouwen. Walcheren-Oirschot 1-1: Derdeklasser Walcheren stond vrijwel de gehele wedstrijd onder druk tegen het sterke en technisch vaardige Oirschot. Al na tien minuten openden de bezoeksters de score. Toch ging Walcheren niet bij de pakken neerzitten en vocht voor elke me ter. Oirschot kreeg wel diverse scoringskansen, maar Walcheren kon rekenen op de uitstekende keepster Celine Vogel. Zij ran selde zowat alles uit haar doel en door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Een betere herstart van de veldcompetitie kon Tjoba zich niet wensen. De overgangsklas- ser uit 's-Heer Hendrikskinderen won van Telstar, terwijl koploper Nieuwerkerk verloor. Beide ploe gen staan nu samen bovenaan. Eer steklasser Swift deed eveneens goe de zaken. Scores Fortis: Remco Crucq en Rens van den Driest 3, Kim Baas, Anita Wie- lemaker, Patrick Koppejan en Mark Trimpe 1. TOP schakelt om naar veldmodus Tjoba-korfbalster Demi Mondeel neemt een doorloopbal. foto Rien Pekaar Scores Ondo: Robbie Mesu 3, Ronald Wisse 2, Lilian van de Linde, Dennis Witte en Jeroen Mesu 1 Scores Atlas: Johnny Forrer en Tim Di- bala 1. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 4, Lennard Volkers 3, Bart Nieuwen- huijse 2, Nicole Bostelaar 1 Scores Blauw Wit: Romy Abbink en Bastiaan Rijk 2, Annemarijne Holl en Ivo Flipse 1 door Roeland van Vliet TOP incasseerde in de eerste acht rondes van de veldcompetitie slechts 101 tegentreffers. Geen enkele andere ploeg in de overgangsklasse C liet zo weinig ballen door. Scores TOP: Corné Bezemer en Jeani ne Marijs 4, Peter van Belzen en Petra de Ridder 2, Remco Bezemer, Nelleke van Belzen en Anita de Ridder 1. door Peter Snelders VLISSINGEN - Het was een goed weekend voor de hockeyteams van Walcheren. Het vrouwenteam speelde knap gelijk tegen nummer twee Oirschot. De mannen spoel den de slechte smaak van de iet wat beschamende nederlaag vorig week tegen Evergreen weg door een knappe zege tegen het hoger geklasseerde Dordrecht. Een speler van HC Walcheren gaat er met de bal vandoor, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36