dressuurruiter ooit' De Feiter heeft aan nog een derde plek genoeg SPORT 35 Van Liere blijft in Talententeam se paardenliefhebber die rijk ge worden is met de productie en ver koop van pistolen, die naar hem zijn genoemd. Glock heeft in het zuiden van zijn vaderland een prachtig hippisch centrum, waar hard gewerkt wordt aan het opleiden en trainen van spring- en dressuurpaarden. Minderhoud en Gal gaan er regel matig naartoe, onder meer om cli nics te geven. De verbintenis die ?het derde jaar is ingegaan, bevat twee hoofdpunten: het opleiden van getalenteerde paarden en het rijden van belangrijke wedstrijden. Dat gebeurt voorlo pig nog vanuit Harskamp, waar het dressuurduo al vele jaren ac tiefis. Alhoewel hij nog steeds zesen- halve dag per week werkt, geeft de Glock-formule Minderhoud rust. „Ik hoef niet meer zoals vroeger tot tien uur 's avonds les te ge ven", legt hij uit. „Ik kan me con centreren op een paar dingen. An dere zaken worden uit handen ge nomen door goed personeel." Daar4komt bij dat hij nu intensief met zijn partner Edward Gal kan samenwerken. Tot voor het Glock-tijdperk reden ze op paar den van verschillende sponsors. Momenteel is die rust even wat minder, omdat in Oosterbeek een Nederlandse versie van het GHPC, het Glocks Horse Performance Center, wordt gebouwd. Het wordt een dressuurcentrum met alles erop en eraan, dat Minder houd en Gal en trainster Nicole Werner gaan beheren. Aan het eind van dit jaar moet het af zijn. Minderhoud: „Er zijn nu dagen dat we de paarden tot twee of drie dat Ulysses progressie had ge maakt. Vorige week in Vidauban ging het lekker met de piaffe en in trainingen gaat het ook goed. Hier lukte het niet. Misschien komt het omdat het binnen was, dat hij moeite had met de warme hal." Van Lieren blijft hopen dat hij het probeel kan tackelen. „Als dat lukt, gaan de resultaten een stuk omhoog", weet hij zeker. Na zijn kür zocht Van Lieren, flink bezweet, het commentaar- hok van de NOS op, om verslag te doen van de prestaties van zijn collega's. Hij was zwaar onder de indruk van Edward Gal, die met Glock's Undercover met over macht won. Undercover lijkt wel wat op Gals vorige viervoeter, wonderpaard Totilas. „Undercover heeft lang niet de aanleg van Totilas", weet Van Lieren echter. „En toch maakt Gal er bijna een Totilas van. Ie ziet Undercover elke wedstrijd beter worden. Voor mij is Edward de beste dressuurruiter die er op de wereld rondrijdt. Het is niet normaal wat hij van een paard kan maken. Sterker, misschien is hij wel de beste dressuurruiter ooit." „Vorig jaar behoorde ik ook tot de kanshebbers. Maar vanwege de storm werd de Stormvloedkering afgesloten en kon ik niet aan de fi nale meedoen", vertelde De Fei ter. „Omdat er nog een paar con currenten na mij moesten rijden was het vandaag erg spannend. Maar het is gelukt om eerste te blijven staan en daar ben ik erg blij mee." In de strijd om de dagprijzen van de klasse L2 wisselden Rowena Holslag en Maikel de Reuver stui vertje. In de eerste proef liep Hol slag met de mooi bergopwaarts gaande Cappon Supreme naar de overwinning (67,66 procent). De Reuver stuurde de merrie Delphi met 66,00 procent naar de tweede plaats. In de herkansing behaalde Holslag met de ontketende Jackson-zoon een score van 69,33 procent. Daarmee leek voor de Souburgse combinatie de buit binnen. Maar het laatste woord was aan de De Reuver. De ruiter uit Oud-Gastel was met de Trento B-dochter nipt (70,00 procent) de beste. Holslag: „Ik ben heel tevre den. Cappon Supreme liep lekker soepel door zijn lijf en gaf me een fijn gevoel. Ook in de tweede proef bleef hij eraan trekken." In het overallklassement eiste de Walcherse het zilver voor zich op. Het brons was een prooi voor José Dingemanse uit Koudekerke met Edison. Iris Schunselaar was zaterdag met de merrie Dalila Imani in de klas se Mi (waarin De Feiter dus derde werd) superieur. In de warmloop ronde liep de Middelburgse, geze ten op de in de uitgestrekte gan gen uitblinkende Don Re- noir-dochter, naar een afgeteken de overwinning. Ze scoorde 70,66 procent. De combinatie sloeg een gat van ruim drie procent met thuisrijder Martin de Kroo met de ruin Quajong. In de herkansing stuurde Schunselaar de zwarte merrie met de score van 71,00 pro cent andermaal naar de zege. De voorsprong op Martin de Kroo en de Quinar-zoon bedroeg ditmaal vier procent. „Ik ben super tevreden", was de eerste reactie van Schunselaar. „Dalila Imani liep geweldig. Ze toont zo enorm veel progressie. Vooral in de uitgestrekte gangen. Dat gebeurt met veel kracht van achteruit. Het is telkens even schrikken. Het lijkt wel of ze on der je vandaan schiet" uur rijden en daarna op pad moe ten om bijvoorbeeld deurklinken, tegels of wc-potten uit te zoeken. Dat kost tijd en energie." Ondertussen kan Minderhoud met zijn paarden richting absolute top blijven werken. Het niveau van Edward Gal, die zaterdag in Den Bosch met de prachtige zwar te ruin Glock's Undercover onaan tastbaar was, ligt nog ver weg. Maar is misschien wel haalbaar. Te meer omdat er nog meer getalen teerde paarden op stal staan, zoals Zanardi en Glock's Ziësto. „Under cover is natuurlijk een super- paard", erkent Minderhoud. „Maar niemand weet hoever een paard kan doorgroeien. Vooral van Ziësto verwacht ik veel. Hij moet zijn eerste Grand Prix nog rijden, maar lang zal dat niet duren. Hij is er klaar voor." DEN BOSCH - Dressuuramazone Din ja van Liere behoort tot de uit verkorenen van het Rabo Talen tenteam. Het is voor de 23-jarige amazone uit Kapelle het tweede jaar dat ze lid is van dit eliteklasje. De leden - elf ruiters uit verschil lende hippische disciplines - krij gen ook dit jaar van de Rabobank de ondersteuning om zich opti maal voor te bereiden op een in ternationale carrière. Van Liere pakte enkele weken ge leden met de jonge hengst Du val's Capri Sonne jr. de nationale indoortitel ZZ-Licht. „Mijn Twitter-volgers zijn voor het overgrote deel vrouwen. Als ik met iedere vrouw zou uitgaan die me benadert, dan zou ik mijn leven als topsporter per direct vaarwel moeten zeggen." Schaatser Koen Verweij in De Telegraaf over zijn leven na de Olympische Spelen. „Ik voelde me nagewezen en dat deed pijn. Het is lastig als iedereen een oordeel over je heeft. Wie me kent, weet dat ik geen teringlijder ben." Hockeyer Valentin Verga in de Volkskrant. Hij raakte tegenstander Seve van Ass hard in het gezicht met zijn hockeystick en werd voor zes wedstrijden geschorst. „Misschien ga ik nog wel weer in Nederland spe len, als ik wat ouder ben. Hoewel ik er meteen bij moet zeggen dat het er niet aantrekkelijker op wordt met die kunstgrasvelden." Oranje-international Klaas-Jan Huntelaar in Voetbal International. „Soms droom ik weg. Loop ik over twee jaar nog steeds met mijn hond door het park bij De Herd- gang? Of ben ik dan verkocht voor vele miljoe nen." PSV'er Memphis Depay in Voetbal Internatio nal. „Wielrennen is toch een beetje een degelijke, con ventionele sport. In het mannenpeloton is er bijna niet een shirt waarvan je zegt: dat is echt een gave trui, die zie je aankomen." Wielrenster Iris Slappendel in de Volkskrant. Ze ontwierp de nieuwe wielershirts voor klas sementsleidsters in het vrouwenpeloton. „Ais we vroeger op Schiphol rondliepen in onze oran je pakken hadden mensen geen idee wie we waren. Als we vertelden dat we aan BMX deden snapte nog niemand er iets van." BMX'er Laura Smulders in Trouw. Zij won in 2012 tijdens de Spelen van Londen uit het niets brons. MAANDAG 24 MAART 2014 sprongen vooruit lijkt ook tevreden, foto Leanjo de Koster/Digishots door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Sonja de Feiter schreef zaterdag met de merrie Avarelle de elfde editie om de Klute Dressuurtrofee op haar naam. Tweemaal de derde stek in de klasse M1 was voor de restau ranthoudster uit Burgh-Haamstede voldoende voor de eindoverwin ning in het Ruitersportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint joosland. 112

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35