5*1 Enerverende Clasico is een prooi voor Barcelona 10 I i 1 Lokeren wint voor de tweede keer de beker Het is weer ouderwets onrustig bij ir 26 SPORT EREDIVISIE Hij scoorde zelf niet, toch was de gemaskerde linksbuiten de motor achter de 3-1-zege op Roda JC. De toeschouwers in stadion Ber nabeu kregen een fantastische wedstrijd voorgeschoteld, waarin het tempo verschrikkelijk hoog lag en de goals elkaar vooral in de eerste 25 minuten in rap tempo opvolgden. Andres Iniesta opende de score al na zeven minuten, met een technisch bijzonder knap diagonaal schot in de verre krui sing. Real Madrid raakte niet in paniek, pakte het initiatief, maar ontsnapte bij een grote kans voor Lionel Messi aan een grotere ach terstand. Waar de Argentijn mis te, was Karim Benzema aan de an dere kant wel trefzeker. De Frans man kopte na twintig minuten de gelijkmaker binnen en schoot vier minuten later - na een misser van Javier Mascherano - ook de 2-1 tegen de touwen. Kort daarna liet Benzema de mogelijkheid lig gen om een razendsnelle hattrick te maken. De marge bleef één tref fer en die werd op slag van rust weggepoetst door Messi (2-2). De twee rivalen waren daardoor halverwege in evenwicht. De gro te vraag was wie als eerste de vol gende klap uit zou delen. Dat werd Real Madrid, met hulp van scheidsrechter Undiano Mallenco. Die gaf na 55 minuten een straf schop, nadat Cristiano Ronaldo net buiten het strafschopgebied was neergelegd door rechtsback Daniel Alves. Ronaldo benutte de penalty feilloos (3-2), waardoor Real weer de beste papieren had. Barcelona vond slechts sporadisch een gaatje in de Real-defensie, maar toen dat na ruim een uur spelen lukte was het wel meteen een cruciale opening. Neymar kruiste voorlangs bij Sergio Ra mos en ging neer. Rood voor Ra mos en een strafschop voor Barce lona, die door Messi werd benut (3-3). Tegen tien man moest Bar^a op zoek naar een vierde doelpunt, omdat het niets aan een gelijkspel had. Dan zou de achterstand op koploper Real vier punten blij ven, terwijl het er bij een over winning nog maar één punt werd. Dani Alves was dicht bij de 3-4, maar zijn schot belandde op de paal. De vierde Bar^a-treffer kwam er alsnog, opnieuw uit een strafschop. Iniesta werd neerge legd, Messi knalde de penalty in de kruising: 3-4. EINDHOVEN - Je kunt hem bijna al tijd in de voeten aanspelen of diep sturen. Direct is er dreiging als het gedrongen lichaam de bal beroert. Eenmaal in contact met het leer is Memphis Depay nauwe lijks meer te stoppen. „Als hij zo speelt zoals nu, is hij voor iedere tegenstander een nachtmerrie", vatte aanvoerder Stijn Schaars de prestatie van zijn ploeggenoot za terdag samen. Het rendement is nog veel te laag, toch was Depay opnieuw de mo tor achter een zege van PSV. Roda JC was de achtste prooi op rij, De pay was bij de 3-1-zege de uitblin ker. PSV is weer een stapje dich ter bij de in januari uit het zicht verdwenen voorronde van de Champions League. De zaterdag gemaskerde Depay lijkt een plek in de WK-selectie niet meer te kunnen ontgaan. Bij PSV zet de twintigjarige linksbui ten na de winterstop reuzenstap pen, iedere rechtsback in de eredi visie vreest hem. Voor PSV wordt het een helse klus om Depay in de zomer te behouden. Zeifis hij niet op zoek naar een transfer. Hij verlaat PSV alleen bij een goed bod van een topclub uit een grote competitie. Zeventien was Depay toen hij zijn debuut in het eerste maakte, in een bekerduel tegen topklasser WSB. Zo dol als hij in 2011 de rechtsback uit die ploeg draaide, zo dronken speelt hij tegenwoor dig bijna elke rechtsback in de ere divisie. Henk Dijkhuizen, vleugel verdediger van Roda JC, had zater dag met afstand de vervelendste avond in het Philips Stadion. Het gevaar kwam voortdurend vanaf zijn kant, Depay maakte van Dijk huizen een figurant. Had hij va ker oog gehad voor zijn medespe lers, dan had PSV zeker meer goals gemaakt. De hele week stond voor het door PSV zelf opgeleide talent in het te ken van het verwerken van de el leboogstoot van Renato Ibarra. Zelfs daardoor raakte hij fysiek niet uit balans. Een rood oog was een week later het enige resteren de bewijs van de schandelijke ac tie van Ibarra. In het Catharina Ziekenhuis liet Depay een spe ciaal gezichtsmasker ontwikkelen om zijn ogen te beschermen. „Ik had er geen last van en heb dit op eigen initiatief gedaan", sprak hij na het duel. Wrok was er niet. „De KNVB heeft erover geoor deeld, daarmee laat ik de zaak ach ter me." Het initiatief om het masker te ontwerpen, zegt veel over de ma nier waarop Depay zijn sport te genwoordig bedrijft. In drie jaar is de stap naar volwassenheid gezet. Een status waarbij een groter po- De enige treffer van het duel kwam op naam van Alexander Scholz. De verdediger kopte na rust raak uit een hoekschop, met wat hulp van zijn schouder. Het was tot die treffer vooral Zulte Waregem dat had aangevallen. Zo troffen Idrissa Sylla en M'Baye Leye in de eerste helft beiden de paal en zag Jens Naessens na rust een treffer afgevlagd wegens bui tenspel. Zulte Waregem kwam na de tegengoal niet meer door de muur van Lokeren heen. Het dondert en het bliksemt bij FC Hollywood. Zaterdag lekte via Twitter uit dat Vitesse's perschef Ester Bal na dit seizoen moet ver dwijnen bij de Arnhemse club. De directeuren Peter Gansier en Mo Allach zouden het vertrou wen in haar hebben opgezegd. Op de sociale media reageerden fans van Vitesse woedend op het nieuws. Op Facebook kreeg de pa gina Esterbalmoetblijven in no-ti- me honderden likes. Algemeen directeur Joost de Wit wilde gisteren niets zeggen over de affaire rond de populaire woordvoerster. Hij liet weten dat hij het niet netjes vindt in de me dia te reageren op zaken die mede werkers van zijn club betreffen. Daarom ging hij ook niet in op de problemen die zijn ontstaan rond het nieuwe contract voor Theo Janssen. Hij stopte begin maart met voetballen vanwege een knie blessure. Vitesse meldde toen dat het Janssen voor vijfjaar had vast gelegd als scout en jeugdtrainer, maar die verbintenis is nog steeds niet getekend. Daarnaast dreigt het seizoen van Vitesse, ondanks het prachtige spel en de wekenlange koppositie voor de winterstop, volledig te mislukken. Door het debacle te gen FC Groningen, zaterdagavond in de Euroborg, zakte de ploeg van trainer Peter Bosz in verlies- punten naar de vijfde plaats. Na de titelkansen lijkt nu ook het zicht op plek t\vee - en daarmee deelname aan de voorronde van de Champions League - te verdampen. Vitesse koerst af op de play-offs. Bosz was 'pislink' na de nederlaag, stelde hij. „Het leek wel of we met één verdediger speelden, maar ik had er toch echt vier opgesteld. De ze jongens verdienden niet het shirt van Vitesse te dragen." FC Groningen werd telkens gevaar lijk in de grote ruimte achter de Arnhemse defensie. „Lange ballen zie je aankomen. Die zijn het mak kelijkst te verdedigen. Een jochie van zeventien, achttien jaar mag toch niet elke keer vrij voor de keeper komen te staan. Sodemieter op, man", doelde Bosz op Richairo Zivkovic, die vroeg de 1-0 maakte. tp: C13 De Argentijnen Lionel Messi en Angel Di Maria duelleren tijdens de Clasico. Messi scoorde drie keer in Bernabeu, waar Di Maria in de eerste helft één van de uitblinkers was. foto Jose Luis Cuesta/VI Images MADRID - Barcelona heeft de hoop op het veroveren van de Spaanse landstitel gisteravond levend ge houden. In Madrid won de Cata laanse ploeg met 3-4 van Real Ma drid, in een duel dat vanaf de eer ste minuut boeide. Het verschil tus sen de rivalen bedraagt nu nog maar één punt, in het voordeel van Real. Atletico Madrid is de derde kanshebber voor de titel. Rendement door Rik Elfrink Memphis Depay speelde dit seizoen 28 van de 29 competitiewedstrijden van PSV in de eredivisie. De linksbui ten maakte daarin tien doelpunten voor de Eindhovense club. BRUSSEL - Lokeren heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de Beker van België gewonnen. In het Koning Boudewijnstadion in Brus sel was de ploeg uit Oost-Vlaande- ren effectiever dan provinciege- noot Zulte Waregem: 1 -0. Lokeren won het bekertoernooi ook al in 2012. door Gerard Borgman I Alexander Scholz (links) viert de 1-0 met Giorgos Galitsios. GRONINGEN - Een wanprestatie bij FC Groningen (3-1), het seizoen dreigt te mislukken, trainer Peter Bosz haalt hard uit naar zijn spe lers, de supporters zijn woedend over het aanstaande vertrek van perschef Ester Bal, problemen met het nieuwe contract voor club icoon Theo Janssen. Het is weer ouderwets onrustig bij Vitesse. Na de nederlaag in en tegen Groningen (3-1) staat Vites se in verliespunten ineens op de vijfde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26