O EENS 69% ONEENS 31% Ontdek zonzeker Rhodos De atoomtop moet vandaag nog beginnen, maar de conclusies liggen al klaar. Dus is er ook tijd voor andere zaken. Zeeuwse vissers vechten om te overleven svloot ro voor Delta onderzoekt alsnog volledige ombouw kolencentrale Borssele Ook Wilders weet niet waar dit eindigt Zon, wolken en een bui 9C MAANDAG 24 maart 2014 Wüst en Verweij beiden wereldkampioen allround DEN HAAG - De Nuclear Security Summit (NSS) staat op het punt van beginnen. De Randstad zit zo ongeveer op slot en tienduizen den medewerkers van veiligheids diensten staan paraat. De conclusies van de conferentie zijn al zo goed als af. Het is goed gebruik in de wereld van interna tionale bijeenkomsten als deze: ambtenaren bereiden de boel zo goed voor dat hun leiders alleen nog maar piepkleine puntjes op amper zichtbare i's hoeven te zet ten. Dat is ditmaal niet anders. Vrijdag is er nog overleg geweest, het gaat nu alleen nog maar over details. De Nederlandse hoofdon derhandelaar hield zich gisteren daarom vooral nog bezig met za ken als sprekersvolgorde en tafel schikking. Hoewel over de tekst van het slotcommuniqué nog wei nig wordt gezegd is de kans groot dat deze editie meer landen zich zullen committeren aan interna tionale richtlijnen voor de beveili ging van hun nucleair materiaal. Door die soepele voorbereiding is er de komende dagen ruimte voor 'randzaken' zoals het conflict tus sen Oekraïne en Rusland. De G7 spreekt daar vanavond over op het Catshuis. Nederland is daarbij niet aanwezig. De vraag is of er be langrijke besluiten genomen wor den. Direct daarna worden ze ver wacht op het diner van koning Willem-Alexander op paleis Huis ten Bosch in Den Haag. De NSS is de grootste top ooit in Nederland gehouden, maar leidt mogelijk ook tot een ongekend verkeersinfarct in de Randstad. VLISSINGEN - Cas Caljouw staat op zijn kotter ARM 25 Deo Volente in de haven van Vlissingen. Hij is woord voerder van de Zeeuwse vissers, die deze week hun schepen aan de kant houden. Zij steunen daarmee hun collega's in Urk, die vorige week al aan de wal bleven. De vissers willen betere prijzen voor hun tong en schol. In Urk dook de prijs van de schol de laatste weken dik onder de kostprijs. Voor de Zeeuwse vissers, die in de Noordzee vooral op tong vissen, is de prijsont wikkeling nog iets minder dramatisch. Maar ook zij maken zich zorgen over het voortbestaan van hun bedrijven. Afgelopen zaterdag werd in Urk oud- burgemeester Johan de Groot als bemiddelaar aangesteld. Hij gaat proberen de vissers en de handelaren bij elkaar te brengen. t Kras.nl/rhodos of bel 0900-9697iscPm MIDDELBURG - Delta onderzoekt alsnog of ze de kolencentrale in Borssele kan ombouwen naar een een biomassacentrale. Ze doet dat in het kader van de biobased eco nomy. Dat zegt directeur Arnoud Kamerbeek in een interview in deze krant. De kolencentrale (150 werknemers) is onrendabel en staat op de nominatie om per 1 ja nuari 2016 te worden gesloten. Al langer kijkt Delta naar de mo gelijkheid om de centrale om te bouwen naar een volledig op bio massa gestookte stroomfabriek. In het Energieakkoord is bepaald dat vijf oude kolencentrales moeten sluiten, waaronder die in Borsse le. Ook is de weg afgesloten om de ombouw naar een biomassa centrale te subsidiëren. DESTELLING UW MENING 395 reacties 71 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 70 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 kwestie van puntjes op i Top is door Niels Klaassen en Cyril Rosman pagina 4 en 5: Protest tegen bommen, China of Iran pagina 13: Zeeuwse vissers maken vuist pagina 15: Commentaar Visser Cas Caljouw foto Mechteld Janse Tzatziki, Ouzo, zon, zee, strand en cultuur, Rhodos is dé perfecte vakantiebestemming voor deze zomer. Verblijf in Marietta Appartementen in het dorpje Pastida Kleinschalig complex met zwembad, restaurant en gratis wifi Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exci. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Jeffrey Kutterink pagina 14 en 15: Taaie klus Atoomtop zet Nederland op de kaart Reageer op pzc.nl Er moeten meer vrouwen in de Zeeuwse gemeenteraden komen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1