Openbaar informeren taboe op Walcheren Hof van Sint Jan blij met eerste watertappunt 12,1 KEUKEN OUTLET WINKEL Duo aangehouden na diefstal terrasstoelen van cafetaria 16 WALCHEREN SLOEPROEIEN De Veerse Slag, opvolger van de Stortemelkrace, opende zaterdag het seizoen voor sloeproeien. Vrouw (75) uit Middelburg raakt gewond bij aanrijding 31 ai EP De gemeente Kapelle vergadert in het openbaar. De nieuwe raadsle den die woensdag zijn gekozen door de keizers van Kapelle, gaan vanavond, maandag, bij elkaar zit ten in wat een 'openbare werkver gadering' heet. Doel is om tot een college te ko men. „Net als in Goes, willen we ons in het openbaar oriënteren om in elk geval alle schijn van ach- terkamertjesgekonkel te voorko men", zegt Jon Herselman, lijst trekker van de WD en winnaar van de verkiezingen. „Het is voor al de bedoeling om de procedure zo open mogelijk te maken en een pad te kiezen waarlangs dat moet." De situatie in de drie Walcherse gemeenten is anders. Zo vinden Het tappunt is geplaatst om het project Join the Pipe te steunen. Dat 'sociale netwerk van kraanwa terdrinkers' verkoopt en plaatst tappunten. Daarmee zamelt het geld in voor schoon water en sani taire projecten in ontwikkelings landen. „De belangrijkste reden om dit te doen is dat er ook in Kenia, aan de grens met Oeganda, ook een watertappunt wordt gemaakt", zegt voorzitter van de buurtgroep Mar Aalders. „Dat wordt dus een zustertappunt waarmee we kun nen corresponderen." Buurtgroep Sint Jansgebied liep al dik twee jaar rond met de plan nen om een waterkraan aan te leg gen in het hofje. Grote obstakel waren de kosten: die lagen rond de 5500 euro. 3000 voor de kraan, 2500 voor de aanlegkosten en offi ciële aanvraag. Overigens zit de aanleg voor het tappunt in Kenia bij dat bedrag inbegrepen. Dat de kosten nu geen obstakel meer vormden, komt volgens Aal ders voort uit het feit dat drie par tijen bijdroegen aan de kosten. Via het Oranjefonds en de Ko ninklijke Nederlandsche Heide maatschappij (dat Kern met Pit or ganiseert) werden geldprijzen ge wonnen en de gemeente Middel burg nam de aanlegkosten voor haar rekening. Aalders: „Het tap punt moest worden aangesloten op de waterleiding. De leiding komt een meter onder de grond zodat-ie niet bevriest. En water bedrijf Evides heeft er een meter tussen gezet zodat we kunnen zien hoeveel water er verbruikt wordt." Door de aanleg van het tappunt hebben kinderen die op het hofje spelen nu een permanente water voorziening en kan ook het groen in het hofle van water worden voorzien. vanavond de laatste oriënterende gesprekken in Vlissingen plaats, waarbij de Lokale Partij Vlissin gen en de Partij Souburg Ritthem het voortouw nemen. In de gemeente Veere heeft infor mateur Jaap Melse (SGP/CU) don derdag een oriënterend gesprek gevoerd-met alle partijen die in de raad vertegenwoordigd zijn. Deze week wordt begonnen met de inhoudelijke gesprekken. Middelburg loopt iets voor op de andere twee Walcherse gemeen ten en heeft de eerste fase vrijdag avond al doorgevoerd. Informa teurs Piet Kraan en Wim Steketee (Lokale Partij Middelburg) spra ken al met alle partijen. Ze hervat ten vanavond het informatiepro ces met in de dagen erna een vol gende gespreksronde met een klei ner aantal partijen waarvan over eenkomsten groter zijn. VEERE - Zware zeemansmuziek klinkt over de Kaai, een schelle stem schalt over het onrustige wa ter van het Veerse Meer en geeft commentaar. De rondvaartboot van rederij Dijkhuizen, normaal vol geladen met toeristen en dag jesmensen, herbergt nu een heu se jury. Hij is tevens start- en fï- nishboot van de Veerse Slag, de sloeproeiwedstrijd die voortgeko men is uit de Stortemelkrace. De Veerse Slag geldt als aftrap van het sloeproeiseizoen en kan gezien worden als warming-up, vertelt Ron Nijs van het organise rende de Zeeuwse Deernen. „Het is een test voor de teams om te zien of alles klaar is voor het sei zoen." De ironie! Nota bene een sloep vol mariniers manoeuvreert bij de start al verkeerd en moet een bocht langzaam en vooral ruim pakken om niet al direct een aan varing te hebben. De andere twee boten die tegelijk startten zijn al tientallen meters verder. De opva rende schreeuwen luid om zich zelf op te zwepen tijdens het MIDDELBURG - Een 75-jarige Mid delburgse is zaterdagavond ge wond geraakt bij een ongeluk in haar woonplaats. De vrouw reed even na 17.00 uur met haar personenauto vanaf een parkeerplaats de Nassaulaan op. Op dat moment naderde een auto mobilist, die haar niet meer kon ontwijken. Hij boorde zich met zijn voertuig in de linkerzijde van haar wagen. De vrouw kwam met haar auto te gen een paaltje tot stilstand. De bestuurster werd voor controle overgebracht naar een medische ziekenhuis. Over de aard van verwondingen van de vrouw was niets naders be kend. De bestuurder van de ande re auto bleef ongedeerd. roeien. Verwaaid door de wind zijn hun kreten onverstaanbaar vanaf de kant. Met tussenpozen van een paar mi nuten vertrekken de sloepen per twee of drie ter hoogte van de Campveerse Toren. Het gaat er na melijk niet om wie er als eerste te rug is, maar wie het parcours van 12,1 kilometer het snelste aflegt, afgezet tegen de zwaarte van de boot. Lichte, polyester boten heb ben daarom een grotere handicap dan die van ijzer en hout. Die heb ben meer weerstand en zullen langzamer over het water glijden. Drie eilanden worden tijdens de VLISSINGEN - Een 21-jarige man uit Vlissingen en een 19-jarige vrouw uit Oost-Souburg zijn zaterdag aangehouden op verdenking van diefstal van terrasstoelen die op het Bellamypark stonden opge steld. Agenten zagen op de Walstraat een groep personen waarvan er Executieverkoop Belastingdienst twee een terrasstoel bij zich had den. Dat gebeurde nadat een cafe tariahouder de politie had gewaar schuwd dat er stoelen van zijn zaak aan het Bellamypark waren meegenomen. Het duo werd aangehouden voor diefstal. Na verhoor mochten de man en de vrouw naar huis. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Grauenpolder T (0113) 3x2547 M 06 53314x89 Openingstijden zie uww.feeufeenoutletiuinlteLnl race gerond: de Schutteplaat, de Mosselplaat en de Haringvreter. Zodra de boten daarom uit het zicht zijn, verplaatst ook het me rendeel van het publiek zich. Het weer zit dan ook niet mee: deze middag is afwisselend herfst achtig, winters en lenteachtig. Be wolking gaat over in regen en zelfs hagel, gevolgd door zon en een blauwe lucht. Een regenboog geeft de dag weer wat extra kleur. Vorig jaar waren de weersomstan digheden zo bar dat burgemeester Van der Zwaag het niet verant woord vond om de wedstrijd door te laten gaan. Het sneeuwde toen zelfs. Maar met dit beetje nat tigheid is daar geen sprake van. Vanonder het poortje bij de Campveerse Toren houden de fa natiekste toeschouwers de race in de gaten. Een supporter in korte broek, die de regen negeert en op de kade blijft staan, loeit naar zijn teamgenoten dat ze moeten roeien. Zij - verbeten gezichten - zijn op weg naar de Haring vreter, 's zomers een fraai eiland maar vandaag een ellendig stuk aarde van veel te grote omtrek waar de roeiers, geteisterd door hagel, om heen moeten. Maar zodra ze het door Mieke van der Jagt en Michiel Bouwman MIDDELBURG - Orïenteren met be trekking tot het formatieproces ge beurt in de drie Walcherse gemeen tes niet openbaar. Dit in tegenstel ling tot bijvoorbeeld de gemeenten Goes en Kapelle, waar dat wél het geval is. I Burgemeester Bergmann opent het watertappunt, foto Ruben Oreel door Michiel Bouwman MIDDELBURG - Trots als een pauw is de buurtgroep Sint Jansgebied nu ze een primeur heeft: het eerste watertappunt in Middelburg. Raad Kapelle oriënteert zich in het openbaar 'om alle schijn van achterkamertjes- gekonkel te voorkomen' Roeien, loeit een supporter vanaf de kade door Michiel Bouwman De Veerse Slag is een race over 12,1 kilometer. Daarin moeten drie eilan den gerond worden: de Schutteplaat, de Mosselplaat en de Haringvreter. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Nota bene een sloep vol ma riniers manoeuvreert bij de start al verkeerd en veroor zaakt bijna een aanvaring

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16