Voetbalsters Goes doen aangifte na TWee Nederlandse l duel met Virtus 7 S I i Man van honderd miljoen komt tot I I Lente aan de Moezel! 40 SPORT MILAAN-SANREMO Tom-)clte Slagter en Sebastian Langeveld worden door Garmin naar voren geschoven in de Primavera. Het ging aan het slot van de wed strijd in de vierde klasse mis. Vir tus leidde met ruime cijfers (9-2), toen er voor het doel van Goes-keepster Yazzmin Geijs een woordenwisseling ontstond. „Ik ben uitgescholden voor kut-al- lochtoon", zegt de achttienjarige Geijs, die half Surinaams en half H Ik ben uitgescholden voor kut-allochtoon Nederlands is. Ze wees de scheids rechter er meteen op, maar die had niks gehoord. Toen de arbiter navraag deed bij de speelster van Virtus, werd alles ontkend. Na afloop wilde Geijs graag de naam van de betrokken speelster weten, maar die kreeg ze niet. Ver volgens ontstond er een opstoot je, waarbij een man ploeggenote Kim Njoku plots tegen de grond werkte. „En zelfben ik bij de keel gegrepen", zegt Geijs. Het was voor beide speelsters aan leiding om aangifte te doen bij de politie in Goes, die nader onder zoek gaat doen. Verder is het voor val ook bij de KNVB gemeld. Het bestuur van Virtus was gister avond niet op de hoogte van de aangifte. Zowel jeugd voorzitter Arno van Hal als bestuurslid alge mene zaken Jan-Luc Matthee was vorige week zaterdag niet bij het duel aanwezig en kon dus niet in houdelijk reageren. Het is de tweede keer in korte tijd dat er binnen het Zeeuwse ama teurvoetbal aangifte wordt ge daan bij de politie. Onlangs dien de Kapelle-speler Jordi Matondo een aanklacht in, omdat hij vol gens eigen zeggen racistisch was bejegend in de wedstrijd tegen Kogelvangers. pharosreizen /«u |g-g 99 99 5-d 8-d 228 248 278 248 228 MILAAN - Koud aangekomen in Milaan pakt Tom-Jelte Slagter zijn rode Cervelo-fiets. „Eerst een uur tje losrijden", laat de 24-jarige Groninger de druk in de weer zijnde mecaniciens van Garmin Sharp weten. De samen met hem naar Italië gevlogen Sebastian Lan geveld blijft in het hotel achter. „Ik ben vanochtend thuis al even weggeweest", verklaart hij. De manier waarop de twee Neder landers naar Milaan-Sanremo toe werken, mag verschillend zijn, maar hun doel is hetzelfde: een topklassering behalen in de tot de verbeelding sprekende openings- klassieker. Dat Garmin morgen Slagter naar voren schuift voor een gooi naar de zege, is geen verrassing gezien de manier waar op hij vorige week twee ritten pakte in Parijs-Nice. „Maar wel licht is Sebastian voor ons een nog grotere kanshebber. Hij was echt sterk in Parijs-Nice", liet ploegleider Charles Wegelius afge lopen week in de Tirreno-Adriati- co weten. „Het is goed dat de ploeg dat in de gaten heeft", zegt de 29-jarige Langeveld lachend, nadat Slagter is vertrokken voor zijn ritje door het buitengebied van Milaan. „An ders had ik het ze zelf wel verteld. Al is dat laatste meer een geintje. Ik ben dit jaar nieuw in de ploeg, maar ik heb niet het gevoel dat ik ze moet laten zien wat ik kan. Ik weet uit de gesprekken die ik met (teambaas) Jonathan Vaughters voerde voor ik bij deze ploeg te kende dat hij heel duidelijke idee ën heeft van de rol die ik binnen de ploeg kan vervullen." Vaughters vertelde al eens dat hij in Slagter een type Joaquim Rodri guez ziet. En dat was nog voor de Nederlander a la Purito twee etap pes won in Parijs-Nice. „Je ziet Vaughters heel weinig rondom de koers, maar ook van een afstandje heeft hij heel goed door wat een een renner kan", stelt Langeveld. HOOGERLAND ONTBREEKT IN MILAAN-SANREMO „Een mooi voorbeeld is ook Phil Gaimon. Niemand wist waarom hij die jongen contracteerde. Tot hij een rit won in de Ronde van San Luis. Daar kan Jonathan dus volgens mij enorm van genieten." De kwaliteiten van Langeveld ko men vooral tot hun recht in klas siekers als de Ronde van Vlaande ren. „Maar Milaan-Sanremo ligt me ook heel goed. Tot dusverre heb ik deze wedstrijd vooral in een dienende rol gereden voor met name Oscar Freire en Mat thew Goss, maar ik ging steeds met de eersten de Poggio over. Ook vorig jaar in die kou. Ik weet dus dat ik iets kan met deze koers, maar deze wedstrijd win nen is erg lastig." Het lijstje topfavorieten is im mers groot. Peter Sagan en Fabian Cancellara gelden als de grootste troeven. Jongens als Langeveld en Slagter moeten vooral op de Pog gio hun slag zien te slaan. „Ik heb de Cipressa en Poggio maandag verkend. Vooral die laatste beklim ming ligt me, maar ik durf niet te zeggen wat precies mijn kansen zijn", zegt Slagter als hij na een uur keurig is teruggekeerd bij zijn hotel. Aanhaken en de boel afma ken in de sprint wellicht? „Ik ben voor een vlakke aankomst geen echte sprinter. Ik ben meer een af maker in een wedstrijd met een lastige aankomst." De afstand aankunnen is een be langrijk aspect in de bijna 300 ki lometer lange wedstrijd. Slagter: „Vorig jaar won ik al direct de Tour Down Under. Daarna had ik ook meer van het seizoen ver wacht. Ik kwam er achter dat ik het anders is om koersen van bo ven de 200 kilometer te rijden dan die korte etappes in bijvoor beeld Australië. Dit jaar hoopt ik die stap wel gemaakte hebben." Langeveld geeft aan dat alleen de De 24-jarige Welshman kon met drie assists, waarvan twee op Ro naldo, terugkijken op een geslaag de avond. Als een verrassing kwam zijn glansrol niet. Na een moeizaam begin in Spanje laat hij steeds vaker merken dat Madrid hem niet zomaar voor een record bedrag van honderd miljoen euro overnam van Tottenham Hotspur. Zonder te bezwijken onder de druk vond Bale zichzelf opnieuw uit. Deze lenigheid van lijf en geest verdient bewondering. Alle ingre diënten voor een even kostbare als pijnlijke mislukking waren aanwe zig. Zijn opgebouwde status in de Premier League zei trainer Carlo Ancelotti niets. Bale mocht op ba sis van zijn linkerbeen zijn ge haald, in Madrid moest hij zich van de Italiaan richten op een plek op de rechterflank. Dat hij met een blessure arriveerde, deed zijn kansen op succes eveneens danig slinken. De beweegredenen van Ancelotti lieten zich raden. Ronaldo speelde op de favoriete positie van Bale. Daarbij stond hij op het verlang lijstje van zijn voorganger José Mourinho. Hij kreeg de peperdure maar op het oog niet noodzakelij ke aankoop in zijn maag gesplitst. De historie sprak evenmin in zijn voordeel. Britse voetballers ston den erom bekend hun glans te ver- liezen in het buitenland. Bale paste niet in deze mal. An ders dan zijn talent doet vermoe den, moest hij menig obstakel ont wijken om professional te worden. Vanaf zijn prilste jeugd bepaalden teleurstellingen zijn leven. Als kind verbood de gymleraar hem tijdens partijtjes zijn linkervoet te door Jan Dagevos GOES - Twee voetbalsters van Goes hebben bij de politie aangifte ge daan van mishandeling, belediging en discriminatie. Beiden beweren dat ze vorige week zaterdag tij dens en na de uitwedstrijd tegen Virtus in Zevenbergen zijn uitge scholden, bedreigd en geslagen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Yazzmin Geijs an tub - 000,000. euro p p 5~- of B~daag£c More Inc-lv^D/c- De Moezel is een heerlijk gebied om er een paar dagen tussenuit te gaan! U vindt hier heuvels vol wijngaarden, de romantisch kronkelende rivier en vrolijke wijndorpjes met kasteeltjes en vakwerkhuisjes! Proeft u de lekkerste wijnen op een gezel lig terrasje? Of wandelt u vanuit uw hotel naar de prachtige Burg Eltz? U profiteert van een zeer scherp geprijsd arrangement, met volop mogelijkheden voor leuke uitstapjes en ontspanning! U verblijft in Hotel Ringelsteiner Mühle in Moselkern. Het hotel ligt op ca. 2 km van de Moezel, ideaal voor wandelingen door bossen en wijngaarden en voor uitstapjes naar wijnstadjes als Cochem. Het hotel heeft een prima keuken. Informatie ft Reserveringen www.pharosrcizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 33261 of ga naar een van de reisbureaus van VakantleXperts. zoek boekcode 33261 Inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3, 4 of 7x driegangenmenu of buffet 2, 3 of 6x saladebuffet met soep (12-14 uur) 1x koffie/thee met lekkernij informatiepakket over de regio Prijzen 22/03-31/03 01/04-15/05 16/05-30/09 01/10-31/10 01/11-30/11 4-d 109 119 109 129 139 159 139 129 kanshebbers door Ad Pertijs Johnny Hoogerland, woonachtig in Langeweegje, doet zondag niet mee aan Milaan-Sanremo, de eer ste voorjaarsklassieker van 2014 die meetelt voor het klassement van de WorldTour. De Zeeuwse wielrenner, die deel uitmaakt van de Italiaanse forma tie Androni Giocattoli, is volgens teammanager Gianni Savio niet fit genoeg om de wedstrijd te rijden. Hoogerland blijft in training en be reidt zich voor op andere voor jaarsklassiekers, waaronder Dwars door Vlaanderen, de E3 Prijs Harel- beke, Gent-Wevelgem, de Brabant se Pijl en de Amstel Gold Race. Hij staat ook op de voorlopige lijst om de Driedaagse van De Panne te rijden. door Geert LangendorfF Prijzen in p.p, Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50). MADRID - Regisseurs bij duels in Bernabéu kennen hun taak. Zodra Cristiano Ronaldo in de buurt van het doel komt, verschijnt de Portu gees midden in beeld. Zijn ploegge noten bij Real Madrid dienen meer als omlijsting van het plaatje. In de wedstrijd van dinsdag tegen Schal- ke 04 (3-1) In de achtste finale van de Champions League was dit niet anders. Zodoende bleef het aan deel van Gareth Bale enigszins on derbelicht. Gareth Bale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 98