■P N-Beveland honderd km ruiterpaden rijker €599 €499 38 SERVICE Peter Langhout Reizen Vlissinger (16) probeert op pitbike te ontkomen aan een motoragent Tweedehands Spiritualiteit in carnavalsbeurs Chaldea Beurs Tliinbeurs in Wielrennen in Zeelandhallen Oud-Vossemeer Franse sferen in Kloveniersdoelen '€1199! Of het nu om Frankrijk gaat, om spiritualiteit, carnaval of tuinieren, het past allemaal onder het kopje cultuur. middelburg - Een motoragent heeft donderdagavond na een kor te achtervolging de bestuurder van een crossmotor aangehouden. Het voertuig, een zogenaamde pit bike, is in beslag genomen. Een surveillerende agent zag rond 20.00 uur een kleine motor met hoge snelheid door de Graven straat rijden. De bestuurder van het voertuig droeg geen helm. Bo vendien had de motor geen kente kenplaat. De agent zag volgens de politie dat het een zogenaamde pitbike betrof. „Een type crossmo tor dat niet op de openbare weg mag rijden." Toen de agent de be stuurder van die pitbike wilde la ten stoppen ging hij er vandoor. Na een korte achtervolging stopte de jongen, een Vlissinger (16), als nog. Hij is aangehouden. Wat doe je na carnaval als wagenbouwer met die le vensgrote poppen, prachti ge kostuums en draaiende attributen die je wagen sierden? Nog een keer gebruiken is méér van hetzelfde; verkopen en er zo nog wat voor opstrijken is natuur lijk ook een optie. Dat laatste kan vandaag op de carnavalsbeurs aan de Meridiaan op bedrijventerrein Hogeweg in Hulst, waar wagen bouwersclubs een gezamenlijke loods hebben. Iedereen is daar welkom tussen 10 en 16 uur. Sportcentrum Wester- schouwen in Burgh-Haam- stede is zaterdag (10.00-17.00 uur) en zon dag (10.00-16,00 uur) het decor van de Beurs Chaldea, is bedoeld om het publiek kennis te laten ma ken met spiritualiteit. Men kan er kennismaken met bij voorbeeld mandala, tarot, helder ziende waarnemingen, astrologie en pendelen. De beurs wordt dit weekeinde ge houden om het vandaag de lande lijke dag van de astrologie is. van een dik boekwerk van het Routebureau van VW Zeeland uitgepuzzeld op welke kruisingen de markeringspalen en bordjes met routenummers moeten ko men. In september is de formele opening gepland, met een toer tocht voor ruiters en menners. Kosten: zestigduizend euro subsi die van het Europees fonds voor plattelandsstimulering, de ge meente en Rabobank. Tel daar bij op de zelfredzaamheid van rui ters, geholpen door Staatsbosbe heer, Zeeuws Landschap en vogel kenners. Die trokken er met de ruiters er op uit om te toetsen of langstrekkende paarden versto rend werkten in natuurgebieden. Veel van het werk is vooral het snoeien en maaien van vegetatie rond de paden, om veiligheidsre denen en om teken uit de buurt te houden. Delen van de route worden onderhouden door omwo nende grondeigenaren die een stuk dijk of berm meenemen in hun eigen onderhoudswerk. Langs de route worden rustplaat sen aangelegd, met picknicktafels, water, mestopslag en een plek waar ruiters hun paarden veilig vast kunnen zetten en hun paar dentrailers kunnen parkeren. De hoop is dat het netwerk ruitertoe- risme in de hand werkt. De route is, net als de net geopende Wal- cherse variant, tezijnertijd te vin den bij VW Zeeland. De Alliance Fran^aise Walcheren zorgt dit weekeinde voor een stukje Frankrijk in de Kloveniersdoelen in Middelburg. Vandaag, zaterdag 16.00 uur, houdt oud-Middelburger Stefan de Vries een gratis toegankelijke lezing, in het Nederlands, over zijn werk als tv-correspondent voor RTL en de VRT. De Vries gaat in op zijn leven en werk in Parijs, op de Franse raadsverkiezingen en op het leven dat zich onder de Parijse grond afspeelt, waar begraven wordt, maar ook ge feest. Zondag zijn er twee Franse films: Polisse en Trois Mondes, met Nederlandse ondertiteling; reserveren op www.cinemamiddelburg.nl. De Zeelandhallen in Goes staan dit weekeinde in het teken van de derde 'Zeeuw se Lente Tuin en Woon Beurs'. Meer dan zeventig bedrijven pre senteren de nieuwste trends op het gebied van huis en tuin. De or ganisatie van de beurs richt zich op een breed publiek: van enthou siaste tuiniers tot culinaire levens genieters. De beurs is vandaag en morgen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is alle dagen gratis. r\ De wielerronde van /A L Oud-Vossemeer is zater- dag aan de 66e editie toe. De renners in de sportklas- se bijten om 10.30 uur het spits af, Daarna starten om 13.15 uur de vrouwen, waarna de amateurs om 15.00 uur het programma af sluiten. Bij de vrouwen prijken de namen van tal van toppers op de lijst, zo als Vera Koedooder, Iris Slappen- del, Thalita de long, Lucinda Brand, Anna van der Breggen en Amy Pieters. De werkgroep had zich aange meld bij die actie, maar de 25 vrij willigers die met spade en grond boor aantreden, komen vrijwel al lemaal uit eigen kring van paar denliefhebbers, weet Monique de Heer van O&C Stables in Kamper land. Als één van de grotere stal len op Noord-Beveland is het een centrum geworden voor de circa 40 mensen die al maanden in de weer zijn met de aanleg van het ruiterpadennetwerk op Noord-Be veland: een samenstelsel van gras paden in bermen, over dijken en door natuurgebieden waar ruiters veilig naast recreanten en verkeer kunnen rijden. Het netwerk kent routes over het hele eiland, maar de nadruk ligt op de natuurgebie den in het westen. „Op een lange rit leggen geoefende ruiters en paarden tussen de dertig en zestig kilometer af. Straks is er keuze ge noeg om een andere route te rij den dan gebruikelijk", zegt Moni que de Heer. De route is nog niet af. Vandaag wordt aan de hand Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties ind. vele extra's Uj| Betaalbaar genieten! Vraag nu gratis de brochure aan! 7 peterlanghout.nl of 0172-468800 Bianca van Duijn (links) op Calixtus Z ('Riley') en Miranda van Hee op Idyl le ('Dilles') verkennen het pad Stekeldijk bij Plankendorp. foto Johan van der Heijden 10-daagse busreis All inclusive Andorra Indusief compleet v.a. Massana Avondentertainment in het hotel 7.x ontbijt lunch en diner in het hotel, gram drankjes in hotel tussen 17.00 en 2100 uur Éxtursiepakket t.w.v. 50,- o.a, naar ötdino, Val! de Nuria ind tandradtreintje, Civis» Meritxel Reiscode: vertrek van mei t/m sept BE40863 Eerste lenteweekend door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Vandaag moeten de palen gezet worden en de bordjes geschroefd die markeren dat Noord-Beveland honderd kilome ter ruiterpad rijk wordt. De leden van de werkgroep Ruiterpaden ho pen op versterking in het kader van de vrijwilligersactie NLDoet. 10-daagse busreis Karinthië ind. Venetië indusief Verblijf in Hotel Rossmarw op basis van halfpertsion compleet v.a. heen- en terugreis Excursiepakket l.w.v 60,- o.a. naar Lienz, Heiligenblut, Tobiach- Dobbiaco, Venetië ind. boottocht, Boottocht op de WeiBensee Cortina d'Ampezzo, het meer van Bied Reiscode: Vertrek van mei t/m okt. BE39276 12-daagse busreis Scandinavië en de Noordkaap Inclusief compleet v.a. 3 overnachtingen aan boord Verblijf in middenklasse hotels op basis van halfpension Excursiepakket t.w.v. 75,- o.a. naar Stockholm oi.v een gids, Helsinki o.l,v. een gids, Rovamemi, de Noordkaap, jönköping, Karasjok, lulea en Gammelstad, Grènna aan het Véttemmeer Reiscode: Vertrek van mei t/m juli. BE39988

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 96