J Vlissingse wil strengere straf na kindermisbruik Arnemuidenaren Kouden katten binnen SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Etenj relaxenj loungen in één stijl: da's NINIX... bin non uit komen mensen op deze zaterdag op het gemakje hun boodschap pen doen. „De voetbalwedstrij den bepalen meestal de drukte op zaterdag", legt bedrijfsleider Hans Verduyn uit. „Vorige week speel de het eerste en tweede 's mid dags, toen was het hier 's och- tends heel druk. Iedereen wil 's middags-langs de lijn staan." Volgens Verduyn zijn ook het voetbalveld, de tennisbaan, kerk en school ontmoetingsplekken, maar hier komt toch wel een bre de doorsnede van de bevolking. Op 5 april gaat de opgeknapte Put- meet weer open. En over niet al te lange tijd wordt de supermarkt verplaatst naar de rand van het dorp. Volgens Verduyn moet het dorps huis dé ontmoetingsplek van Scharendijke worden, mede door de inloopkoffieochtenden. Me vrouw Van den Berge ziet zich er niet naar toegaan. „Ik heb er vroe ger wel badminton gespeeld, maar voor het dorpshuis ben ik te oud, ik ben 87. Ik vind het jam mer dat de supermarkt weggaat." Van de Vaate is wel benieuwd naar de inloopochtenden van het vernieuwde dorpshuis. „Ik ga ze ker een keertje koffiedrinken en natuurlijk nu ook weer gym men." DORPSSTRAAT De Vlissingse is betrokken bij de Mars tegen Kindermisbruik die zaterdag 5 april om 14.00 uur start bij De Doelen in Rotterdam. Ze wil niet met haar naam in de krant om zo haar dochter en zoon te beschermen. „Ze hebben het al moeilijk genoeg", zegt ze. De Vlis- singer die haar dochter aanrandde is inmiddels veroordeeld. De man die verdacht wordt van het mis bruik van haar zoon moet nog voor de rechtbank verschijnen. Advocate Rivka Davidse verwacht dat dat nog maanden kan duren. De Vlissingse hoorde vorig jaar dat op 5 april de Million March Against Child Abuse werd gehou den in verschillende Amerikaanse en Canadese steden. Ze besloot dat het tijd werd dat er ook in Ne derland een dergelijke mars wordt gehouden om zo aandacht te vragen voor 'een gigantisch pro bleem'. Onomwonden: „Het doel is om de politiek zo ver te krijgen dat de straffen voor kindermis bruik veel zwaarder worden." Wat haar betreft wordt de maxi mumstraf van twintig jaar de mi nimumstraf. „Dat meen ik echt. Kinderen die slachtoffer zijn van seksueel misbruik hebben levens lang. In bijna alle gevallen zijn ze voor het leven getekend. Ze heb ben bindingsangst, depressies en zelfmoordneigingen." Volgens haar schiet de hulpverle ning ook te kort. Dat heeft ze al thans, zo zegt ze, gemerkt toen haar zoon van 14 hulp nodig had. „Daar kwam niets van terecht." Wat haar vreselijk stoort is dat verdachten, voor ze zijn veroor deeld, vaak lang vrij kunnen rond lopen. „Vervolgens krijgen ze een werkstraf. De wetgeving moet ver anderd worden. Niet alleen zwaar der straffen maar ook de verplich ting om te verhuizen als slachtof fers dat willen. Nu is het zo dat slachtoffers vaak verhuizen om niet langer geconfronteerd te wor den met de daders. Dat is de om gekeerde wereld. Als er verhuisd moet worden, leg dan de keuze bij het slachtoffer." Volgens haar wordt kindermis bruik nog steeds heel erg onder schat. Ze durft de stelling aan dat kindermisbruik gelijk staat aan kindermoord, „want je vernietigt door misbruik het kind. Je haalt de onschuld bij een kind weg." Deze week kwam een inwoner van Arnemuiden bij hem met een kat met vergiftigingsverschijnse len. „Krampen, overgeven." Het dier overleed de volgende dag. De eigenaar van dat dier was eer der die week ook al geconfron teerd met een dode kat in zijn tuin, aldus Roskam. Esmeralda van Stee geeft aan dat ze weet heeft van een derde kat die deze week is gestorven. „De drie die ren woonden in de omgeving van de Koningin Julianastraat en de Oranje Nassaustraat." Volgens haar heeft de dood van de drie voor de nodige paniek gezorgd in de buurt. „Iedereen houdt zijn kat nu binnen." Ook haar huisdier mag voorlopig niet buiten komen en dat vindt hij niet leuk, aldus de Arnemuidse. „Hij klimt in de gordijnen." Volgens haar ver dween vijf jaar geleden ook een kat van haar. Of dat dier is vergif tigd, weet ze niet. Maar ze zegt dat in haar buurt redelijk wat vo gelliefhebbers wonen. „De leggen dan een stukje vis met gif weg." ZATERDAG 22 MAART 2014 I Ontmoeting in de supermarkt in Scharendijke. Over niet ai te lange tijd wordt de supermarkt verplaatst naar de rand van het dorp. foto Dirk-Jan Gjeltema In de Dorpsstraat zijn behalve de supermarkt ook een kapsalon, slij terij met tijdschriftenverkoop, mo dewinkel, pinautomaat en diverse horecagelegenheden te vinden Op 5 april wordt dorpshuis De Put- meet na ruim twee jaar gesloten te zijn geweest, heropend Dit moet de 'huiskamer van het dorp' worden De supermarkt verhuist naar de Boutlaan en de Dorpsstraat moet autoluw worden. door Emile Calon VLissiNGEN - Haar dochter is op he le jonge leeftijd misbruikt en toen ze zeventien was aangerand. Haar zoon (15) is vorig jaar verkracht en zelf weet een Vlissingse (45) uit ei gen ervaring, zo zegt ze, ook wat kindermisbruik is. www.voordelachvaneenkind.nl ARNEMUIDEN - Arnemuiden is nog al berucht als het om het vergifti gen van katten gaat, zo zegt dieren arts Rob Roskam uit Middelburg. „Lang ging het goed maar nu is het weer raak", zegt hij. Ninix is een complete collectie outdoor meubelen met een solide frame in roestvast staal (naturel of gelakt) en de typische U-vormige poten van de tafels, stoelen en ligbedden. De minimalistische strakke vormgeving oogt zowel trendy en tijdloos. De Ninix dining set wordt aangevuld met een lounge set, ligbedden, een kussenkist en zelfs een trolley. Royal Botania heeft naast de Ninix nog meerdere buitenmeubelen in haar assortiment. Kom gerust eens langs bij Palladio buitenmeubelen. Royal Botania bij Palladio buitenmeubelen Ontdek de veelzijdigheid van de Ninix collectie bij Palladio buitenmeubelen. De adviseurs van Palladio kunnen u helpen bij de juiste keuze van buitenmeubelen, de stoffen, kleuren en het materiaalgebruik. Wij kunnen u adviseren en helpen bij het maken van een geschikte keuze, zodat ieder Royal Botania meubel een aanvulling is voor uw tuin. Palladio buitenmeubelen. Schouwersweg 7.4451 HS Heinkenszand. 0113 215838. binnenuit.nl jiii ShtJ HJJi JiilJill AjfU .iuti 'Jt.f i Qilïfiikb/* .lüO±AW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 93