iii Over het verliezen van kilo's en van dierbaren WilKY Nieuwe raadsleden zijn bekend 66 Een praatje bij de supermarkt is snel gemaakt, want daar kom je elkaar ook tegen 66 Dit wandelingetje naar de winkel is mijn uitje, als het kan kom ik hier iedere dag 30 SCHOUWEN-DUIVELAND SwÊÊÊÊÊE/ 1 Lijstduwer Kees Slager (SP) vindt zich te oud voor de raad Tholen Vocaal Ensemble Sint Laurens in kerkje Ellesdiek de top De PZC belicht in deze wekelijkse serie ontmoetingsplaatsen in Schouwse kernen. Vandaag de Dorpsstraat in Scharendijke. Over Dag Raymond, „Voor wie doe jij het eigenlijk?" De vraag voor wie ik in mei die berg op ga, wordt me erg vaak ge steld. Tot een paar weken geleden antwoordde ik steevast: „Voor me zelf! Is het nog geen uitdaging ge noeg soms?" Maar nu besef ik maar al te goed dat dit nogal kort door de bocht was. Ik heb begrepen dat heel veel an dere deelnemers aan de Koester- challenge, of ze nu te voet of met de fiets de Alpe d'Huez bedwin gen, hun grenzen verleggen voor een ander, een dierbare. Een dier bare met een levensbedreigende ziekte, of als eerbetoon aan men sen die zijn overleden. Velen la ten zich sponsoren en de toppres tatie die zij in mei gaan neerzet ten, betaalt zich in klinkende munt uit aan organisaties die on derzoek doen naar die verschrik kelijke rotziekte waar wij in pre cies een maand tijd nu twee lieve collega's aan verloren hebben. Nog niet eens bekomen van de dood van de een, en plotseling ging de volgende al. Rotkanker. Als je in de sportschool zo zit te buffelen, op je fietsje, of op je roei- apparaat, of in de knoop ligt voor een of andere nogal ingewikkelde buikspieroefening, dan ben je erg op jezelf teruggeworpen. Ook al ben je er met zijn tweetjes of met een groep. Je hebt tijdens het spor ten alle tijd om na te denken. Te tobben. Te overpeinzen. Een tijd je geleden, toen een van onze col lega's op het punt stond te bezwij ken aan kanker, zat jij zo in jezelf gekeerd op de fiets. Na een tijdje kwam het hoge woord eruit: „Straks kunnen we nog voor hem die berg op, Sheila." Ik wilde het niet geloven, maar het bleek wel waar. En nu, hoe is het mogelijk, kunnen we iéder voor iemand die berg op. Mag het dan nu even ophouden, alstublieft? Ik wil nu even niets anders meer verliezen dan kilo's. Dat gaat nog steeds erg goed, al ben ik door al dat verdriet van de laatste maand iets minder streng voor mezelf geweest. Onze redac tienestor werd 83 en ik had even schijt aan mijn dieet. Ik heb een gebakje genomen. Met best wel veel slagroom. Want je leeft maar één keer en het kan zó voorbij zijn. Dus ik ga er van genieten ook. Groetjes, Sheila tholen - Lijstduwer Kees Slager is voor de SP in de gemeenteraad van Tholen gekozen maar neemt zijn zetel niet in. Hij stond 17e op de lijst, maar werd met voorkeur stemmen gekozen boven num mer 3 Theo Korevaar. Slager, be kend om zijn boeken over onder meer de Ramp van 1953, liet giste ren weten niet in de gemeente raad plaats te nemen. „Ik word 76, als ik nog heel politiek actief had willen zijn, was ik wel hoger op de lijst gaan staan." Slager wil nu een duo-raadslidmaatschap aan gaan met Korevaar. „Ik blijf lid van de commissie Ruimte, maar Theo heeft die portefeuille in de raad." Volgens Slager kan de drie mansfractie van de SP met nog zo'n constructie door vijf mensen worden gedraaid. SCHARENDIJKE - Er is veel te doen geweest over het dorpshuis De Putmeet in Scharendijke. Dat moest in november 2011 onver wacht sluiten omdat er betonrot in de vloeren zat. Van de ene op de andere dag waren de inwoners van Scharendijke deze ontmoe tingsplek kwijt. Gelukkig heeft de Dorpsstraat een eindje verderop genoeg winkels en horeca om als alternatief te dienen. Want ieder een moet toch een keertje bood schappen doen en komt elkaar dan tegen. En als het regent is er altijd de Plus Supermarkt waar je kunt schuilen en praten. Op deze lentedag staan de dames Van den Berge en Van der Linde in het zonnetje de laatste nieuw tjes uit te wisselen. „Ik ben door mijn man aan huis gebonden", vertelt mevrouw Van den Berge. „Dit wandelingetje naar de win kel is mijn uitje, als het kan kom ik hier iedere dag eventjes." Haar schoonzuster valt haar bij: „Er is altijd wel een bekende waar ik even een praatje mee maak, ik spreek hier zoveel mensen." De ontmoetingsplek Even verderop staat de heer Korte weg een praatje te maken met me vrouw Evers. Hij komt uit Zwijn- drecht, zij uit Maasbracht en ze staan alle twee op Camping de Strandloper. „We hadden elkaar ook op de camping kunnen tref- fen", zegt Evers. „Ik sta het hele seizoen op een vaste plaats op de camping en ken inmiddels best veel mensen", vertelt Korteweg. „Dan is een praatje bij de super markt snel gemaakt want daar kom je elkaar ook tegen." Anneke van de Vaate en Ina Roet ing staan met nog lege winkelwa gentjes binnen te praten. „Met na me in de winter is dit een goede plek om over van alles even bij te kletsen", vindt Roeting. „Vooral over de dieren", vult Van de Vaate aan, „maar die heb ik nu niet bij me. Ook mijn bankpas trouwens niet, dus ik moet weer even naar huis." De automatische deuren van de supermarkt gaan open en dicht. Nu thuis de koffie gedronken is, ELLEWOUTSDIJK - Het Vocaal En semble Sint Laurens en de kinde ren Wijnhamer geven zondag een concert in het Kerkje van Elles diek. Het ensemble zingt onder leiding van dirigent Rembrandt Minderhoud meest vierstemmige liederen. Het instrumentale deel van de middag wordt ingevuld door de drie kinderen Wijnhamer. Twee van hen spelen viool en een pia no. Alle drie wonnen ze al diverse prijzen en gaven al concerten in binnen- en buitenland. Reserveren voor dit concert kan via reserveer@ ellesdiek.nl of 0113-612681. Aanvang 14.30 uur. Walky Schoenmode Arnemuiden Ook Ad Verseput kreeg voldoen de voorkeurstemmen, maar accep teerde de raadszetel niet. „Dat had ik vooraf ook aangegeven", zegt Verseput. „Maar het is na tuurlijk wel leuk als je zoveel stemmen krijgt. Toch waardering voor wat je gedaan hebt." Dick Meulblok memoreert dat hij voor de vierde keer met voorkeur stemmen in de gemeenteraad is gekomen. „Dat is mooi toch?" De nieuwe raadsleden op Schou- wen-Duiveland zijn: Leefbaar Schouwen-Duiveland: Robbert Lievense (Zierikzee), Jac queline van Burg (Zierikzee), Floor Fonteijne (Burgh- Haamste de), Joyce Evers (Serooskerke) en Fred Kramer (Zierikzee). WD: Wout van den Berg (Brui- nisse), Tom Soeters (Zierikzee), De nieuwe raadsleden zijn bekend. Twee kandidaten zijn met voorkeurstemmen in de raad gekozen. Laurence Haack (Burgh-Haamste- de) en Dick Meulblok (Burgh-Haamstede). CDA: Daniël Joppe (Zierikzee), Marleen van Kooten (Bruinisse) en Jan Bij de Vaate (Noordgou- we). SGP: Kees van den Berge (Burgh-Haamstede), Wim Houte kamer (Oosterland) en Florus van der Paauw (Nieuwerkerk). SP: Anita de Vos (Zonnemaire) en Wim Hefti (Ouwerkerk). PvdA: Petri d'Anjou (Zierikzee) en Corina van Vliet (Ellemeet). Christenunie: Wim Dorst (Nieu werkerk) en Johan Pannenkoek (Zierikzee). Alert!: Tineke Kalwij (Burgh-Haamstede). D66: Machiel Weezepoel (Brou wershaven). PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Straat als alternatief dorpshuis I t gp>j; -| door Inge Heuff De heer Korteweg Mevrouw Van den Berge ■Sïhoenmode www.walkyschoenmode.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De lijst met gekozen raadsleden voor de komende vier jaar is gisterochtend bekend ge maakt. Dick Meulblok (WD) en Jan Bij de Vaate (CDA) zijn met voorkeurstemmen in de raad geko zen. Daardoor vielen Frans Babijn (CDA) en Corine den Baars (WD) buiten de boot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 92