B en W hebben nog 150 plannen klaarliggen Opnieuw brandstichting Zierikzee verbouwingsuitverkoop 80% SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Met kortingen van 40 tot 80% makelaar 0113-250555 www.faasse-fermont.nl Nerqeris goedkoper!?! Te Koop Gevraagd Vlissingen Tennisdub houdt open dag ZIERIKZEE - In de nieuwe Kaderno ta worden niet alleen bezuinigin gen aangekondigd. B en W vertel len ook waarin ze de komende ja ren nog willen investeren. Watereconomie en bevolkings- krimp vormen de rode draad in die ongeveer 150 voornemens. Daarbij wordt wel een voorbe houd gemaakt: het staat de nieu we gemeenteraad vrij om erin te schrappen of nieuwe zaken toe te voegen. In 2015 willen B en W leegstaan de winkels opkopen en verhuren aan ondernemers. Dat is met na me van belang voor Zierikzee en Burgh-Haamstede. Er moet een 'waterkenniscentrum' komen. Voorstellen hiertoe zijn in 2016 te verwachten. Poppodium Brogum wordt volgend jaar gerenoveerd. Volgend jaar worden ook knopen doorgehakt over het zorghotel bij de Schelphoek. In 2016 mag het ge bouwd worden. In 2015 komt er ook duidelijkheid over slaaphuis- jes op het strand en nieuwe be stemmingen van monumentale gebouwen. Tenslotte komt er in 2016 een nieuwe kijk op toerisme: de Toeristische Hoofdstructuur. Daarin aandacht voor de jachtha vens. Doorgaan met privatiseren of zelf houden? Het maritieme ka rakter van de jachthavens in Zie rikzee en Brouwershaven wordt versterkt. In Brouw maken B en W daarbij graag gebruik van de voorstellen die de stadsraad deed. LTC Zierikzee opent zondag haar deuren voor iedereen die eens een balletje wil slaan en de sfeer wil proe ven van deze tennisvereni ging. Om 13.00 uur begint de gratis tennisles en om 14.00 uur een tennisclinic. Voor meer informatie en program ma van de open tennisdag: www.ltczierikzee.nl. Sequenza String Trio speelt Het Sequenza String Trio geeft vanavond een concert in de Driekoningenkerk te Noordgouwe. Het strijkers trio speelt werken van Beet hoven, Klein, Schubert en Dohnanyi. Aanvang 20.00 uur, entree 10 euro, kinderen t/m 12 jaar gratis. De kerk gaat om 19.30 uur open. Lezing: de laatste woorden van Jezus ZIERIKZEE - „Om kwart voor twee werd ik wakker van wat gerom mel. Ik heb even gekeken, maar ik zag niks. Stom, natuurlijk. Ik had ook even aan de zijkant moeten kijken. Tegen drie uur stond een buurvrouw op de deur te bon ken." Tegen de woning van raads lid Robbert Lievense en zijn part ner aan de Beddeweeg in Zierik zee is gisterochtend een aanhang wagen met bouwafval gezet en in brand gestoken. Lievense: „Ik weet niet wat daarin zat. Eerst brandde het rustig, maar al snel kwamen er echt hoge vlammen. Blij dat brandweer en politie er snel bij waren." Op het binnenpleintje aan de Bed deweeg is al vaker brand gesticht. Lievense gaat ervan uit dat de brand niets te maken heeft met Marianne Zandbergen houdt zondag om 11 uur de lezing4 De laatste woorden van Jezus'. De lezing is in de Gasthuiskerk. De lezing wordt omlijst met Byzantijnse muziek. Marian ne Zandbergen is sinds 1 sep tember 2012 deeltijd-voor ganger in de Vrijzinnige Ge meente. Bijeenkomst Open Doors zijn politieke functie. „Wie weet er nou waar ik woon? Vorige keer waren het kwajongens, maar dit was toch serieuze brandstich ting." Het raadslid heeft aangifte gedaan. De politie deed onmiddel lijk een getuigenoproep op Burger- net, maar'die leidde niet tot een aanhouding. Sinds november zijn er brand stichtingen in Zierikzee. De laat ste was op 9 februari bij MZC'11. De stichting Open Doors, die zich inzet voor vervolg de christenen, houdt maan dag een bijeenkomst in het Dorpshuis van Serooskerke (Schouwen) vanaf 20.00 uur. Een spreker van Open Doors vertelt over christenvervol ging onder meer aan de hand van ontmoetingen met vervolgde christenen. Kom eens kijken in onze showroom Rlethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Kortingen tot Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc - Woningen in de binnenstad van - Appartementen op de Boulevard van Vlissingen - Gezinswoning in Middelburg - Woningen in de Veersche Poort ZATERDAG 22 MAART 2014 ZIERIKZEE NOORDCOUWE ZIERIKZEE door Ton van den Nouweland |van bezuinigingen SEROOSKERKE (S) De eerste toeristen meren hun boot af in Brouwershaven. In de plannen van B en W moet het maritiem karakter van Zierikzee en Brouwershaven worden benadrukt, foto Ronald den Dekker. (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 91