De Toekomst van Zeeland 1 PZC Man uit Hulst redt Toerfietsers door Lilian Janse eerste vliegtuigpassagiers Westerscheldetunnel SGP-vrouw in raad 16 SPECTRUM [9 %a il Rond deze tijd zullen, als de hemel tenminste hel der is, sommige planeten duidelijk met het blote oog te herkennen zijn. Venus is dan waarschijn lijk goed te zien. en Op 18-19 maart stond een bijna volle maan in de omgeving van de oranjekleurige Mars en Spica, de hoofdster van de Maagd. Jupiter schittert hoog in het zuiden. Dus moet het voor een beetje astro loog een fluitje van een cent zijn een en ander te onthul- len over de nabije Toekomst van Zeeland, laten we zeggen tot 2040. Het moge duidelijk zijn, zo zal hij betogen, dat er ontelbare Wetten zijn aan welke wij onderworpen zijn en dat er vanuit het Verleden duidelijk Lijnen te trekken zijn langs bepaalde vaste Aanknopingspunten, en wel zo dat ze rechtstreeks doorlopen tot in de Verre Toekomst. Voorts, zo zal hij verder gaan, kan men rekening houden met his torische bevindingen en feiten, technische ontwikkelin gen en wetenschappelijke trends. Denk aan dit, denk aan dat, zo zal hij zeggen en hij zal een lange opsomming van algemene, haast afgetrapte wetenswaardigheden laten vol gen. Maar daarna komt het! Zeeland, zo zal hij zeggen, moet sterk rekening houden met de verandering van het klimaat die weer een repercussie op migratie en bevol kingsgroei of bevolkingskrimp en gezondheid heeft. Voor Zeeland zal het stijgen van de zeespiegel Grote Gevolgen hebben, zo zal hij uitleggen en een en ander zal ontegen zeggelijk leiden tot zowel moedwillige als onvrijwillige ontpolderingen. Samen met een socio-psychopolitieke zoektocht naar authentieke identiteit zal Zeeland daarom meer en meer haar typisch oude karakteristieke vorm aan nemen: een verzameling eilanden. Deze eilanden, zo kan voorspeld worden, zijn dan dunnetjes bevolktvooral het gevolg van een opvatting dat hoe minder mensen je hebt, hoe meer welvaart en rijkdom het resultaat daarvan is. Het geen logisch klinkt. Op de eilanden zal men nog een rudi mentair wegennet aantreffen. Verbindingen komen vooral tot stand door middel van moderne zeilvaart (e-ships). De landbouw en fruitteelt zullen volgens de voorspellingen hoogtij vieren, al zullen de bomen dikwijls erbarmelijk scheef staan en aangetast worden door onverwachte hevi ge zoute stormwinden en 's winters komen ze wel eens met hun voeten in het water te staan. Superstormen en toenemende zware neerslag maakt het leven op de eilan den ongewis en daarom zal men wonen in drijvende con- A tainers of op palen gebouwde huizen. Door de overvloed aan water en zeestromen doet men ook een groot beroep op de visvangst. Nieuwe soorten dienen zich aan. Zeeland wordt een uitgelezen gebied voor de jaarlijkse verplichte vakanties. De voertaal zal een mengsel van vooral eenvou dig Engels en kaal Zeeuws zijn, een soort Zwengels, waar bij dingen tot drie maal toe moeten worden gezégd. Het verschil tussen geletterd en ongeletterd zal zijn weggeval len. De Politiek, die moeilijk is weg te denken, zal vooral te rade gaan bij de astroloog. Zo zegt de astroloog. Over een vergoeding heeft hij het nog niet gehad, maar dat komt nog wel. O o c o y UW MENING 416 reacties Brandweerman Neil Price (52) uit Hulst en twaalf collega's uit Vlaande ren zijn in Amerika uitgeroepen tot 'ware helden'. Zij hielpen vorige week vrijdagavond tijdens een vliegtuigcrash in Philadelphia de 150 passagiers zon der kleerscheuren uit een naast de lan dingsbaan gestrand vliegtuig. De brand weerlieden zijn voor een stage in Ame rika. Ze zouden vrijdagavond van Phila delphia naar Forr Lauderdale in Florida vliegen. Bij het opstijgen viel het vlieg tuig terug op de startbaan en kwam met een afgebroken neuswiel en roken de motor naast de startbaan terecht. Voor het eerst in de geschiedenis mo gen er dit jaar toerfietsers door de Wes terscheldetunnel rijden. De deelne mers zullen op zaterdag 7 juni vooraf gaand aan de Ronde van Zeeland Seaports van Terneuzen naar Goes fiet sen. Beide tunnelbuizen zullen voor zo wel de toertocht afs de wielerwedstrijd enige tijd worden afgesloten. Er is plek voor honderdvijftig toerfietsers. De meeste startbewijzen zijn bestemd voor sponsoren en prominenten uit de wielrennerij. Hoe lang de tunnel pre cies afgesloten zal zijn, kan woordvoer der Ingo de Moor nog niet zeggen. SGP-lijsttrekster Lilian Janse komt in de gemeenteraad van Vlissingen. Dat bleek woensdagavond al snel. Na het tellen van de stemmen in de eerste vier stembureaus was al zichtbaar dat de nieuwe voorvrouw van de SGP in Vlis singen op zetelkoers lag. Lilian Janse is hiermee de eerste vrouw die namens de SGP een zetel in het openbaar bestuur inneemt. De lijsttrek- ster, de eerste vrouwelijke in de ge schiedenis van de streng christelijke partij, trok vanwege die bijzondere om standigheid de laatste maanden aan dacht uit binnen- en buitenland. in binnen- en buitenland - NS zet punt achter Fyradebade 1. Student uit Breskens bedenkt goedkoper alternatief veerboten 2. Forse leegstand op het platteland verwacht 3. Man uit Hulst krijgt heldenstatus na redden vliegtuigpassagiers VS 4. N61 bij Hoek afgesloten door ongeluk De NS en de Italiaanse treinfabrikant Ansal- doBreda zetten een streep onder het debacle rond de internationale Fyratrein. Met Ansal- doBreda komen de spoorwegen overeen dat de zestien probleemtreinen naar Italië gaan en de NS 125 miljoen terugkrijgt. De NS heeft 213 miljoen euro betaald voor de treinen. Poetin wil de Krim annexeren De Russische president Vladimir Poetin heeft dinsdag nieuwe stappen gezet in de procedure om de Krim in te lijven bij Rus land. Hij heeft het Russische parlement offi cieel op de hoogte gesteld van het voorstel van de regering van het schiereiland om zich aan te sluiten bij Rusland. Wilders: 'minder Marokkanen' Woedende reacties na een toespraak van Geert Wilders. De PW-leider vroeg woens dag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Den Haag zijn aanhangers daar of ze meer of minder Marokkanen in die stad. „Minder, minder", scandeerde de zaal. „Dan gaan we dat regelen", zei hij daarop. O 3 o 0 0 N 0 0 C 0 0 0 3 00 0 0 0 3 Q_ 0 3 H 3" 0 3 FOTO VAN DE WEEK Sierkers al vroeg in bloei Piet Grim Sluiten van Westerscheldetunnel voor toertocht is overdreven ONEENS H 20% MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72