Korfballers TOP Arnemuiden zijn ambiteus en reëel SPORT 45 Eersteklasser Swift kakte in tijdens het zaalseizoen, vertelt Lennart Hoogen- boom. Maar nu is de Middelburgse korfbalploeg weer fris en gedreven. Kindvriendelijke raambekleding van Sunway MIDDELBURC - Lennart Hoogen- boom (19) laat zich steeds meer gelden bij Swift. De lange student econometrie is een goede reboun- der en scoort makkelijk. Met de Middelburgse korfbalclub begint hij als koploper in de eerste klasse F aan de tweede helft van de veld- competitie. „We gaan alles op al les zetten om op die plek te blij ven staan. Ik wil wel naar de over gangsklasse." Swift heeft een moeizame zaalcompe titie achter de rug. Op het veld staan jullie er juist goed voor. Is Swift be ter op het veld dan in de zaal? „Nou, ik denk niet dat je dat zo kunt zeggen. Ik denk dat de mees ten het spel in de zaal leuker vin den. Ikzelf in elk geval wel. Je hebt geen last van de diverse weersomstandigheden, waardoor je in hoger tempo kunt korfballen en mooiere combinaties kunt ma ken. Op het veld moet je het meer van het harde werken hebben. Dat kunnen we bij Swift ook wel. Ik denk dat je wel kunt zeggen gaat het meteen al om de punten. Van mij had het wel een week la- ter pas mogen beginnen." Wordt Swift kampioen? „Ja. Nou ja, we gaan er in elk ge val alles aan doen. We staan één punt voor op Pernix en hebben dus alles in eigen hand. Eerst krij gen we Maassluis, daarna Pernix. Da's een heel nare ploeg. Hier thuis was het echt geen leuke wedstrijd." „Aan het einde van het zaalsei zoen kakten we met z'n allen wat in. Na de overgang naar het veld hebben we tegen elkaar gezegd: als we kampioen willen worden, zal er harder gewerkt moeten wor den, ook op de trainingen al. Dan kun je op de belangrijke momen ten in de competitie net een stap harder doen." Swift staat bekend als vrienden- ploeg. Is dat jullie grote kracht? „Het is zeker een kracht van ons. We gaan veel samen de stad in en in de afgelopen weken zijn meer deren van ons samen op winter sport geweest. Maar dat hechte is niet alleen onze kracht, daar red je het niet alleen mee. Ik denk dat we speltechnisch er ook goed voor staan. Ons spel is verzorgd en we kunnen eigenlijk allemaal wel scoren." dat bij ons het niveauverschil tus sen de zaal en het veld niet zo groot is, waar bij andere clubs dat wel het geval is." Op 8 maart speelden jullie de laatste zaalwedstrijd. Veertien dagen later is de hervatting van het veldseizoen al. Is dat niet te kort op elkaar? „Ja, dat vind ik van wel. We heb ben in de tussentijd maar drie keer getraind en één oefenwed strijd gespeeld. Deze zaterdag En jij bent één van de jonkies die zich makkelijk ontwikkelen. „Dat komt doordat ik me alleen met mezelf hoef bezig te houden tijdens de wedstrijden. Ik zit in een vak met Richard Geldof. Hij is de aanvoerder, doet het praat- werk en zet de lijnen uit. Ik kan me aan hem optrekken en mag me helemaal op m'n eigen spel richten." TOP staat na zeven van de veer tien duels op de tweede plaats, op twee punten van koploper SDO. Kort achter de Arnemuidse forma tie liggen GKV en Rust Roest op de loer. Als alles op rolletjes loopt, kan het een heel mooi sei zoen worden voor het team van de trainers Erik Maljers en Peter Crucq. Maar iedereen is reëel: het kan ook misgaan in de poule vol sterke tegenstanders. Vandaag is er meteen een belangrijke test. Rust Roest komt op bezoek. Anita de Ridder is terug in de ploeg. De speelster was een groot deel van 2013 uit de roulatie van wege een zware knieblessure. Tij dens het zaalseizoen maakte ze haar rentree. Haar zus Wilma, die door haar werk niet de zekerheid heeft erbij te kunnen zijn, maakte plaats. In de overgangsklasse D heeft Tjo- ba uit 's-Heer Hendrikskinderen ook titelkansen. De ploeg staat eveneens tweede en de achter stand op Nieuwerkerk is ook maar twee punten. Het team van trainer Bram van Geffen heeft echter niet de ambitie om hoger op te gaan. De reden is dat men vindt dat er dan een te groot gat ontstaat tussen het eerste en twee de team, dat in de reserve eerste klasse speelt. Vandaag is laagvlie ger Telstar de eerste opponent. Fortis is in de eerste klasse F, de poule waarin Swift de dans leidt, een goede middenmoter. Met acht punten uit zeven duels doet de Souburgse ploeg zelfs nog mee om de titel. Op 12 april is de Wal- cherse derby, in Middelburg. For- tis-Swift eindigde eerder dit sei zoen in 14-16. Togo is in de tweede klasse in de gradatiegevaar. De Goese ploeg staat voorlaatste met vijf punten. Het team van trainer Jan Voshart móet in elk geval één plek stijgen om veilig te zijn. Bemoedigend voor het achttal is dat de verschil len klein zijn: tussen de nummer twee en de nummer zeven zit maar een gat van drie punten. In de derde klasse J is Ondo uit Sint-Laurens kampioenskandi daat. De ploeg staat gedeeld eer ste met Weidevogels. Het Rit- themse Atlas moet oppassen voor degradatie. In de derde klasse K heeft KVK zeer goede papieren. De Kapelse ploeg staat liefst vier punten los van de concurrentie. Het moet wel raar lopen wil de Bevelandse equipe, die in de zaal nog kampioen werd in de vierde klasse, niet de titel grijpen. ZATERDAG 22 MAART 2014 'Ik wil naar de overgangsklasse' door Roeland van Vliet 5S Lennart Hoogenboom begint vandaag met Swift aan de tweede helft van het veldseizoen, waarin de eerste plaats in de eerste klasse wordt verdedigd, foto Izaak Verkeste door Roeland van Vliet MIDDELBURC - De korfballers van TOP Arnemuiden beginnen vol gre tigheid aan de tweede helft van het veldseizoen. Ze willen maar al te graag kampioen worden in de overgangsklasse C. Volgend jaar uit komen in de hoofdklasse, lijkt hen wel wat. blnnenuit.nl Van der Poel hometextiel Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 Sunway levert een aantal bedieningen die koord- en kettingloos en daar- mee kindvriendelijk zijn. Laat u inspireren en vakkundig infomeren in de grootste Sunway Studio van Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49