het nog één zondag aan I I II Het is voor ons leuker om bijvoorbeeld tegen De Meeuwen te voetballen dan tegen een club in West-Brabant of Zeeuws-Vlaanderen.' Kaderspelers gaan na twee jaar weer terug naar 's Lands Welvaren II Sluis bewandelde in 1981 als laatste club de omgekeerde weg Thomas Wuite, De Noormannen |-,,T 3%" r, ^1%, Beeld: moment uit de derby De Noormannen-De Meeuwen in 2012 _£t' Morgen is het niet veel anders. De afgelopen zondag zieke Sherief Tawfik en de geschorsten Frits Paap en Shannon Braafhart jr. zijn weer beschikbaar, maar Jona than Constansia en Dangelo Mar- tien ontbreken door blessures. Hetzelfde geldt nog altijd voor Thijs van den Dries, Quincy Gooding, Gert-Jan Tierie en Me- nancio Weeda. Steven Fitsch (tweede elftal) en Rosanno Acton (Goes 3) behoren voor het uitduel met Hollandia in Hoorn daarom opnieuw tot de selectie. Bart van Wuyckhuyse keept, omdat eerste doelman Matthew Lentink mor gen naar Aruba vertrekt. Daar speelt de keeper komende week twee oefeninterlands met het na tionale team. Een reservekeeper heeft De Nooijer morgen niet tot zijn beschikking. „Die heb ik niet kunnen vinden. Het tweede elftal moet ook spelen. Ik heb volgens mij nog nooit een keeper moeten wisselen. Ik hoop dat dat nu weer niet moet." KWADENDAMME - Het topteam van kaderspelers, dat in de eredivisie uitkomt, keert terug naar 's Lands Welvaren in Kwadendamme. In het verleden speelden de bil jarters al in het Bevelandse dorp, maar de ploeg moesten twee jaar geleden verkassen wegens spon sorproblemen. Het team speelde de afgelopen seizoenen in Wellse Vaert in Steenbergen, maar dat café sluit na dit seizoen zijn deu ren. Teamcaptain Peter de Bree; „We zijn met een paar lokaalhouders in gesprek geweest en hebben beslo ten terug te keren op het oude nest. Uitbater Nico Peeters zag weer mogelijkheden voor ons." Het team gaat in dezelfde bezet ting verder. De competitie is aan trekkelijker geworden doordat voortaan twee in plaats van drie duels op zaterdag worden ge speeld. Daardoor zijn er ook meer thuiswedstrijden. Spits Basagac tot 5 augustus geschorst Trainer Henk Ottens kan dit seizoen bij Terneuzen geen beroep meer doen op Hasan Basagac. De aanvaller van de zondag-tweedeklasser is door de tuchtcommissie van de KNVB tot 5 augustus ge schorst naar aanleiding van zijn rode kaart in het uit duel met BSC (4-0-neder- laag). Basagac werd in dat duel handtastelijk tegen de scheidsrechter en heeft nu ruim vijf maanden schor sing gekregen. Keeperstraining centraal bij clinic De organisatie van de Borse- le Sloepoort Cup houdt woensdag in samenwerking met de Vereniging Van Oe- fenmeesters in Nederland (WON) een keepersclinic. Die wordt op het veld van SV Nieuwdorp verzorgd door Adrie Franke en Kees Kalk. De aanvang is 15.00 uur. 's Avonds is er een bij eenkomst in het gemeente huis van Heinkenszand en wordt de rol van de keeper in het voetbal besproken. Te vens is de loting voor de Bor- sele Sloepoort Cup, het toer nooi dat van 12 tot en met 16 augustus wordt gehouden. Van Geyt en Eckel grijpen de winst Het driebandenteam van 's Lands Welvaren speelde in de derde divisie gelijk tegen Team de Distel 3:4-4. De punten kwamen van Ronald van Geyt en Sylvia Eckel. De kadersspelers van 's Lands Welvaren verloren van De Posthoorn/RBS: 6-2. Jan Eickenboom zorgde voor de enige winstpartij van zijn team. Lammerts verliest al in tweede ronde Freestyle kitesurfster Anne- lous Lammerts uit Schudde- beurs is tijdens de 'single eli mination' van de tweede WK-wedstrijd al vroeg uit geschakeld. Ze verloor in Dakhla (Westelijke Sahara) in de tweede ronde van An nabel van Westerop. De Schouwse krijgt in de 'double elimination' nog wel een herkansing. 2012 zag de Vlissingse vereniging regelmatig voetballers naar GPC Vlissingen - een zaterdagclub - verkassen. Die uitloop richting de buurman is gestopt. Daarnaast is er meer beleving op de zaterdagen, vindt vereni gingscoördinator Jan Steenbak kers. „De jeugd blijft nu om te kij ken naar het eerste elftal na zelf te hebben gevoetbald. Je ziet ook meer trainers, leiders en ouders langs de kant. Het is drukker ge worden." Wat Steenbakkers ook aangenaam vindt, is dat er alleen op de zater dagen nog maar kantinevrijwilli- gers nodig zijn. Het barpersoneel MIDDELBURG - Het Zeeuwse zon dagvoetbal verliest de laatste jaren steeds meer terrein. De ene na de andere club stapt over naar het zaterdagvoetbal. De omgekeerde weg is echter ook wel eens bewandeld. In 1981 was Sluis de laatste Zeeuwse vereni ging die van zaterdag naar zondag ging. Sluis was in die periode een goed presterende zaterdagclub. Het speelde al enkele jaren in de vier de klasse tegen gerenommeerde clubs als Terneuzense Boys, Tho- lense Boys en Kapelle. Begin jaren tachtig schreef het bestuur echter een enquête uit onder de spelers met de vraag wat zij van een over stap naar het zondagvoetbal von den. De club hikte tegen de hoge reis kosten aan. „Die vliegen werkelijk de pan uit", zei voorzitter Poste- ma. Daarnaast speelde de reistijd een rol en het probleem dat trai ners en begeleiders van jeugd- teams vaak ook speler in een se niorenteam waren. En dat botste ook qua tijd. De enquête gaf een ruime meerderheid te zien voor een overstap. In 1981 herstartte Sluis in de eer ste klasse van de zondagafdeling. Dat leverde in één klap tal van Zeeuws-Vlaamse derby's op, die de publieke belangstelling ook een impuls gaven. Hoewel het ni veau dat Sluis op zaterdag behaal de, op zondag niet werd bereikt, speelt de club nog altijd in het zondagvoetbal, al sinds 2001 als vijfdeklasser. Halverwege de jaren zeventig was er een andere Zeeuws-Vlaam se club die de overstap van za terdag naar zondag overwoog: Hoek. Het debat daarover werd na enkele vergaderingen echter afge sloten. Hoek bleef een zaterdag club. is nu eerder gevonden. „Maar daar staat wel een nadeel tegenover", zegt hij. „De omzet is gedaald. We zijn nu immers een dag minder open, al weet ik niet of het alleen daardoor komt." t-t%. Ék& 'oto Lex de Meester ZATERDAG 22 MAART 2014 SPORT 43 UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot Derde divisie. Team De Dis tel 3-'s Lands Welvaren 1 4-4: Hans Boeren-Ro- nald van Geyt 32-35, 43; Jack Buijk-Luc Peeters 35-30, 57; Adrie van Mechelen-Raymond Peeters 30-20,46; Jac Burremans-Sylvia Eckel 22-30, 56. Vierde divisie. BV Sprundel 4-Jacobs Mannen mode 1 6-2: Helmut Sulsters-Martin Sturm 30-22, 49; Kees Westgeest-Eric Nieuwenhuyse 25-23, 54; John de Zwart-Gilles Sturm 24-25, 65; Anton Boeren-Rob Jacobs 20-15, 73. Kader. De Posthoorn/RBS 1-'s Lands Welva ren 1 6-2: Jan Bijl (210-57/2)-Peter de Bree (160-57/1) 210-135, 9; Michel Vuurens (190-38/2)-Jan Goudzwaard (120-38/2) 190-26, 9; Bas Reedijk (170-38/2)-Jan Eickenboom (120-38/2) 153-120, 18; Jaco Robbemont (120-38/2)-Jaap Cijsouw (110-38/2) 120-87,8. Gust Boonentoemooi: Rossen-Van Waas 0-2; Van Linden-Van Gessel 0-2; Van Belzen-Mathia 0-2; Bruggeman-Van der Vliet 2-1; Traas-De Kos ter 2-0; Mewe-Stols 1 -2; Punt-Verwest 2-0. ■<«mr i TERNEUZEN NIEUWDORP ROOSENDAAL DAKHLA de zaterdag bevalt goed door Rudy Boogert wtm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47