Hoek wil volgende stap richting de titel zetten 24 maanden 50% korting I»BQrï iPhone 4S twv €399,- □c I I I Gérard de Nooijer kijkt I Nu in prijs verlaagd! 42 SPORT van €457- voor GRATIS p/mnd 240 MIN 180 SMS 400 MB Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc AMATEURVOETBAL Diverse Zeeuwse verenigingen beseffen dat ze het zondagvoetbal eerder hadden moeten verlaten. s Verhoene genoot afgelopen week van de trainingen. „De intensiteit lag heel hoog. De spelers zijn scherp en ontzettend gedreven. Eigenlijk moet ik op dit moment niet veel doen, behalve zorgen dat iedereen fit blijft. Het is fantas tisch om te zien hoe ze werken. De drang is groot." Verhoene zag hoe Kyle Doesburg en Fabian Wilson na hun blessu res weer voluit meetrainden. Daar door staat vandaag alleen achter de naam van Birgen Martens een vraagteken. De Belgische midden velder brak zaterdag in het thuis duel met Deltasport zijn neus. Martens heeft een masker laten maken waarmee hij donderdag meetrainde en dat hij vandaag ook zal dragen. Tegenstander ASWH heeft wei nig geheimen voor Hoek. „Ik ge loof dat we de afgelopen ander half jaar al zes keer tegen elkaar hebben gespeeld", aldus Verhoe ne, terwijl hij de door Jaap Goos- sen gemaakte analyse nog eens be- kijkt. „Zij weten ook alles van ons. Ik wil niet verrast worden." Wat Verhoene wel wil, is num mer drie ASWH op een achter stand van dertien punten zetten. „Toch is Zwaluwen op dit mo ment onze grootste concurrent. Zij kunnen op acht punten achter stand komen. Maar we moeten ons niet te veel op de ranglijst fo cussen. We moeten zo snel moge lijk de twaalf punten pakken die we nog nodig hebben om safe te zijn." Dat kunnen er minder zijn, als Hoek blijft winnen en de concur renten punten verspelen. „Onze concurrenten spelen ook nog te gen elkaar", weet Verhoene, die vandaag met Hoek een ploeg treft die zelf ook wil voetballen. „Dat kan een voordeel zijn. We moe- Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant iPhone ten ons eigen spel spelen en doen wat we al maanden doen." Kloetinge vervolgt de strijd om lijfsbehoud met een thuiswed strijd tegen Heinenoord. „De op dracht is duidelijk", zegt trainer Diederik Hiensch. „We hebben de drie punten keihard nodig." Kloetinge staat momenteel op de elfde plaats. Het is een plek die verplicht tot het spelen van na- competitie. De achterstand op de veilige tiende plek (XerxesDZB) is met een wedstrijd meer ge speeld momenteel slechts één punt. „Ik heb al een beetje geke ken naar de resterende program ma's, maar daar valt weinig over te zeggen", stelt Hiensch. „Ik denk dat je uiteindelijk 34 a 35 punten nodig hebt om veilig te zijn. Het zal tot de laatste dag spannend zijn." Bij Kloetinge, dat nu 23 punten heeft, ontbreken vandaag Tom Blomaard (knieblessure), Roy Mulder (knieblessure) en Bert den Hamer. De laatste heeft last van zijn rug en kon donderdag avond niet meetrainen. Hiensch: „Heinenoord is een stugge ploeg, die vooral in de counter gevaarlijk kan zijn. Bovendien hebben ze nogal wat lengte in de ploeg. We zullen heel gedisciplineerd moe ten voetballen, maar we gaan met veel verwachtingen de wedstrijd in." De heenwedstrijd eindigde op 2 november in een 2-2-gelijkspel. Kloetinge leek in de 83e minuut de winst te grijpen via een doel punt van Jason Tjien-Fooh, maar Marco van Daalen maakte in de 86e minuut nog de gelijkmaker. MIDDELBURG - De clubs die in de afgelopen jaren de overstap van het zondag- naar het zaterdag voetbal maakten, zijn blij dat ze het gedaan hebben. Voor sommi ge verenigingen was het besluit om met het standaardteam op een andere dag te gaan spelen de red ding. „Misschien hadden we het zelfs al eerder moeten doen", zegt Jan Minderhoud, de voorzitter van Domburg. Het aantal zondagclubs in Zee land wordt almaar kleiner. Tien jaar geleden, in het seizoen 2003- 2004, waren er nog 45 verenigin gen die met hun vlaggenschip op de tweede dag van het weekeinde speelden. Inmiddels is dat aantal gedaald tot 36. Het zondagvoetbal is in Zeeuws-Vlaanderen wel fors van omvang gebleven, maar bo ven de Westerschelde is er sprake van een flinke krimp. Het is niet ondenkbaar dat die ook door zal zetten. Hansweertse Boys maakt komende zomer de switch, terwijl bij zowel Jong Ambon als RCS wordt onderzocht of de leden brood zien in een verandering van speeldag. De Noormannen maakte de stap in 2007 en zette daarmee min of meer een trend. „We zaten in een neerwaartse spiraal met het aantal spelende leden", vertelt Thomas Wuite, secretaris bij de Westkap- pelse club. „Op een gegeven mo ment hadden we nog maar twee elftallen bij de senioren, terwijl het er eerst vijf waren. En het kost te het bestuur zelfs moeite die twee teams op de been te houden. We zaten echt in een alarmfase. We hebben toen de vraag gesteld: wat willen we nu eigenlijk." Het antwoord bleek: op zaterdag spe len. „Na de overstap hadden we in een mum van tijd weer vier senio renteams. Ik denk dat de meesten bij ons zullen zeggen dat het veel te laat is gebeurd." Dat gevoel heeft men ook bij Dom burg, dat twee jaar later volgde. Bij die vereniging zag men een terug loop bij zowel de senioren als de jeugd. Na de transfer van het zon dag- naar de zaterdagvoetbal bloei de de club weer op. „Veel nieuwe leden zijn afkomstig uit Aagteker- ke", weet voorzitter Jan Minder houd. „We wisten dat daar behoor lijk veel jeugd zat. Als we op zon dag waren blijven spelen, hadden we die jonge voetballers niet naar ons toe kunnen trekken, denk ik. We hadden voor de overstap veer tig a vijftig jeugdleden, nu zijn dat er meer dan honderd. Die hebben ook al in het achterhoofd zitten dat ze op zaterdag blijven spelen als ze doorstromen naar de senio ren." Bij Lewedorpse Boys was niet di rect een ledenterugloop de aanlei ding voor de verandering van de speeldag. Voorzitter Sjaak Labrujè- re merkte eerder dat de jongens minder gemotiveerd waren. „Je zag wel dat ze bij de club bleven, maar vonden het minder leuk. Ze wilden graag stappen op zaterdag avond en speelden liever tegen clubs uit de buurt dan tegen al leen maar Brabantse of Zeeuws- Vlaamse tegenstanders." 'Lebo' deed onderzoek onder de le den. „Daar kwam geen eendui dige conclusie uit. Sommigen wil den heel graag op de zondag blij ven", weet Labrujère. „Maar we kwamen er wel achter dat de voor delen van een overstap groter zou den zijn dan de nadelen." De Bevelandse club hield re kening met het vertrek van een aantal leden na het aangaan van het zaterdagavontuur in 2011. Maar niemand zegde het lidmaat schap op. „Wel kregen we er wat leden bij. Voor een dorpsclub is dat al meteen winst." Bij De Noormannen zag men eveneens dat de spelers op zater dag wilden uitgaan (zonder nog op zondag te hoeven spelen) en het verre reizen beu waren. Wui te: „Nu ga je gewoon om half twee weg en ben je om half drie aan het voetballen. Het is voor ons leuker om bijvoorbeeld tegen De Meeuwen te voetballen dan tegen een club in West-Brabant of Zeeuws-Vlaanderen." Minder houd van Domburg ziet het exact zo. „En voor de vereniging is het ook fijn dat je alles op een dag hebt. je houdt dan nog gewoon een dag over." Walcheren is de laatste club die veranderde van speeldag. Voor Het verlies van afgelopen zondag tegen Nieuwenhoorn (1-4) steekt de trainer nog steeds. „Ik vond het beschamend en beneden alle peil. Dat heb ik de spelers dinsdag voor de training ook duidelijk ge maakt. Verliezen hoort bij het voetbal, maar ik kan er slecht te gen als spelers elkaar laten vallen. Ze hadden het met z'n elven moe ten doen. Als team. Ik kon er een heleboel wisselen, maar op de bank had ik door de blessures en schorsingen weinig opties." mjp door Jan Dagevos en Barry van der Hooft MIDDELBURG - Zowel Hoek als Kloe- tinge speelt vandaag een cruciale wedstrijd. Waar Hoek op bezoek bij ASWH opnieuw een grote stap richting het kampioenschap kan zetten, moet Kloetinge op eigen veld afrekenen met Heinenoord om de veilige tiende plaats binnen handbereik te houden. Kenny Ver- hoene: „We willen ASWH op een achterstand van dertien punten zet ten." Diederik Hiensch: „De op dracht is duidelijk voor ons." Birgen Martens speelt vandaag met een gebroken neus. va Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 copper gesprek vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15, en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben eert contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. Switch naar 1 door Roeland van Vliet en Arwin Willemsen door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Met de vete tus sen voorzitter Henk Zwartelé en hoofdsponsor Rob Vergouwen be moeit Gérard de Nooijer zich niet. „Dat is iets van de club, daar houd ik me buiten." De trainer steekt al zijn energie in het voetbal, het is al leen de vraag hoe lang hij dat nog doet bij Goes. „Ik kijk het nog één zondag aan", zegt De Nooijer. „Als het me niet bevalt, weet ik niet of ik dit nog drie maanden ga doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46