leven bij Real Madrid AZ loot Benfica in Europa League Van Persie mist duels met Bayern SPORT 41 min allergrootsten bij hun debuut al direct kunnen schitteren in een lange, lastige wedstrijd als Mil aan-Sanremo. Zelfs Sagan lukte het niet. Cancellara denkt dat de Slowaak nu pas zo ver is om de Primavera te kunnen winnen. Langeveld weet wat de Zwitser be doelt. „Je moet deze koers al meer dere keren hebben gereden om te weten waar je precies wat moet doen. Met de eersten de Cipressa afdalen bijvoorbeeld." Ooit reden Slagter en Langeveld samen bij Rabo. Nu komen ze el kaar weer tegen bij Garmin. „We voelen elkaar goed aan", zegt Langeveld over de onderlinge wis selwerking. „In Parijs-Nice heb ik het nodige voor hem kunnen doen. Wat we in Milaan-Sanremo voor elkaar kunnen betekenen, zien we zondag. Ik vind het geen punt om dan weer voor Tom te rijden als het nodig is. Ik weet dat hij in de toekomst ongetwij feld een keer iets terugdoet voor mij." gebruiken om het plezier van zijn klasgenoten niet te vergallen. Waar een ander zou tieren, bleef hij kalm. Bale leerde zichzelf met succes dribbelen en schieten met rechts. Zijn wilskracht kreeg pas echt een gezicht in 2005, toen Southamp ton hem uit de academie dreigde te kieperen. Hij kreeg nog één kans om de staf ervan te overtui gen dat een groeispurt zijn klasse niet permanent in de weg stond. Bale begreep de boodschap en speelde de sterren van de hemel te gen een jeugdteam van Norwich City. Een jaar later maakte hij op zestienjarige leeftijd zijn debuut in het eerste elftal. Later, bij Tottenham Hotspur, kwam hij opnieuw op een kruis punt. Manager Harry Redknapp wist zich geen raad met de kleinze rige speler. Bale gooide zijn kont niet tegen de krib, maar leerde met pijn omgaan en dook het krachthonk in. Dat Redknapp hem aanvankelijk louter als links back gebruikte, nam hij voor ken nisgeving aan. Toen Bale het een li nie verderop mocht proberen, werd hij direct getipt als toekom stig vedette. Zijn opstartproblemen in Enge land vielen in het niet bij die in Spanje. Ancelotti was geen gymle raar, Madrid geen Southampton. Hij moest op een voor hem onna tuurlijke positie uitgroeien tot een meerwaarde na een periode van re validatie bij één van de grootste clubs ter wereld. Met tien goals en elf assists in de competitie heeft Bale inmiddels van zich doen spre ken. De belangrijkste test voor hem volgt morgen in El Clasico. Bij winst op Barcelona kan Madrid de landstitel nauwelijks meer ont gaan. Als Bale er dan in slaagt net zo nadrukkelijk aanwezig te zijn als tegen Schalke 04, kan niemand meer om hem heen. Zelfs de regis seurs niet. NYON - AZ moet het in de kwartfi-- nales van de Europa League opne men tegen het Portugese Benfica. Beide ploegen werden gisteren bij de loting in Nyon aan elkaar ge koppeld. AZ speelt op 3 april eerst thuis, een week later is de return in Portugal. Trainer Dick Advocaat toonde zich tevreden over de loting. „Nie mand had verwacht dat we zo ver zouden komen. Ik hoopte al dat we Benfica zouden loten, eerlijk waar. Grote traditieclub, hoor. On gelofelijk. Ze hebben echt een goe de ploeg en een heel mooi sta dion met alles erop en eraan", al dus de coach. AZ en Benfica stonden in Euro pees verband nog nooit tegen el kaar. Wel kwam AZ uit tegen Sporting Lissabon, SC Braga en Paqos Ferreira. De overige kwartfinales zijn Olympique Lyon-Juventus, FC Ba sel-Valencia en FC Porto-Sevilla. MANCHESTER - Robin van Persie kan vier tot zes weken niet voor Manchester United uitkomen. De aanvaller heeft zijn linkerknie ge kneusd. Dat heeft gisteren een tweede scan in een ziekenhuis uit gewezen. Van Persie raakte woensdag gebles seerd in de slotfase van het duel met Olympiakos in de Champions League. Trainer David Moyes ver telde eerst dat de blessure van zijn spits wel meeviel, maar een twee de scan wees anders uit. Van Persie mist beide duels met Bayen München (waar Arjen Rob ben speelt) in de kwartfinale van de Champions League. Beide clubs werden gisteren bij de lo ting aan elkaar gekoppeld. Gregory van der Wiel neemt het met Paris Saint-Germain op tegen Chelsea. De andere twee duels in de kwartfinales zijn FC Barcelo- na-Atlético Madrid en Real Ma- drid-Borussia Dortmund. Depay kan spelen tegen Roda JC Memphis Depay kan van daag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Roda JC ge woon in actie komen. De aanvaller liep vorige week te gen Vitesse een barstje in een oogkas op na een elle boogstoot van Renato Ibarra, maar heeft in de aan loop naar het duel met hek kensluiter Roda JC pro bleemloos meegetraind. Hij speelt waarschijnlijk met een masker op. Dordrecht komt met de schrik vrij FC Dordrecht heeft gistera vond in de slotfase van Jong FC Twente gewonnen. Paul Glandon en Genaro Snijders lieten de koploper van de Ju- piler League met twee tref fers in de laatste vijf minu ten opgelucht adem halen: 3-1. FC Dordecht heeft nu een voorsprong van vier punten op Willem II, dat wel een wedstrijd minder speelde. Braziliaanse ster Bellini overleden De Braziliaanse oud-voetbal ler Hilderaldo Luiz Bellini is op 83-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Sao Paulo over leden. Bellini was de aan voerder van het nationale elftal toen de Brazilianen in 1958 in Zweden hun eerste wereldtitel veroverden. In 1962 bij de prolongatie van de titel maakte hij ook nog deel uit van de ploeg. Bellini leed al enige tijd aan Alzheimer. Zuid-Korea klaagt jurering Sotsji aan Het olympisch comité van Zuid-Korea en de nationale schaatsbond hebben giste ren besloten bij de interna tionale federatie ISU offici eel protest aan te tekenen te gen de jurering bij het kun strijden in Sotsji. Beide in stanties zijn van mening dat de Russin Adelina Sotkniko- va een maand geleden flink werd overgewaardeerd. Dat ging ten koste van titelverde digster Kim Yu Na, die daar door genoegen moest ne men met het zilver. Cricketteam als nummer één door De Nederlandse cricketers hebben gisteren de tweede ronde van het WK Twen- ty20 bereikt. Oranje boekte in de laatste groepswed strijd een fraaie overwin ning op Ierland en mag als nummer één van de poule door. Nederland won in Bangladesh met zes wickets verschil van de Ieren. Nederland won eerder van de Verenigde Arabische Emi raten en ging nipt onderuit tegen Zimbabwe. ZATERDAG 22 MAART 2014 Tom-Jelte Slagter (links) en Sebastiaan Langeveld wonnen dit seizoen al wedstrijden voor Garmin. Beide Nederlanders worden getipt voor de klassieker Milaan-Sanremo. foto VI Images EINDHOVEN DORDRECHT SAO PAULO SEOUL SYLHET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45