fTMALEH WINN6N t 34 MENINGEN Cor de Jonge brieven Gedraal Lilian Janse Wilders Havenpark Verkiezingskater Mensheid Thuishulp Nivelleren Vredesmissies Thuiszorg Brussel 0118-434005 Kees van der Staaij, heeft Neder land beroofd van een gezegde. Door het gedraal en gedraai van hem op de vraag of hij blij was met een eerste vrouwelijk ge meenteraadslid binnen zijn par tij. Het gezegde moet nu zijn De Bok en de Geit sparen, in plaats van de Kool en de geit sparen. De SGP werd 24 april 1918 opge richt in ons Zeeuwse Middelburg uit onvrede over de toen bestaan de christelijke partijen, de ARP en de CHU. Deze twee partijen zijn sinds 1980 gefuseerd met de KVP tot het gezamenlijke CDA. De SGP, oorspronkelijk een theo cratische partij, is ondertussen echter geëvolueerd tot een con ventionele confessionele partij. Sinds 1984 zelfs geëvolueerd van een vrij rigide, masculien bol werk tot een partij waarin ook vrouwelijke partijleden werden toegelaten (mevrouw Gabrijn- van Putten, Den Haag). Lilian Jan- se heeft nu als een ware moderne Aletta Jacobs een lans gebroken: in augustus 2013 werd zij voorge dragen als eerste vrouwelijk lijst trekker en afgelopen week is ze in derdaad verkozen. 96 jaar na op richting, in Vlissingenü Hoewel de PW niet mijn partij is, moet je toegeven dat de PW toch een aantal goeie inzichten geeft hoe het in de politiek gere geld zou moeten worden. Met de jongste uitspraak van Wilders over de gehele groep Marrokanen in ons land schiet hij toch wel iets te ver door. Na iedere verkie zingswinst van de PW is Wil ders zo enthousiast dat hij zich zelf overschreeuwt, en als hij dan vervolgens kritiek krijgt om zijn uitspraken kruipt hij in de slacht offerrol. Het uitsluiten van bevol kingsgroepen, of personen we gens hun afkomst, geloof, of ras kan heel gevaarlijk uitpakken, het zogenoemde tuig, zit overal, ook onder ons Nederlanders! Straks is het weer vier en vijf mei, daarin gedenken wij hen, die ook als tuig werden afgeschilderd en bui tengesloten werden. We hebben verloren, onbegrijpe lijk! Ongeloof, teleurstelling, boos heid en frustratie zijn de vele reac ties die mij bereiken. Ruim 11.000 handtekeningen. De grote bijval voor de petitie is uniek en bijzon der in de geschiedenis van ons ei land. Dan zou je verwachten dat die raadsleden luisteren naar het geen er leeft onder de burgers en daarnaar handelen. Nee dus. De politiek legt dit overduidelijk, breedgedragen signaal van de bur gers van Schouwen-Duiveland naast zich neer en toont hierme de geen enkel respect. Ik acht de partijen, die voor de herinrichting zijn, te weten WD, PvdA, CU, SGP en LSD, dan ook volledig verantwoordelijk voor de teloorgang van het Havenpark en Kraanplein! De politiek op. Schouwen_Duiveland heeft een Grote Historische Vergissing ge maakt! Iedereen die zich voor de petitie heeft ingezet, winkeliers, particulieren, kappers, (service) clubs, tuincentra, bouwmarkten, verenigingen, sportclubs, super markten etcetera op het hele ei land, Bedankt! Mensen, die het fraaie, historische centrum van Zierikzee een warm hart toedra gen en uit liefde hiervoor zich hebben ingespannen. De lage opkomst van de gemeen teraadsverkiezingen was niet te wijten aan huize de Vries. Onze 18-jarige dochter heeft hemel en aarde bewogen om een stempas te krijgen. Maar helaas zij was na 4 februari terug naar Terneuzen verhuisd dus ze moest gaan stem men in haar oude woonplaats. Omdat ze specifieke voorkeur had voor een leeftijdsgenoot vol ambi tie, heb ik haar een volmacht gege ven om haar voorkeurstem uit te brengen. Fout... ze heeft geen stempas voor deze gemeente dus mag ze niet stemmen, irritant wa ren vooral de zelfgenoegzame blikken van de vrijwilligers die een heel goede daad hadden ver richt om deze frauduleuze hande ling te voorkomen. Dan maar zelf gaan. Het leek er nog op dat ik met de volmacht mijn stempas ongeldig had gemaakt maar dat viel mee, Jos heeft zijn voorkeur stemmen gehaald, ondanks de me dewerking van het feestelijk inge richte stembureau vol enthousias te vrijwilligers. Wij als Mensheid denken nog steeds het ultieme schepsel der evolutie te zijn. In de praktijk la ten we echter zien al decennia lang stil te staan. Zolang we als Mensheid blijvend laten zien niet te willen samenleven, ons verhe ven blijven voelen boven de an der en trappen naar elkaar, we niets doen met het geleerde, we de ernst van een 'filmpje', waarin alle haat zich richt tegen één per soon, gewoon weglachen en daar mee juist haat én angst voeden, we elkaar niet meer (kunnen) aan spreken op ongepast gedrag en niet tot bewustzijn komen, blijft het met ons als Mensheid triest gesteld. Angst én haat worden bei den gevoed door onzekerheid en eenzaamheid. De Mensheid kan slechts evolueren door Verbon denheid. Als iedereen zich be wust wordt dat alles met elkaar verbonden is, is een eerste stap ge zet in de evolutie van de Mens heid. Anders wordt het nooit wat. Aan alle Zeeuwse stemmers: wilt u aan het gemeenteraadslid vra gen waarop u gestemd hebt om iets te doen aan het volgende on recht: We willen ouderen, gehan dicapten en hulpbehoevenden zo lang mogelijk thuis laten, maar we korten op de thuishulp. Dit staat toch haaks op elkaar? Het door Spekman aangedragen fenomeen om nivelleren een feest te noemen, is blijkbaar bij de Ne derlandse kiezer goed aangeko men. Zelfs Samson lijkt op een 'aange schoten' ree, de wanhoop staat in zijn ogen te lezen, heel anders dan toen hij zijn strijdkreet lan ceerde: alles voor een beter en so cialer Nederland. Hopelijk vergeet het genivelleerde stemvee niet om over 2 jaar, er zul len tegen die tijd wel lastenver lichtingen aangekondigd worden, om ook dan dit beste kabinet ooit af te straffen. Nivelleren, betalen aan Europa en als belastingbetaler niets in kun nen brengen via een referendum over Europa, veel gekker moet het niet worden. Nederland het land waar soldaten vechten voor hun vaderland en de belangen van zijn volk. Mo menteel vechten wij in meer dan dertien landen wereldwijd en heb ben missies voor de veiligheid van het vredelievende Nederland se volk. Somalië, Venezuela, Mali, de zuidgrens van Europa de Mid dellandse Zee, en nu ook nog eens de frontlijn bij Oekraïne waar wij met Awacs een offensief signaal afgeven aan de Russen. Hoeveel waanzin laten wij nog toe voordat de bom valt, maar dan niet van een nucleaire terrorist maar van een boze Russische beer. Dat leert ons dat we weinig geleerd hebben. In Middelburg ontvangen honder den inwoners al langer verpleeg huiszorg in de eigen woning. Nog betere zorg in eigen woning voor veel minder geld door lagere over headkosten, minder bureaucratie en managers? Volgens onderzoek zijn de overheadkosten in de thuiszorg maar 19 procent, verge lijkbaar met de industrie. Voor zelfstandige kleinschalige buurt zorgteams met alle handen aan het bed, zijn deze overheadkosten nog maar 8 procent. Bij ministe ries en gemeentelijke diensten zijn de overheadkosten vele ma len hoger oplopend tot 46 pro cent. Willen we 30 procent of meer bezuinigen dan zal de over heid ook flink in eigen vlees moe ten snijden. H. Steehouwer Nu het voor iedereen langzamer hand duidelijk is dat Brussel doen de is om in de nabije toekomst een allesoverheersende geldver slindende mega-bureaucratische overheidsorganisaties re resalise- ren, die dan als vierde bestuur slaag over Europa moet gaan rege ren, lijkt het mij tijd om ons te be zinnen of we dat wel willen. Als alternatief zie ik meer in een grootschalig samenwerkingsver band. Haar om volk en vaderland, met zijn rijke historie etcetera op te of feren voor het futuristsche idee fixe van een Groot Europa gere geerd vanuit Brussel, dat gaat mij te ver. Burger, let op, kiezen kan nu nog straks niet meer. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg lezersredacteur@pzc.nl Jan Trimpe Schroeweg 8, 4336 BN Middelburg Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Mart-Jan Waverijn Oude-Singel 114, Goes Jacques Geschiere initiatiefnemer petitie Oude Haven 25, Zierikzee Chris de Vries Laan van Othene 36, Terneuzen I. Visser Meeuwenweg 9, Goes J. J. van Gent Boulevard de Rutyter 112, Vlissingen A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Abko Paauwe s-h-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Zuidsingel 69, Middelburg Rinus Tange Spieringstraat 4, Kamperland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38