vocaal Ensemble Arnemuidenaren houden katten Eiiesdiek binnen na drie vergiftigingen WALCHEREN 31 Down's Upside Sint Laurens in Eten, relaxen, loungen in één stijl: da's NINIX... bin n9n uit OPENLUCHTEXPOSITIE ELLEWOUTSDIJK - Het Vocaal En semble Sint Laurens en de kinde ren Wijnhamer geven zondag een concert in het Kerkje van Elles- diek. Het ensemble zingt onder leiding van dirigent Rembrandt Minderhoud meest vierstemmige liederen. Het instrumentale deel van de middag wordt ingevuld door de drie kinderen Wijnhamer. Reserveren voor dit concert kan via reserveer@ ellesdiek.nl of 0113-612681. Aanvang 14.30 uur. Deze week kwam een inwoner van Arnemuiden bij hem met een kat met vergiftigingsverschijnse len. „Krampen, overgeven." On danks een medische behandeling overleed het dier de volgende dag. De eigenaar van dat dier was eer der die week ook al geconfron teerd met een dode kat in zijn tuin, aldus Roskam. Esmeralda van Stee uit Arnemuiden geeft aan dat ze ook weet heeft van een derde kat die deze week is gestor ven. „Alle drie de dieren woon den in de omgeving van de Konin gin Julianastraat en de Oranje Nas- saustraat." Volgens haar heeft de dood van de drie voor de nodige paniek ge zorgd in de buurt waar zij ook woont. „Iedereen houdt zijn kat nu binnen." Ook haar huisdier mag voorlopig niet buiten komen en dat vindt het niet leuk, aldus de Arnemuidse. „Hij klimt in de gordijnen." Volgens haar ver dween een jaar of vijf geleden ook een kat van haar. Of dat dier is vergiftigd, weet ze niet. Maar ze geeft wel aan dat in haar omge ving redelijk wat vogelliefhebbers wonen. „De leggen dan een stuk je vis met gif weg." Stabat Mater in Koorkerk Het Bevelands vrouwenen semble Cantando zingt mor gen het Stabat Mater van Giovanni Battista Pergolosi in de Koorkerk in Middel burg. De compositie uit 1736 is een versie van het Stabat Mater, een cyclus van gezan gen over Maria die waar schijnlijk omstreeks 1300 is geschreven. Inleiding door dominee Wim Jansen. Aan vang: 10.00 uur. Leerlingen CSW halen tweede prijs De leerlingen Tjerk Bosgra, Dennis de Dreu en Tim van de Vliet hebben donderdag in Zwolle de tweede prijs be haald in de landelijke finale van de skills talents voor vmbo scholen in het onder deel elektrotechniek. Onder leiding van docent Ruud Pijls kwamen ze tot dit re sultaat. De CSW Toor- op-leerlingen moesten al leen het Sondervinck Colle ge (Veldhoven) voor zich dulden. Apollo geeft Jaarconcert Muziekvereniging Apollo geeft zaterdag haar jaarlijkse uitvoering in zaal Schutters hof in Domburg. De presen tatie is in handen van Zeeuwse Sien. Zowel het leerlingenorkest alsmede de brassband wordt gediri geerd door Patricia Geertse. Aanvang: 19.30 uur; entree 5 euro; t/m 12 jaar 2,50 euro. Muzikale markt Ons Genoegen De Stichting Vrienden van Koninklijke Harmonie 'Ons Genoegen' houdt zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur een rommelmarkt in het repeti tielokaal aan de Ridder spoorlaan 2 in Vlissingen. Er worden weer allerhande goederen ter verkoop aange boden die de afgelopen maanden aan de vereniging zijn geschonken. ZATERDAG 22 MAART 2014 GOES - In de Zusterstraat en Singelstraat in Goes is giste ren, Wereld Downsyndroomdag, de reizende openluchtex positie Down's Upside geopend. De openingshandeling werd verricht door burgemeester René Verhulst en Mi chelle (links) en Boy, twee Bevelandse kinderen die gefo tografeerd zijn door Eva Snoijink voor haar boek 'De Upsi de van Down'. De expositie bestaat uit veertig grote fo to's rond de twee kerken in het centrum van Goes van kinderen met het syndroom van Down. De expositie is tot 28 april te bezichtigen. Met dit project wil de gemeen te bijdragen aan een positieve beeldvorming en accepta tie van mensen met het Downsyndroom. Rondom de ex positie vinden diverse randevenementen plaats, die staan op www.goes.nl/downsupside. foto Marcelle Davidse door Emile Calon ARNEMUIDEN - Arnemuiden is nogal berucht als het om het vergiftigen van katten gaat, zo zegt dierenarts Rob Roskam uit Middelburg. „Lan gere tijd ging het goed maar nu is het weer raak", zo vervolgt hij. MIDDELBURG MIDDELBURG DOMBURG VLISSINGEN Royal Botania bij Palladio buitenmeubelen Ontdek de veelzijdigheid van de Ninix collectie bij Palladio buitenmeubelen. De adviseurs van Palladio kunnen u helpen bij de juiste keuze van buitenmeubelen, de stoffen, kleuren en het materiaalgebruik. Wij kunnen u adviseren en helpen btj het maken van een geschikte keuze, zodat ieder Royal Botania meubei een aanvulling is voor uw tuin. woon Ninix is een complete collectie outdoor meubelen met een solide frame in roestvast staal (naturel of gelakt) en de typische U-vormige poten van de tafels, stoelen en ligbedden. De minimalistische strakke vormgeving oogt zowel trendy en tijdloos. De Ninix dining set wordt aangevuld met een lounge set, ligbedden, een kussenkist en zelfs een trolley. Royal Botania heeft naast de Ninix nog meerdere buitenmeubelen in haar assortiment. Kom gerust eens langs bij Palladio buitenmeubelen. Palladio buitenmeubelen. Schouwersweg 7.4451 HS Heinkenszartd. 0113 215838. binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35